Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими бас сола и етюди


Bassko

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Много маниашко (макар кратко) бас соло е в "Hammer Smashed Face"....

хъ, че тва не съм го казал аз ве...

даже не съм го слушал...

Редактирано от thurston
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Тоя от Крийм свиреше на някакъв странен бас/баритон 6-струнен - като китара, но с 1 октава по-ниско. и с по-къса мензура - м/у бас и китара. Фендер май пак правят такива...

Те не са ли просто китари с 30 инча мензура?Че днес случайно попаднах на един такъв Шектър(Schecter)в каталога им, което много ме учуди...?

Честно казано ми е бедна фантазията какво мойеш да направиш с такова нещо.Басист си а си учил китара и мислиша като за такава... :think: ;);)

 

А по моите скромни спомени(мое и вече да са грешни:P )Фендър правят Телекастър с 27 инча мензура,най-обикновен баритон. Си-Ми-Ла-Ре-Фа#-Си(май).Ако греша,сори ;)...А по поръчка сигурно могат да направят и мотика която да свири страшно.. :P

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали ми е любимо,но със сигурност е солото,което ме удари в земята още от първия път-Виктор Уутън-The litiants-VTT :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Те не са ли просто китари с 30 инча мензура?Че днес случайно попаднах на един такъв Шектър(Schecter)в каталога им, което много ме учуди...?

Ами не е баритон-китара. Нещо м/у баритон и бас :virtuoz: И Данелектро имаха такъв звер :blink:

 

 

tuned a full octave lower than standard guitar tuning. This means that the low E string is the same pitch as the low E of a bass guitar.

 

dankos_fender_vi.jpg

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бахти якото!

Басист си, а си учил китара, и мислиш като за такава...

такъв инструмен със сигурност ще ми лепне...само стотинки трябва да се събират...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На концерта на Стенли Кларк в вторник той имаше едно соло на контрабас и направо се смазах! Ебаси човека! Дори не знаех че могат да се правят такива неща на контрабас! :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Те не са ли просто китари с 30 инча мензура?Че днес случайно попаднах на един такъв Шектър(Schecter)в каталога им, което много ме учуди...?

Ами не е баритон-китара. Нещо м/у баритон и бас :) И Данелектро имаха такъв звер ;)

tuned a full octave lower than standard guitar tuning. This means that the low E string is the same pitch as the low E of a bass guitar.

 

dankos_fender_vi.jpg

Имах предвид че точно такава китара видях -Schecter Hellcat VI - настроена с октава по-ниско... ;) не се разбрахме май, то щото аз не споменах че е от този тип ;) ...

Между другото веднъж из каталозите на Фендър видях струни за точно този Bass VI, но мислех че е стар техен 6 струнен бас, отпреди да измислят този със 5та(6та) Си или дори....Фа#... :)

За да не е съвсем офф/ :басиста на Symphony X - не знам как се казва последния - за по-интересен ритъм на места праска някви доста луди пасажи когато няма ритъм китара и бих казал че стават за сола сами по себе си! А и кефят на всичкото отгоре! ;)

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
На концерта на Стенли Кларк в вторник той имаше едно соло на контрабас и направо се смазах! Ебаси човека! Дори не знаех че могат да се правят такива неща на контрабас! ;)

Ако още не си го чувал, си намери "The Rite of Strings" - Stanley Clarke, Al Di Meola, Jean Luc Pоnty (на последния може да съм му объркал малко имаето..). Та те от това ше паднеш като го чуеш. :D

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.