Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно българските китари


JAZZ

Recommended Posts

  • Отговори 85
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сега и аз да си кажа мнението по темата.Мисля,че българските "китари" по-верочтно са някакъв нов модел тамбура,отколкото китари.Особено Кремоните с тоя тамбурджийски гриф :)

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа няма да обиждаш тамбурите, много са си хубави даже ... и грифовете им съвсем не са лоши :)

Абе сега класическите им китари в последно време не са много зле....ама навремето цялата им продукция беше отфрат, защото нямаше значение - стол ли е, маса ли е, китара ли е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите ми две китари бяха тези на чичо ми. Кремона - класическа и Орфей - електрическа. Стари са сигурно едно 15на години имат китарите. Не знам колко добре са съхранявани, но Кремоната се е нагънала и има един такъв глух звук, никъв направо. Орфея... ми и той, няма плътен тон. Не е китара това. Което важи и за по-голямата част от китарите, които се продават по магазините в София. За тея Скуяри дето се продават са нямам думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е китара това. Което важи и за по-голямата част от китарите, които се продават по магазините в София.

:wow: :wow: :wow:

Ти насериозно ли го каза това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел си купи и "Ибанец" (слагам в "", защото определено не е). Неска свирих на него и напълно се обедих, че вади много пръдлив звук. Да не говорим, че грифа беше крив. Купи си и някакъв овейжън. Освен за акорди в първа позиция като Е А Г и Д примерно не става. Продават се малко хубави китари по магазините. Естествено за много пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавите неща са скъпи! Не само в София, а в целия свят ;)

Пък и аз като се замисля къф зор е да напрайш ква да е китара, и после като се замисля къф още по голям е да направиш наистина добра китара, почват да ми се струват даже евтини :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това въобще не е така!!!

В последно време има изключително добри китари на смешни цени. Аз и Гибсън с крив гриф и куц звук съм хващал, ама това не значи че всички са такива иначе нямаше да ги продават за по 2500$.

Ямахите и Squier (и много други) даже и сред евтините им модели има много добри китари. То не е речено че отиваш в магазина и първата китара, която ти хареса "на вид" я взимаш - сядаш и свириш - ако в този магазин няма - отиваш в друг. Още повече един от големите проблеми на БГ магазините (или поне голяма част от тях) е че никой не си играе да "настройва" китарите - грифа, височина на струни, адаптери - за смяна на струни да не говорим. Виждал съм струни дето като дръннеш и ръжда пада от тях. Е как да оцениш такава китара? Вадят ги от калъфа/кашона и тва е...

Всяка китара, която не и е радикално сбъркано нещо може да бъде направена употребяема...-не казвам, че са най-добрите китари на света, но са абсолютно годни за употреба и си заслужават парите та и отгоре. Не е важно какво пише на китарата, важно е какъв е инструмента. Единствената гаранция, която дава изписаното Gibson е че 5 китари на 100 са скапани, докато при Squier 50/100 са добри...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Според мен темата доста се измести и май за това вече не се поства по нея.

Така и така сме стигнали до българските магазини (от българските китари) трабва да знаете, че в xxxx отношението къ м инструментите не е като към талпи. Напротив китарите са в отлично състояние. Друг е въпроса, че българският музикант не свикнал да се отнася адекватно към тях.

Нима като ги пробвате ръцете ви са чисти??????????!!!!!!!!! ;)

Не разбира се първо хващате китарата оставяте мазни пръсти по нея и после разправяте, че в магазините няма поддръжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен темата доста се измести и май за това вече не се поства по нея.

Така и така сме стигнали до българските магазини (от българските китари) трабва да знаете, че в xxxx отношението къ м инструментите не е като към талпи. Напротив китарите са в отлично състояние. Друг е въпроса, че българският музикант не свикнал да се отнася адекватно към тях.

Нима като ги пробвате ръцете ви са чисти??????????!!!!!!!!! 

Не разбира се първо хващате китарата оставяте мазни пръсти по нея и после разправяте, че в магазините няма поддръжка.

... ами ако сложат мивки и сапун в музикалните магазини ще си мием ръцете преди да пробваме китарата!!! ;)

Каква е ролята на персонала на магазина според теб!? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.