Jump to content
Българският форум за музиканти

basis4eto

Нашо Бас Видео (айде да ви видим)

Recommended Posts

Колега,как да ти кажа.....баса...еми такова..... Баса е от небезизвестната марка "puldin" :metalist: :metalist: :metalist: :metalist: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: Шегата настрана , нямам друг бас , по-хубав не съм и пипал , ама не съм чувал убаи раоти за тоя бас.Както и да е, свикнах му , жалко само ,че е пресижън тайп , а не джаз.Просто човек може да си представи - български и пресижън - трябва да имаш 2 метра пръсти за тоя гриф , но се получава :greenball: Не си купувай такъв във никой случай... ако намериш здрав де... Моя е добре като дърво...все още...ама само бридж адаптера бачка... Вчера даже се хванах и ги разкарах neck половинките , само място заемат , че си сложих едно якичко пикгардче - handmade и то като дисторжъна/не че свиря с перо,ама да няма дупки :greenball: ...абе при мен се такиа работи... :metalist: та айде поствайте разни работи е :metalist:

Редактирано от basis4eto

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пускайте видео де :music336: Обменяйте опит и да качваме темата горе :drummer::punk_guitar:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
мисля/доста се порових/че нямаме тука за бисистити тема-кой колко може.има тема за джем,но аз все още не съм на нивото "джем" :recourse: та,да са фукаме тука :greenball: то може би главно за учащи като мене ще е тая тема ама.... та аз от тва лято свиря на бас-един inspiration man си имам - marin_zhelezov - че се заядох с тая баскитара,да викам ся и да споделя малко какво съм постигнал.Доволен ще съм ако тука има повече критика отколкото спам или др. а ето и линк към мойте раоти..... http://www.vbox7.com/play:067b0759 тва е.вие гоните... :)

Нека аз да съм негодника!

Амбициозно е, но като техника куца доста. Опитах два пъти да открия някаква идея, но различих единствено, механично навързани упражнения.

Звукът е кофти.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Най-накрая някой да напише нещо смислено.За техниката ми праъсти мтъсти,ясно.Нямам претенции че свиря суперски,все пак съм начинаещ/до колкото може да се каже./.Не знам дали се има само техниката ми предвид , или самата флажолетна техника като такава , понеже нататък в коментара виждам ,че не е разбрано самото произведение . Та това е "Portret of tracy" за бога . Как така ще е просто механично навързани упражнения . Все пак това е една революция в света на баса . Просто незнам . Второто парче също е прекрасно -"America" , в него даже и не виждам техническа част . Ако може някакъв hint да ми даде , ще съм признателен. :recourse: Що се отнася до звука - то нито качеството на записа качество,нито инструмента ми инструмент... :)

Това е от мен.По изчерпателни отговори , и още материали пускайте колеги! :greenball:

Редактирано от MDFk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на преценка,

Portrait of tracy за мен е в графата "спорт и его". Аз разбирам свиренето на бас китара по по-различен начин, но това е друга тема.

Темата е добра, и поздравления за началото. :thumbs_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да упорствам , че мога да свиря... :metalist:http://www.vbox7.com/play:e91c1910 Ето пак видео...Пак мое...Този път нещо по-революционно :) Много са яки тея мотиви...Народни такива... ;) Айде чакам и ваши работи е колеги . :(

Редактирано от basis4eto

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

basis4eto много яко свириш и звука ти е супер!!! :thumbs_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е добре,давай все в същия дух.Тук повечето хора харесват свиренето на бас предимно от слап страната му(извън контекста на метъл де),която на мен лично не ми е интересна .Много се кефя,че има все пак и други вкусове,за да има разнообразие ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо мерси за коментарите! :) Аз продължавам да си пускам видеота... :greenball:http://www.vbox7.com/play:654b13e9 и чакам вече и вас... :thumbs_up: Пак малко Джако и "Пилето" му... :icon_shithappens:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше изсвирил и Дъ Чикън, щеше да ми напълниш душата. Не разбирам много, но определено ме радва как свириш.

