Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се настройва китарата?


luter

Recommended Posts

Искам по възможност да ми дадете записани тонове от вашата акустична китара, ако е настроена.Благодаря предварително!

P.S.Ако не сте разбрали какво точно искам, само ми кажете да го кажа наново и по-ясно. :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaто искаш да си упражняваш слуха - http://www.metronomeonline.com/ цъкаш долу А440 - тва е стандартно ла 44KHz, което ти е 5-та позиция а първа струна (високо ми при стандартна постановка на струните) После почваш да настройваш:

ebgdae (ще ги сложа в редици, защото колонките е мн играчка да ги направиш равни...) 
0-----
=
-5----

-0----
=
--4---

--0---
=
---5--

---0--
=
----5-

----0-
=
-----5

 

Успех! Тва принципно става и със много свирене, много разстройване на китарата и много настройване... Имаше и някви програмки за упражнение на слуха, ма бяха големи бози...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оф аман вече ! какво стана с тоя форум ? сяка 2ра тема е как да си настроя китарата или нещо от сорта .

Виж ся първо има такива теми второ има он-лайн тунери .ако искаш пускаш тона и настройваш ако искаш през микрофон ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, пичове, стегнете се малко - аз, едно време ако бях чакал интернет и форуми, че да си настроя китарата ... сещате се :thumbup: .

 

И за да съм поне малко полезен, да споделя един дебилен номер, който аз лично прилагам и до ден днешен, ако нямам тунер, но имам на разположение музика и нещо, с което да я възпроизведа: пускам си Nothing Else Matters на Metallica (едва ли има някой, дето да я няма) и взимам директно от интрото 1, 2, 3 и 6 струна взместо камертонче, после другите две може по акордите на припева или по слух (по принцип и една да се вземе като точна референция за височината на 1-ва или 6-та, стига, а останалаото по слух).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както каза колегата sevenstring едно време нямаше интернет. интернет превърна бъгларската младеж в затъпяваща маса от бездушни хора.

преди години нямаше гитар про, нямаше тунери и всякакви програмки, които свирят вместо теб. а сега - юрюш на маслините. масов мързел и лешперщина....

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.