Jump to content
Българският форум за музиканти

Пързалка


Recommended Posts

искам само да се обърна към HillBilly и да му кажа следното: и да е пил ...taka li e? - a taka не му се е отразило ни най малко и е бил адекватен на 100%! Ти би ли казал друго или да ми възразиш?
Я чуй края на "Тръгвам си"-не знам дали е от лигня,но интервала с китарката е откровено фалшив.
При теб и Багето(вокала) е проблема, че като пийнете ви личи.
Да,има повече хъс - но аз примерно никога няма да влезна наобратно на елементарен прав такт,ако седна зад барабаните - музиката е в главата ,не е зле да послушаш малко наркомани като Джинджър Бейкър да речем как свирят.

RockoBG написа това което си мисля по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Изчетох цялата тема и изслушах парчетата.Много хубави неща има и звучи готино като в клуб или на репетиция в студио и чара му е в това че не е изпипано и изгладено,но след като прочетох тея простотии за пиенето и така нататък,не знам как ще свирите заедно и се чудя не е ли по-лесно да си ги оправяте тея проблеми между вас,а не да става някакъв сериал във форума че да се радват сеирджиите.Айде успех ,дано няма караници и свирете яко щото не е лошо тва което се получава и ако се пипне малко ще стане чудно!Поздрави на китариста ,доста готини неща свири ии композира keep on rockin`

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направихме бъдещи творчески планове и си търсим барабанист.

 

а със стария ви барабанист какво стана? търсите ли още нов? иначе музиката кефи, евала на бандата :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ко стаа - смятах, че всичко съм обяснил - уточнихме се, че не говорим за пиене, а за дисциплина.

 

(Имам група, с която всяка седмица правим нощна репетиция - от 22.00 до 6.00 - свирим РнР и изпиваме много, но нали си предстявате, ако я нямаше дисциплината?

Имам предврид, че в 4.00 продължаваме да циклим върху припевче или преходче, докато не стане. Всичко се записва, така че не почиваме после на спомени.

Без дисциплина, след 1 час става хаос и нещата са безмислени да продължават)

 

Ей, такива неща.

За всички, писали след последния ми пост - почетете го пак.

 

По въпроса с гащите и чаршията - ами, наложи ми се, след като чух "Копеле, виде ли кво казаха у форуму за саунда и музиката - кво ми обясняваш?" докато се опитвах да чуя барабаниста какво иска да каже в пауза между парчетата, а китарата си "правеше саунда".

 

Повтарям, надявам се за последен път (и нищо няма да болдвам - ЧЕТЕТЕ какво пиша) - става въпрос за дисциплина и вече се уточнихме по този въпрос, което доведе до неограничаване на совободното пиене - все пак, говорим за РнР, въпреки, че не живеем в '69-а, а 40 години по-късно и някои неща са се променили малко, което трябва да се има предвид.

Между другото, въпреки, че Леми изпива по бутилка уиски преди участие, той също прави репетиции, като са правили и Крийм и Дорс преди 40 години...

 

Аз, например, си позволявам да пия преди участие само ако свиря РнР, иначе ставам много прецизен и започвам да жазовирам.

 

Още две-три неща - последните записи станаха не-лесно - въпреки, че работя с големи хора (или поне - батковци), бях като пъдар и се счупих да крещя (нямах глас после) и да повтарям "хайде, почваме", "тихо", "не ми се хвали с рифовете си, да не почна аз" (отговор "ами почни") и т.н. - просто си ценя времето и крастата съм си я начесъл и знам за какво съм влязъл в студио.

 

Относно "фалшивото свирене" в една от песните - това го правех и преди 4 години, радвам се, че най-накрая се забеляза.

 

"Неуместната панорама" и други подобни критики - радвайте се, че оставих китарата изобщо в микса

 

Относно микрофона - снимахме клип едновременно и вокала малко "танцуваше", но и по този въпрос се разбрахме.

 

Да, търсим си барабанист, скайпа ми е в профила.

 

Други въпроси и недоволни и да съм пропуснал да отговоря на някой?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Значи, още веднъж казвам - каквото има, написал съм го отдавна, не ми задавайте глупави въпроси и не ме карайте да пиша с дебели, главни, цветни и т.н. букви.

 

Събрахме се отново, майспейса е подновен, приятно слушане, има какво да се чуе, коментирайте каквото желаете (свиренето ме интересува най-вече, обаче).

Участва и ново парче, което свиря с фретлеса - Нелирично.

