Jump to content
Българският форум за музиканти

Дискусия за тремоло


edgecrusher

Recommended Posts

Започва да става дълбока :lol:

Ами винаги може да се издълбае. Плаващите тремоло системи, били те флойд или други по-винтидж, имат допир само с двата винта/болта на които се движат и пружините, така че няма проблем под въпросното да се издълбае. Това дали при тремолото има заключване или не, не го прави флойд. Има флойд систем които са само със заключване при нъта (по-евтините версии).

Въпроса в случая е дали това конкретно тремоло работи, както трябва (движи се плавно и не разстройва инструмента). Ако не, може да се наложи смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Е, да, то технически наистина е възможно, но след като няма (ако няма, защото ти се доверявам, понеже не разбирам от Флойд), то ползвата ще е нулежа, при положение, че ще се разстройва.

 

Колкото до горното заключване, то май пък... му я няма горната страна с винтовете... Как обяснявам само... :lol:

 

Пу, дева, поне да беше с фискиран бридж. ;)

 

Пича е писал, че дори не е заключвал струните при нъта, докато е свирел (още нещо, което ме навежда на мисълта, че Флойда няма заключване), но въпреки това стояла настроена при свирене. От друга страна обаче, не виждам ръчка на снимките, което не набляга много на използването й.

Явно работата е като с всяка кола, която човек си купува от ръка - със смени ремъци и филтри. :)

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сигурно може и да не се разстройва, ако не се ползва тремолото.

Иначе ако не смяташ да го ползваш, може просто да го фиксираш (ако не се опира в тялото, което пък би означавало, че е неподвижно).

И разбира се, като си купуваш инструмент на старо, трябва да си подготвен психически, че има вероятност да ти се наложи да смениш това-онова...

Особено когато пазаруваш през нета и нямаш възможност да пробваш китарката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко бе, флойд роуз има в Р.Ф. за 145лв и е супер готин. Аз съм инсталирал такъв и е качествен, върши си работа

безкомпромисно. Този модел е на фирмата JHS и е точно копие на оригиналния флойд. Още 50 кинта за монтаж и

си готов. Ей де го тука на Уошбърна. Ето и семпълче: СЕМПЪЛ w....n

7834556753256339961251730529HH5g7MDgZXClDNKDMIa0.JPG

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A сигурно ли е че това е Floyd Rose? Може да е някакво друго тремоло, аз намирам известна прилика с този Kahler да кажем:

 

2500c.jpg

 

:lol:

 

 

Между другото извинете, че се отклонявам от темата, но не ми се иска да пускам нова тема за такъв въпрос - имам китара с лицензен флойд, чието разстояние между болтовете в тялото е по-тясно (70-71мм) от стандартното за повечето флойдове (73мм). Възможно ли е да се запълни сегашната дупка и да се направи нова за да пасне друго тремоло и ако да, то възможно ли е да стане прилично без пребоядисване на цялата китара? ;)

Редактирано от azzinoth1126
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммм, възможно е да е добър, но точно копие едва ли е. Още повече че съм виждал такъв... :lol:

Както казах по-рано, флойд системите с изцяло стоманена конструкция (като изключим блока на пружините) са общо взето само оригиналния и Gotoh.

А това има голямо звучение за звука му. Да, има значение и блока от какво е направен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам - точно копие е на оригиналния флойд .Слушай семпъла в горния пост.

Горният е JHS а долният е оригинал.

 

GT525.jpg

 

floyd-rose-trem.jpg

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не споря :lol: но както вече казах - дълбоко се съмнявам че ползват същите материали, дори и да изглежда така.

В момента има китайски ментета на оригиналния, които са 1:1. Слагат ги на ESP, щото са в пъти по-евтини. Убеден съм че и при тези е подобно, просто цената е покзателна... Гото, които държат по-ниски цени от оригиналния флойд, а са със същите материали, че и в момента са по-качествени, струват значително повече от JHS и други подобни.

 

Ти кое си сложил? Горното или долното?

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има известна прилика с Kahler-a, но не мисля, че е чак такова. По-добре ще е Kahler, пред някой но-бранд лицензен Флойд, поне според мен.

 

Така, както разбирам нещата, това по-скоро (на Ариата става дума), е един вид едностранно тремоло с финна настройка. И отделно си има заключване при нъта.

 

ПП: EAmechaniX и аз станах ползвател на Aria. По-скоро ще стана де, след някоя и друга седмица. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честито и със здраве да си флойдваш, пък ако не може-знаеш начина. Личен опит братче....

 

 

Ти кое си сложил? Горното или долното?

 

Горното - JHS от xxxx. Флойда не е менте като китайчетата а е качествен продукт, който си върши много добре работата и е направен от качествени материали.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, Kahler имат и други модели, за съжаление в момента не произвеждат такъв тип тремола и не може да се провери в сайта им. Стискам палци да е нещо добро все пак :lol:

 

Иначе моят флойд също не е издълбан отзад, хода му е на практика като на стратокастерско тремоло ако плава - може да сваля и може да вдига малко, може би с 1-2 тона ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам, че не е качествен, просто е по-различен от оригиналния. Говоря за малки разлики, а не за принципно-конструктивни такива.

А това от какво е направен е друг въпрос.

Важното е да ти върши работа и да си доволен. :lol:

 

Kahler правеха steeler през 80те и началото на 90-те. но го спряха от производство.

Това беше много добро флойд тип тремоло, но вече се намира ужасно рядко.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам, че не е качествен

Напротив каза, ето: :greenangel:

В момента има китайски ментета на оригиналния, които са 1:1. Слагат ги на ESP, щото са в пъти по-евтини. Убеден съм че и при тези е подобно, просто цената е покзателна
Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.