А какво става с другите басисти. На мен лично ми е това ми е много любим инструмент, ако не и най-любимият, ако че не свиря на бас. Затова ми е много интересно да видя на какво сте способни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще помисля за напред да направя цялото пиле,но е доста отговорно като парче,изпълнено е с импровизации,предизвикателство е да го повторя едно към едно ххх. :thumbs_up: но все пак го имам като идея... :) пускайте и вие айде колеги! :thumbs_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я па не мом да свирим

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, поне аз ше ти уважа темата, толкова покани отправяш, а никай не качва нищо... Ще опитам да изсвиря нещо извън слап страната на баса [u

Редактирано от VladoM

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е този път май се получи...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвала на такъви съфорумници! :) Поздравявам marin_zhelezov с това твое изпълнение.Много добро jam-че брат!Много раджа.аз ли4но нямам забележки.Само би било по-добре сякаш,ако на non slapping часта,повече ниски,да има по-контрабасово звучене.Много звъни струната просто. само съветченценценценценце.... ;)

Айде и други колеги да почнат да се изявяват,да не ми се услушват. :metalist:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От OGBiceps
      Здравейте, колеги басисти! Би ми било интересено дали има собственици на Trace Elliot, ако да ми пишете, понеже съм заинтересован да си купя. 
    • От SocialSatanism
      Ние сме двама квази-интелектуалци, единия се опитва да кряка докато мъчи китарата, другия е с раздвоение на музикалността между китарка и клавир. Търсим още двама псевдоинтелектуалци да дънят на бас и барабани. Свирим алтърнатив метъл, просто защото този етикет е най-общия, който съществува. Китарите са ни в дроп до (drop C), правим кавъри на Scars on Broadway и имаме цифра авторски.

За връзка: Дяни К., тел. 0885866691, fb: https://www.facebook.com/dyany.kurulenko
    • От Angus98
      Здравейте , хора !! Търся хора с творчески идеи. Аз съм китарист и леко пея . Приключвам един дългогодишен проект ,защото колегата ми заминава от чужбината и се разпадаме като формация. Ние винаги сме били запленени от авторското творчество, но вече няма как... Идеята ми е да намеря хора със същото мислене като моето, че авторското е най-готино! Търся ритъм китара , бас , барабани и вокал за да можем да творим!!! Ако има навити от Пловдив съм!! Rocknroll8@mail.bg ми е  е-maila. 
    • От drummer_from_hell
      Здравейте, ние сме барабанист и китарист, които понастоящем сме в София и търсим хора(басист и вокал) да свирим, като главно става въпрос за кавърчета и авторска музика(която предстои да направим).
      Става въпрос изцяло за любителско свирене(нямаме амбиции да ставаме супер звезди), тъй като и двамата си имаме дневна работа.
      Ще свирим веднъж макс. два пъти седмично. Като музика се целим към нещо от рода Queens of the stone age , Pearl jam, Soundgarden и подобни, НО! като цяло сме отворени и към други жанрове.
      Репетирането ще се случва в кв.Княжево, като студиото е доста приятно и на прилична цена(10лв на час).
      При интерес, пишете под темата или на лично, за да обменим контакти.

Поздрави!!!
    • От MOL
      Здравейте, започваме издирването на басист!
      Свирим гръндж и алтърнатив - кавъри и авторска музика! Имаме доста опит, но за жалост и поради несериозни хора минали през бандата нещата вървяха доста бавно. 
      Т.к. Решихме да действаме като трио - барабани, китара + вокали и бас, имаме няколко изисквания към бъдещ басист
      Какъв човек търсим:
      1. С опит и желание
      2. Басист, който може да пълни - тип Jeff Ament, Robert DeLeo, Dylan Wilson
      3. Да може да припява
      4. Да има опит с авторската музика. 
      5. Да слуша такава музика - това е задължително условие, т.к. вече няколко души ни загубиха времето като идваха на прослушвания или даже бяха за кратко в бандата, но искаха да свирят/пеят друга музика

Свържете се с нас на л.с. във ФБ страницата ни: https://www.facebook.com/Made-of-Less-1398324290382819/

Hello, we are looking for a bassist
      We play grunge and alternative rock - covers and our own music. We have a lot of experience but due to some irresposible people who were in the band the progress was slow.
      Because we decided to be a trio - drums, guitar + vocals and bass, we have some requirements for our future bassist:
      1. Expericed and willing to play
      2. A person who can fill the space - like Jeff Ament, Robert DeLeo, Dylan Wilson
      3. Who can sing
      4. Have an experience with creating music
      5. The person should listen to this kind of music - we wasted too much time with guys coming for audition or even playing for a while with us and asking us to play a differnt genre 

If you are interested - contact us with a messege in our FB band profile - https://www.facebook.com/Made-of-Less-1398324290382819/

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.