Старите са изсвирено по нов начин, доста нов - промоция :slap:

Тези дни ще сложа и историята на бандата, която не е кратка (за хората, които обичат да четат и др.)

 

 

http://profile.myspace.com/parzalka

 

 

...а да - и поздрав за всички с Брилянт :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня нещо, което може би колегата ...taka li e? - a taka. е изпуснал да напише в бързината - никой не държи лоши чувства към другите за отминалите конфликти и караници. С други думи всичко си продължава по старому и веселбата е пълна :lol: Дано новите изпълнения ви допаднат и чакаме отзиви ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless: Има напредък! Някаква динамика чух. :) За Гибсъна и за Баса нищо няма да кажа колкото и да ви се иска! :godbless: Има нещо кокаинско в цялата хава. :cheers2:

Убеден съм, че ще стане още по-яко, ако не занемарите нещата!

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Хихи, не съм качил още Дъждовен влак - там е истинската динамика и как от парче, което е 3 минути и половина направихме над 7 мин :cheers2:

Съвсем скоро (часове, ден, два) ще го метна и него, гледай да не го пропуснеш - то е бисера :)

 

...а за "кокаинското" - а бе, бирено е :godbless:

 

За занемаряването - познай кой е строгата господарка на дъртите принцески - вече няма начин :godbless:

 

:godbless:

 

 

П.П.:

...и да - записите бях спешни заради "конкурса" :godbless: но тъй като сме перфекционисти, да кажем, че са далече от целта ни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убеден съм, че ще стане още по-яко, ако не занемарите нещата!

^Не мисля, че този път ще се откажем и плановете са доста сериозни! Хубавото е, че цялата банда е надъхана да твори и сега го правим с нови сили и на свежа глава :)

 

 

познай кой е строгата господарка на дъртите принцески

^а с тебе като се видим на репетиция ще ти обясня плановете на моряците за моряшката ти фанелка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че трябва даже да наблегнете на пиенето, защото нещо доста сковано свирите. Или може би се стягате заради записа? Иначе не е лошо. Бих ви предложил да си смените певеца, освен ако не носи много бири за почерпка в репетиционната. : :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Много смело изказване, впечатлен съм ;)

"Сковано" - само това не бях чувал за нас, може ли жокер, че да мога да отговоря адекватно?

Според мен е точно обратното - залагаме на свободата и слушането/чуването на останалите от бандата.

Както забелязахте, има една дълга пауза, преди която бяхме направили 3 репетиции и четвъртата записахме, а сега това е отново запис на четвъртата репетиция, така че смея да твърдя, че дори сме особено много "не-сковани", имайки предвид и материалът, който сме направили за това време (още едно парче все още не съм качил, а за друго не остана време) без колегата барабанист да е чувал нещата преди да ги засвири (т.е. не намерихме старите записи отпрдеи 5 години), но бих изслушал по-подробно какво се има предвид под "скованост"?

 

Вокала няма как да го сменим, тъй като той доведе продуцента, който всъщност носи бирите и второ - пише текстовете и понеже профилът на който отговарям е непопълнен, колега (?!) все по-трудно ми става да продължа изказа си, но ще рискувам - има обида от репликата "Всички селяни вън!", може би?

 

 

----------

 

(Всъщност, тук е момента да кажа, че всички следващи парчета, както и вариации на старите (смятам да записваме почти всяка репетиция и да подновавявам майспейса) ще се качват в тази тема.)

 

 

@fildi: Колега, не пред хората - и аз има какво да ти пожелая :cheers2:

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дъждовен влак вече е на разположение за слушане на майспейса - обсъждайте смело.

Ще повторя - парчето беше куплет-припев,куплет-припев-соло-припев=около 3 мин, а сега е над 7 - как ви се струват допълнителните минути, които сме "изкомпозирали" в момента на изсвирването?

 

Качих и историята, която не, че е като да е без бели петна(!), но в общи линии, смятам, че ще е интересно :)

 

www.myspace.com/parzalka

 

едит:

Специално ме интересува и за последната част с бавнитге и бързи сола на "Птицата в мен" какво мислите?

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ви предложил да си смените певеца, освен ако не носи много бири за почерпка в репетиционната. : :)

Скъпи приятелю, на певеца може да му се смени само пълна с празна чаша! Чувал ли си последните концерти на "Доорс"?! По мнение на басиста , при липсата на който и да е от групата-Тя просто няма да същесвува. Чуи ни на живо и ще те черпя една бира! Това е все пак репетиция :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.