Jump to content
Българският форум за музиканти

Кратък гид за начинаещи певци


Recommended Posts

kisska:

 

газираното - коли, фанти и т.н. безалкохолни са изключително вредни за гласа, не носят трайни увреждания, но създават доста проблеми зивестно време след непосредствена консумация

 

бирата не е чак толкова зле - поне моята даскалка по пеене беше на това мнение, аз самия също не съм забелязал да има негативните ефекти които имат газираните безалкохолни напитки

 

пушенето със сигурност не е полезно нито за гласа, нито за каквото и да е друго, но не мисля че засяга певческите способности, поне не пряко. променя тембъра на гласа след дългогодишна употреба, също така сериозните пушачи им се увреждат дробовете, а дишането както знаем е много важно за певците :) би било кофти ако не ти стига въздуха

 

алкохола дехидратира и разваля концетрацията и цялата нагласа на ума и тялото - всеки който държи на добро представяне трябва да стои далече от концетрати, и повече от 3-4 бири (според това как му действа алкохола)

 

 

TheGrandBi:

 

за една седмица няма как да има доловими резултати, а гласът ти повярвай, не искаш да ти става натурално дрезгав, може да се вкарва дрезгавина като ефект, но това изисква доста практика, ако го пробваш от раз и се опиташ да вкараш дрезгавина към чисто пеене най вероятно ще се задавиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой може, ли да ми каже какъв ми е гласа: (с фалцет) пея от си от субконтра (май - 1 октава по западния стандарт) като леко го "пържа", до си от 2 (фалцет). Момче 15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте всички интересни хорица !!!Току-що си направих регистрацията тук и още не съм на ти с начинът на създаване на нови теми и т.н..Та искам да ви питам нещо.(надявам се не е проблем да задам въпроса си точно тук)

Пея в един хор в гр.Плевен от където съм също.Пея от 2 години почти,и когато ме приеха ме сложиха в първи глас.Тогава можех да взимам височините много лесно,а сега понеже съм на 13г. и гласът ми мутира и нещо се затруднявам и пея високите тонове на фалцет.Което вече почва да ме дразни и много ме е яд,че си загубих високите тонове.. :greenangel: Обаче на фалцет май имам вибрато ама може би се заблуждавам,че имам ..вие ще ми кажете понеже знаете повече от мене :) Надявам се ме разбрахте.Дайте някое съветче :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Ами това съм го резюмирал от много сайтове и аудио - уроци. Не твърдя че всичко е 100% вярно, но със сигурност ще помогне на много хора, и не вярвам да навреди на някого. Аз съм бас-баритон и напоследък взимам с глас СОЛ1 , което не е изобщо зле за толкова нисък глас, като никога не ми се избутва гласа нагоре с повече от 1 тон. Ти какво конкретно смяташ че не е правилно. Напиши и ще го обсъдим.

Имам коментар за това което е написано, но мисля че доста си се престарал!Интересно ми е за кой певци става въпрос имам предвид Певци които пеят поп, рок или класика защото има разлика и то много голяма.

Имам мнение по въпроса и то е че това е характерно за нашите естрадни изпълнители и те се страхуват от най малкото да не си прецакат гласа, но всъщност са много заблудени! Защо ли!Защото оперната или хоровата постановка няма нищо общо с поп-рок пеенето тай че извода е ясен много от изпълнителите ходят при не подходящи педагози и от там идва цялата тази манджаДори последното което чух е че напълно здрав изпълнител/тя е известна в момента/ са и казали да си направи операция на гласните връзки защото имала задирания в гласа и това са преподаватели от консерваторията! Аман Боже от БЕЗДАРНИЦИ СЪС ГОЛЕМИ ВРЪЗКИ ОЩЕ ОТ КУМУНИЗМА!!!

Сами правете изводи за какъв фарс става въпрос!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

ЗДравей Мария Николова,

В този хор,където пееш би трябвало да има преподаватели,които да те посъветват как да пееш и трябваше вече да си готова ,че не само няколко тона ще загубиш от гласа си....т.е. няма да загубиш,просто диапазона ти се премества.....надолу,за жалост.Няма как,и с времето ще става още по-зле !!!! Такаче усмихни се,млада си и си навита да пееш.Важното е да не си навредиш,макар и това да не е много лесно :) . Прадвай се на това, което правиш и не се дразни.Приеми промените с усмивка и ще имаш успехи. Успех от мен!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
kisska:

 

газираното - коли, фанти и т.н. безалкохолни са изключително вредни за гласа, не носят трайни увреждания, но създават доста проблеми зивестно време след непосредствена консумация

