Jump to content
Българският форум за музиканти

Addictive Drums


DYLGIQ

Recommended Posts

^ Тогава може ли да ми обясниш как подкарвам АД на 256 :girl_witch: ... Без никакъв проблем..

 

Не, не мога. Честно казано не ме и интересува. Споменах МОЯТ случай за употреба на Addictive Drums в реално време с дръм контролер при което се ползва или по точно не може да се ползва пълната гама от семпли с различна динамика заради забавянето при четенето им от Swap файла... чисто и просто на хард диска му се "зачервяват" главите и резултатът е зверско пращене и накъсан звук. При експорт на аудио в хост програма на готов миди трак този проблем го НЯМА тъй като тогава не е критичен бързият достъп до семплите. А иначе.. бих искал и аз да можех като теб ;) но.. при мен явно изискванията важат с пълна сила и ще си купувам RAM ;) . Всичко добро :thumbs_up: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тия 200МВ не знам как ги измисли. Пипнато ХР без нет и без тъпотии в стартъпа заема 45МВ РАМ. Ако му пуснеш нет - 70МВ. За какъв чеп ти е да имаш пуснат Скайп точно тогава? А антивирусна пък хептен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия 200МВ не знам как ги измисли. Пипнато ХР без нет и без тъпотии в стартъпа заема 45МВ РАМ. Ако му пуснеш нет - 70МВ. За какъв чеп ти е да имаш пуснат Скайп точно тогава? А антивирусна пък хептен...

 

Понеже гледам, че явно целта е да се правим на "разбирачи" и да си чешем езиците.... ще си позволя един последен коментар. Нещата не винаги са "My way... or the highway" ! Аз също нямам антивирусна програма... обаче не мисля, че трябва изпоизключвам всичко и да си "пипна" Windows-a (макар, че моят е "пипнат") за да успея да си пускам еди си коя си програма, а и извинявай, но не всеки може да си "пипа" Win-a и това далеч не е включено в официалните изисквания за конкретният софтуер. Skype... ами може пък да ми е необходим, не мислиш ли? Да взема да си оставя видеокартата без драйвери а.... да махна и тези на звука... да си спра интернета... Да го пусна Windows-a под Save Mode a... та да го разтоваря хептен не искаш ли :) ? Ето ти колко RAM заема при изключен Skype, QIP, торент клиенти и други такива Х...и :

 

http://pungent.hit.bg/RAM1.JPG

 

Ето ти и колко свободни има в същият момент:

 

http://pungent.hit.bg/RAM2.JPG

 

Ето ти и стартиран Addictive Drums във възможно най-тъпият хост който сам по себе си иска само 4МB RAM за което силно се съмнявам че при Cubase е същото:

 

http://pungent.hit.bg/RAM3.JPG

 

Ето ти и колко свободни му остават:

 

http://pungent.hit.bg/RAM4.JPG

 

Имаш калкулатор предполагам и можеш да си го сметнеш и сам ако не вярваш на Task Manager-a :) ! И за да се успокоиш ще кажа че при това положение, с 512МB системна памет Addictive Drums - РАБОТИ но е НА РЪБА. А аз примерно може да не желая да го "мисля" кога може да му скимне да пресече, което и си се случва ако компютърът не е рестартиран скоро или има още нещо "ненужно" :D отворено. С това вече аз приключвам и за в бъдеще ще избягвам да коментирам каквото и да било. Нека всеки си го ползва и си хлопа с кеф ако ще и на 64MB :greenangel: !

 

Живи и здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Има ли някакъв начин да се подкарат различните части от комплекта, а именно каса-барабанче-фус и т.н. на различни аудио канали, а не на един стерео?Това се отнася за СОНАР 7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някакъв начин да се подкарат различните части от комплекта, а именно каса-барабанче-фус и т.н. на различни аудио канали, а не на един стерео?Това се отнася за СОНАР 7

 

Да, в пулта на адиктива , в долния край на всеки плъзгач има копче със стрелкичка. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

значи инсталирам адиктив дръмс дава ми някакви семпли в една папка но немга да ги плейна. мидито ми идва от дръмс модул и през сонара се получава но звука на барабаните не е кой знае какво чета във самия сайт на адиктив но нешто не мога да зацепа как се получават нештата ако някой знае да помага

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За целта трябва, да отвориш Addictive Drums в Sonar-a като VST инструмент аз лично не мога да кажа как точно защото не съм ползвал Sonar.... но в общи линии трябва да му укажеш в коя директория ти се намират VST плъгините. Те са по Default или в C:\Program Files\VstPlugins или в C:\Program Files\Steinberg\VstPlugins в една от тези папки трябва да имаш Addictive Drums.dll . След това в тракът който си отворил за MIDI-то да закачиш Addictive-a към Output-a му. Потърси малко информация с търсачката относно изпозлването на VST инструменти, вярвам, че има доста написано в раздела. Успех :metalist: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте!

Проблемът ми е следния: не обичам да пиша барабаните на Addictive Drums или на подобни програми, защото съм свикнал да си нотирам целите песни на Сибелиус или гитар про. Като вкарам експортнатите миди файлове в кюбейс всичко е точно, докато не пусна Addictive Drums и звукът от барабаните е тотално различен от оригиналния файл. Става въпрос за отделните барабани, които свирят - вместо фус крос-стик или вместо том райд. Доста дразни. Правил съм го и преди със ДФХ и там нямам подобен проблем, но просто звука на Addictive Drums много по ме кефи и бих искал да ги използвам тях. Всеки съвет е добре дошъл!

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха така!Тъкмо мислех да отворя темата,предполагам че питането ти е относно настройките на гм -мапа.Свалих едно екзе-MidiFileMapper,някои твърдят че ставало много лесно-сигурно е така,но когато опитах да прехвърля мапа от дкфх на адитив дръмс-нищо не стана.Моля ,ако някой се е сблъсквал с този проблем -да сподели/и то по-подробно-коя папка се конвертира-как се лоудва мапа на дкфх ,за да свири с плеъра/семплера/на адитива,а да ползвам банките на ездръмъра/имампредвид-като заредя луповете от дкфх да ми свири със звука на адитив/или стивън слейтър :) /хай помагайте-не се е...вайте :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

...е иска малко усилия де.....когато имам този проблем, на ръка премествам нотичките в пиано рол-а....обикновено касата е ок....има да се преместят фус, барабан, томове....

...това е най-сигурният начин предвиод на това че адиктив-а има друга философия за динамика и нюанс...ама тва е дъъъълга тема.....в адиктива бтв. има много добре оптимизирани миди-та....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

^ И аз правя така. От Гитар Про-то като експортна барабаните в миди и ги вкарам в Reason-а съм направил така редръма че като влезе мидито и си пасват по местата всички. Но аз имам друг многоооооооо дразнещ за мен проблем - в гитар прото темпото на много места се променя примерно до средата върви да речем със 180бпм и после съм го направил на 200 и после пак на 180 и т.н. .. та пробелма е че в Reason-а всичко си върви на 180 ! и немога да направя така че да се сменя темпото както е в гитар прото. Ако някой знае нещо по въпрос нека каже, че тва е мноо тъпо като експортвам барабаните в WAV да ги експортвам по части и да сменям на всяка част темпото и накрая да ги съединявам,..,@#$%#@

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.