Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
untraceableone

Мнение за Roland Cube серията

Recommended Posts

Здравейте!Въпросът ми е какво ви е мнението за Roland Cube серията и конкретно за 15x и 20х.Гледах ревюта и клипчета,както в youtube,така и в официалния сайт на Роланд,ама викам си да се допитам и до вас,хората които ще ми дадат най-субективно мнение.

Ампове като ампове. Чуваш, пробваш, решаваш.

Не са лоши, но не мисля, че блестят повече от конкуренцията.

Аз съм с 30х, приличен е, хубав чист канал и разни глупости, за който му се играе. Като се има предвид, че търсиш малък амп, няма особено значение какво точно ще избереш.

За моите уши:

Чистия му канал е много красив.

Овърдрайвовете му бяха прекалено среднисти.

Метълския му дисторшън звучи като консерва, пълна с пчели.

Е жалко! :) Мене точно дисторшъна ме интересуваше как се представя,защото ще използвам най-много него.А за 250-300 лв какво кубе можете да ме посъветвате да взема,чийто дисторшън да става за траш и спийд? :)

някои хора търсят този ,,кошер с пчели,,Звукат му е блестящ.Днес пробвах Микро Кубето 5 И съм изумен.

Взимаи без да се колебаеш

Аз съм с Micro Cube - чето и да ти кажа дист-а понякога е прекалено мажещ , но като намалиш gain-а и всичко си е както трябва . Кубето е хубаво аз поне съм доволен

Става... и аз съм с такова 15 ватово.

Както казаха по-горе чистия канал е добър. Лично на мен овърдрайва не ми допада нещо.

Но, като цяло за тези пари става, пък и друго да вземеш няма да е голяма разликата...

Пък аз продавам Roland Cube 60 :)

За повече инфо и доста голяма оговорка в цената (тъй като кризата ме хвана и мене) - ЛС. :thumbs_up:

Пък аз продавам Roland Cube 60 :)

За повече инфо и доста голяма оговорка в цената (тъй като кризата ме хвана и мене) - ЛС. :)

Купувано от фактор преди месец и нещо-два за 700лв. Още го гаранция. Почти не съм го ползвал, отличена работа и външен вид. Абсолютно никакви дефекти или забележки.

Продавам го, тъй като се сдобих с по-добре кубенце и това нямам какво да го правя

криза кризааа :):greenball::whistle:

Едит:И аз искам да ме фане ламповата криза :thumbs_up:

Edited by Dball

Еми аз съм с 30Х и мисля, че е прилично. Чистият канал, както казват по горе, е супер, а дисторшъна на мен също ми допада. Ефектите не са лоши според мен, но нямам база за сравнение, така че най-добре го пробвай на живо. :rockon:

Е жалко! :ok: Мене точно дисторшъна ме интересуваше как се представя,защото ще използвам най-много него.А за 250-300 лв какво кубе можете да ме посъветвате да взема,чийто дисторшън да става за траш и спийд? :lol:

Аз, лично, препоръчвам Peavey Vypyr.

Edited by Valserp

Едит:И аз искам да ме фане ламповата криза :)

Като писах темата бях почти сигурен, че ще го взема.. но уви не стана номера... и ся ще карам и без кубе сигурно...

Аз ползвам 15х .Отначало диста ми допадаше и ми беше доста достатъчен.Но бях начинаещ (не че сега съм мн напреднал но достатъчно че да почна да искам друг дист. И си взех Метал Зоун .Разликата е невероятно огромна.Тъй че ако и ти си начинаещ грабваи роланда .мисля че ще ти е достатъчен :punk_guitar: