Jump to content
Българският форум за музиканти

По колко време свирите?


Fenix

Recommended Posts

тва с 10-те часа свирене беше едно време.Има дни в които не бутвам китара, има такива в които свиря по 30 минути, а понякога и повече. Каквото и да си говорим компеца никак не влияе добре на музиканта, полезен е ама.....

Зависи за какво го ползваш компа . Аз лично на него имам само два браузъра , музика , Шифъра на Леонардо (че как , нали съм пирам :ph34r: ) , всичко останало е Аудио-Програми , с които така и не се научих да работя , обаче се мъча . Игрите лично при мен не са на мода ...

 

пс. Геймъри такива ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе верно как успявате по толкова време. И на мен ми се свири, ама не мога да свиря тихичко и баща ми писка много и като намаля ми става малко пусто. Мисля да си взема слушалки. Тогава до 2-3 през ноща ще седя :ph34r: Тогава съм най-плодотворен междудругото :D

Ами, един път като спря тока у дома, като нямаше какво да правя, хванах китарата и дрънчах към два часа без усилвател (звукът е все едно свириш на метла). :P Важното е да се чува звук, останалото е в главата. ;)

 

Иначе аз свиря по 2-3-4 часа на ден и често каквото ми падне- никога не "тренирам" нещо и не уча песни. Понякога без овърдрайв, понякога със, абе както дойде. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На периоди съм.Като се зарибя да отработвам нещо отиват 2-3 и по-вече часове.стигал съм няколко пъти до 7-8 часа,но това не е много полезно,после вървя като ударен по главата и не мога да завържа смислен разговор,просто съм обсебен.Напоследък все по малко ,не че не ми остава време,но май нещо взех да прегарям.С възрастта и мераците понамаляват и почваш да се занимаваш с глупави злободневни проблеми.Почти на 28 съм не е като на 18 :P ,но все пак :D:ph34r::D

даже има дни в които не пипвам

а солидарно със снежанка

откак взех компир - направо почти престанах

да го вземат мътните пущиняка му с пущиняк

добре че групата тръгна пак - та да имам стимул

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В последно време по около час на ден, понякога два. От време на време (напоследък все по-често) остават празни дни, без да свиря изобщо, или най-много половин час опипване и почесване по грифа и задника. Лошо, но така се получава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф,и аз съм така.Напоследък изобщо не ми остава време за китарата,особено от една седмица насам най-много 1 час да ми се е събрало да съм свирила :) :) :lol: И ми е някво супер тъпо и гадно за това ,ама кво да се прави,живот .....

 

Иначе аз май никога не съм свирила по 7-8 часа :wow: Просто не мога да седя цял ден вкъщи и да свиря нон-стоп. :wow: Ще се побъркам.Затова по-лекичко го карам. :)

Най-много 3-4 часа макс и то е рядкост.Най-често 1-2 часа на ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:) ами и аз съм на моменти ту свиря много, ту малко :) няма средно положение :) лошото при мен е че ме мързи да хвана китарата , обаче добарам ли я -3-4-5 часа сигурно не ми мърдат .. разбира се в съседната стая е сестра ми , която няма да ви казвам как реагира всеки път:) :) :wall: :killyou: :stop:

 

П.С

даже имах един период преди 2 месеца някъде където за около 2-3 седмици

ми се е събрало 20-тина минути свирене :lol:( много гадно , не искам да се повтаря :) :)

Редактирано от Queroth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средно по 2 часа на ден, в почивните дни, или когато имам повече време - по около 4. Един път ми се случи 8 часа, но това беше единичен случай, просто понякога, дето се вика, се "отваря" свиренето и на човек му се струва че свири по-добре от това, което му се струва че може. Та такъв беше и конкретният случай - яко беше! :lol: Доста често хващам китарата без да я включвам и си свиря просто някакви неща, каквото ми дойде на ум - припомням си песни, които не съм свирил от много време, просто акордчета и т.н. На акустичната свиря само през деня, щото през нощта много се чува...около 2 часа на седмица... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

малко за съжаление, 1 час дневно може би, като понякога пропускам по 2-3 дена

 

ама по добре така, инъче много ше взема да задобрея :greenangel:

 

Проблема с новата китара е че не мога да свиря седнал, а да седиш 2-3 часа прав си е ебаси наказанието, пък за 7-8 да не говорим :happy:

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпреки че имам доста свободно време не свиря много. някои дни по 4 часа друг път по макс половин. не знам много песни още а нови ме мързи да уча и затва така. малко по малко уча Sultans of swing на Dire Straits и весе съм на 1/3 от песента

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хмм, зависи. Между "свирене" и "подрънкване" има доста голяма разлика. За мен "свирене" е, когато свириш упражнения с метроном под часовник. Също така към "свиренето" не слагам заучаването на нови пръстовки или разни фразички. Теорията си е теория, четенето на ноти си е четене на ноти, свиренето си е свирене, репетицията си е репетиция ... :D Та значи аз мога да кажа, че когато съм на работа имам сила само за около 2-3 часа свирене. ;) Когато имам свободен ден, обикновено гледам да свиря между 4 и 6 часа. По принцип, при правилно и систематично свирене и 2 часа дневно са достатъчни за да напреднеш...иначе мое си дрънкаш цял живот всеки ден и накрая пак да смучеш :greenangel:

 

П.П. миналата година, понеже не бачках нищо и свирих между 6 и 8 часа плътно всеки ден...което не ми се отрази особено добре на здравето и личния живот :happy::P

Редактирано от trendkiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Как ще се смеем,бе!!!Това беше много мило казано,поне за мен(сега ВИЕ не ми се смейте-моите критерии за "мило" са извратени:един от най-хубавите подаръци,които са ми правили е мустак от лъв-какво да си говорим...)

тоя мустак продаваш ли го

 

аз имам нокът

преди го носех на врата ма сса е в нещо като рамка

 

а за свиренето ще кажа

че за да се прай изкуство--не требе да се бачка-смисал работа

в другите държави ората спират след 8-клас обучението си и през целия си живот само си свирят или там квот правят

в бг нема пространството и възможността ад се занимаваш с изкуство щото сичките ти мисли отиват за ш**аната работа и парите--

аз за тва ше стаам пропаднал алкохолик--само да имам пари за алкохол де--за да можем да си свиря и по 13 4аса на ден..................

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.