 

бирата не е чак толкова зле - поне моята даскалка по пеене беше на това мнение, аз самия също не съм забелязал да има негативните ефекти които имат газираните безалкохолни напитки

 

пушенето със сигурност не е полезно нито за гласа, нито за каквото и да е друго, но не мисля че засяга певческите способности, поне не пряко. променя тембъра на гласа след дългогодишна употреба, също така сериозните пушачи им се увреждат дробовете, а дишането както знаем е много важно за певците :greenball: би било кофти ако не ти стига въздуха

 

алкохола дехидратира и разваля концетрацията и цялата нагласа на ума и тялото - всеки който държи на добро представяне трябва да стои далече от концетрати, и повече от 3-4 бири (според това как му действа алкохола)

 

 

TheGrandBi:

 

за една седмица няма как да има доловими резултати, а гласът ти повярвай, не искаш да ти става натурално дрезгав, може да се вкарва дрезгавина като ефект, но това изисква доста практика, ако го пробваш от раз и се опиташ да вкараш дрезгавина към чисто пеене най вероятно ще се задавиш

 

Ми аз съм чела някъде, че пушенето ти понижавало гласа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам коментар за това което е написано, но мисля че доста си се престарал!Интересно ми е за кой певци става въпрос имам предвид Певци които пеят поп, рок или класика защото има разлика и то много голяма.

Имам мнение по въпроса и то е че това е характерно за нашите естрадни изпълнители и те се страхуват от най малкото да не си прецакат гласа, но всъщност са много заблудени! Защо ли!Защото оперната или хоровата постановка няма нищо общо с поп-рок пеенето тай че извода е ясен много от изпълнителите ходят при не подходящи педагози и от там идва цялата тази манджаДори последното което чух е че напълно здрав изпълнител/тя е известна в момента/ са и казали да си направи операция на гласните връзки защото имала задирания в гласа и това са преподаватели от консерваторията! Аман Боже от БЕЗДАРНИЦИ СЪС ГОЛЕМИ ВРЪЗКИ ОЩЕ ОТ КУМУНИЗМА!!!

Сами правете изводи за какъв фарс става въпрос!!

 

Няма проблем, аз съм отворил темата, ако имаш конкретни съвети и препоръки ти, напълно свободен си да ги споделиш. Нека не се занимаваме с плюене и в теми като тази, защото ми е омръзнало от всезнаещи, които нищо не казват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Хора!!!Аз съм в много лошо положение.Един ден гласа ми е един на другия друг.Защо е така?Аз съм на 13!!!

Редактирано от Добромир К.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тонус на гласа. При всички е така - при едни повече, при други по-малко.

Има значение колко си спал, какво си ял или пил...

Но при теб по-скоро е свьрзано с мутацията, като гледам годините ти. След като мутират, мьжките гласове се променят, но и стават по-стьбилни - така, че не се бой. :girl_witch:

Всички момчета минават през това в пубертета.

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото!!!

--------------------------

Слушайте Thousand Foot Krutch!!!

http://www.vbox7.com/play:eef0ce11

Редактирано от Добромир К.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От година и нещо живея в New York.

 

Видях в "Самопредставяне", че си нов вьв форума. Добре дошьл! И един сьвет:

Вьпроси, които не се отнасят по темата, се пращат на ЛС (лични сьобщения).

Иначе става непрегледно за останалите потребители, които тьрсят определена информация.

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте, имам няколко въпросеца. Таа.. На 16 съм и гласа ми мутира и е трудно да се пее на тази възраст, но имам така да се изразя, музикален слух и имам глас(или поне така ми казват), в смисъл такъв, що-годе като за човек, който не е ходил на уроци, мога да пея, ноо ми трябва много практика и учител.. Както казах, не съм ходил на уроци. Въпросите ми са: Има ли смисъл сега да тръгвам на уроци, щом гласа ми мутира и ми е трудно? Имате ли някой съвет как да си контролирам по-лесно гласа? Знаете ли кога, горе-долу, спират да мутират мъжките гласове? Начин да науча нотите, без учител(за сега)? Защото съм съвсем невеж в четенето на ноти и така нататък... Благодаря предварително : )

Редактирано от Meddler
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всичките тези въпроси най-добре ще ти отговори учител наживо. Достатъчни са ти един два урока поне за консултация и ще получиш отговорите, а след това двамата с учителя ще се разберете за продължението. Така че, учителя е задължителен, макар и за един-два пъти. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.