Jump to content
Българският форум за музиканти

Чисти китари


KingdomX

Recommended Posts

От много време насам ми се върти идея в главата да пусна една тема за чисти китари и тяхното звучене. Имам предвид китарата директно в ПС-то, или през микрофонче в компа... Така каква е идеята - примерно аз искам да чуя звука на някоя китара, която ми харесва, колебая се между китари , не знам какво да избера (изключително популярно явление) просто да знам че има на едно място звуци на китари, на база на който да мога да направя някакво сравнение. Нека нещада да са по модел направени, за да има някакво систематизиране , примерно .... Ibanez S1000 - bridge position - PC. Желателно е да се направят семпли на всичките комбинаций между адаптерите, за да е пълна картината за звученето на дадения инструмент. Също така мисля, че ще е й полезно на едно място да има и информация за това коя китара ви е/била най-удобна, понеже това е също важно за хората, на който им предстой някакъв избор.

 

Съжалявам, че не мога да започна първи с постването на семпли, но не това е най-важното, по-късмо ще се включа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, успях много набързо да запиша едно семпълче с китарката.

 

Ibanez S470DX - Garland tube amp (fender scheme) - Electro voice CO4 mic - PC

 

В семпъла има всичките позиций на китарния суич(блендата) Не съм добавял никакви корекций. На ампа еквалайзера и волума е нулиран на 12 часа от китарата всичко е на макс.

 

http://media.putfile.com/Ibanez-S-470-DX-clean-sample

 

ПП съжалявам , е трябваше да оразеля хубавото парче, но не се сетих за друго в момента.

 

В последствие ще писна семпли още на 2 китари :godbless: , може и повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами моята китара е къстъмка с адаптери хъмбъкър от самик и сингъл от скуаер.

смятам че добре се паснаха,като баланс и звучене.

на снимката сингълът е друг.http://usera.imagecave.com/voodoochild/DSCK0094.JPG

записал съм семпалът с мп3 плеар сложен на метър и нещо от МV3 със селекшан говорител,чисто.

ето го и него:

http://media.putfile.com/neoay-neey

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето още 2 семпъла от мен

 

Atia Pro II - Garland Tube amp - Electro voice CO4 - PC

Sample

 

Dean Evo - Garland Tube Amp - Electro voice CO4 - PC

Sample

 

 

И в двата семпъла последователността на превключване на адаптерите е от Бридж към нек

 

 

 

ПП Имам една молба към всички китаристи във форума - направете по един семпъл на своята китара и го сложете, за да можем да имаме една галерия от която да черпем информция, ако сме решили да купуваме китара(не отнема повече от 10 мин). На мен примерно ми е интересно как звучи Gibson LP '70 и Ibanez S 1000

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, чакайте малко. Идеята на този раздел е да пускате семпли в отделни теми за да може да се ориентират хората. Вие искате да наблъскате всичко в една тема. Освен това началната идея да се пишат само необработени китари очевидно умря още във втория пост. За това моля направете по една отделна тема за всяка китара и в заглавието опишете възможно най-пълно сетъп-а. Така който търси ще му е по-лесно да се ориентира. Тази ще я затворя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.