Към съдържанието

Снимка

На какъв език предпочитате да пеете и/или пишете текстове

• Please log in to reply
69 отговора на тази тема

Анкета: На какъв език предпочитате да пеете и пишете текстове

леко допитван до форумците

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.
Глас Гостите не могат да гласуват

#16 vhcs

vhcs

Новобранец

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1478 Мнения:
  • Инструмент:Bass

Публикувано 06 август 2007 - 09:30

английският успешно се налага в запитването и добре, че не всички са като saxon който освен да се заяжда друго май не търси в тоя форум. Мися че Chrysalid много добре е представил доводите си и наистна има логика в това. От мен едно мерси за това!

Абе няма значение кой на какъв език пее, важното е да му идва от сърце!

Поздрави
Алекс
Не от всяко дърво става свирка, ама от всяка свирка ми става на дърво

#17 soundburger

soundburger

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 139 Мнения:
  • Инструмент:4erpak

Публикувано 06 август 2007 - 17:26

oh yeah baby =о да матсе
клате тие и тръкалиате братиа

#18 valkyr-qsal

valkyr-qsal

бантав бемет

• newbies
  • PipPipPip
  • 256 Мнения:
  • Инструмент:kitara, bass, вокали

Публикувано 03 септември 2007 - 21:41

пиша както на английски така и на български. Вярно е обаче, че ако една група има сериозни намерения да пробие в България тр да пише на български, защото повечето хора няма да се мъчат да ти разбират текстовете....но пък днес кой изобщо ти слуша кво пееш всичко е аху-ихо... :punk_guitar:
Въображението е единственото оръжие в борбата с реалността

#19 CrystallineDry

CrystallineDry

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 137 Мнения:
  • Инструмент:гласни струни

Публикувано 04 септември 2007 - 13:40

при мен има една аномалия... пиша на български, обаче повече ми харесва да пея на английски :metalist: Пробвала съм да пиша на англ ... не се получава така добре както на български, а пък песните ми звучат по - добре на английски .. и аз не знам к'во искам ...
Къф е тоз' парцал дет' се мисли за хавлия ?!

If you want to win the fight, say "I BELIEVE" ! ! !

#20 Mark Avrelii

Mark Avrelii

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 874 Мнения:
  • Инструмент:vocal kitara

Публикувано 04 септември 2007 - 19:40

Между другото аз търся текстописец който да напише текстовете за самостоятелния ми проект на английски като се придържа смислово към идеята на песента.Иначе спора който се води англиски срещу български е безмислен вече има групи които показват че може и тук да се правят песни на английски и да бъдат слушани, според мен някой хора не се научиха че музиката не е буре с кранче пускам си пия си.За да бъда по ясен не става ей така днес сядам и правя три хита.... утре не ми се правят хитове ще ходя на риба.
SLAVA NA RIM!!!

#21 bulby

bulby

Мъждукащ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2027 Мнения:
  • Инструмент:strings

Публикувано 05 септември 2007 - 00:38

Според мен е твърде глупаво да се ръководиш от глупави предразсъдъци от сорта на "Да пеем английски, щото е по-куул и можем да пробием навън" или "Да пеем на български, защото сме българи / за да достигнем до родната публика"

Все си мисля, че един текст трябва да се пише от този, който ще го изпее, и да е на този език, на който може най-свободно да изрази това, което има да каже. Досега не ми се е случвало българска група да ме впечатли с английски текстове, силните текстове на български също са малко - аз лично много харесвам тези на Нова Генерация и Сепуко 6.

Иначе аз лично си пиша текстове на английски, просто при мен така се получават нещата. Чувствам се комфортно с този език и така...

#22 CrystallineDry

CrystallineDry

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 137 Мнения:

Публикувано 06 септември 2007 - 11:45

Колкото пъти съм писала текст на английски все се е получавало като превод на чалга песен... на англ текстовете ми са доста лигави.. не знам защо :no:

#23 ipo

ipo

некъффф хем такъфф

• Members
  • PipPipPip
  • 323 Мнения:
  • Инструмент:КитараПианоМишкаЧукИГек

Публикувано 06 септември 2007 - 22:27

Така или иначе въпроса е по-скоро кое ми звучи по-добре в дадения случай. Пи е прозвучало в главата, пиша текст.

- пиша така, както ми идва в конкретния момент и според начина, по който идеята ми звучи по-добре изразена и балансирана.

Ако някой ме е разбрал погрешно - не, не защитавам писането на английски или писането на български.
Просто се опитвам да обясня моите съображения защо в дадени моменти пиша на английски или български (само тези двата ги знам що-годе добре) :)

хабсолютно !
Аз съм строго против заяжданици на тема "защо не е на БГ"
Отговорът е елементарно ,УотСън! Защото тук няма перспективи- това най -вече , и 2-ро защото чуждото влияние е нещо напълно нормално .
По тези земи сме се правили на какви ли не , но да не забравяме и какво се случва по другите .. сиреч замислете се колко е обогатен английският /например/ с чуждици !
Това като нищо ще си се превърне в анти и про - глобализиране - тема :punk_guitar:
SoBW-drink.pngi_love_dax.png

#24 CrystallineDry

CrystallineDry

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 137 Мнения:

Публикувано 11 септември 2007 - 06:40

Не мисля, че от езика на текста зависи дали ще има перспективи тая песен/текст. На какъвто и език да е като е въздействащ хората ще го оценят. Отърсете се от тея крайни предрасъдаци(да не ми се обиди някой ама аз така ги наричам). Най - хубавото е... разнообразието. Аз лично ще бъда удовлетворена ако моята група изпълнява парчета и на бг и на англ, че дори и на немски/френски/испански и тн. Показва се култура и еродираност :cheers2:

#25 bullet_eater

bullet_eater

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 30 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 11 септември 2007 - 22:56

в момента 'сформирам' банда със стил индустриален готик рок. в бандата заемам място на ритъм китара и нещо като мениджър. ве4е имам договорка (но за др. година лятото) да свирим в Перм (Русия) на едно рок концерт4е. текстовете на песните вървят от нашия вокал и някои добавки от мен (руски,английски,български и немски) и извод бългаски рок банди могат да пробият и извън България стига да искат и да могат. Може и да не се представим на концерта добре но нетрябва да бъдем отрицателно настроени!!! :hysterical: :unsure: :hysterical: :rocker: :singer: :)

#26 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9264 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 13 септември 2007 - 13:28

Един от въпросите относно текстописането на чужд език е до колко пишещият е наясно какво точно пише......
То със една завършена английска гимназия, английски поет не се става.

Иначе на мен ми е интересно, коя е тая банда, която е пробила в България на английски език, хората масово я знаят, и си я припяват на английски. Имам предвид бандите за които Mark Avrelii говори.

Иначе, когато е възможно, предпочитам да пея на български език, понеже ми е роден, и знам, че хората около мен чуват какво пея.

Английския език е подходящ за музика, която ще се слуша по целия свят, каквато май, така или иначе, у нас не се прави.

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#27 Mark Avrelii

Mark Avrelii

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 874 Мнения:
  • Инструмент:vocal kitara

Публикувано 13 септември 2007 - 17:48

Един от въпросите относно текстописането на чужд език е до колко пишещият е наясно какво точно пише......
То със една завършена английска гимназия, английски поет не се става.

Иначе на мен ми е интересно, коя е тая банда, която е пробила в България на английски език, хората масово я знаят, и си я припяват на английски. Имам предвид бандите за които Mark Avrelii говори.

Иначе, когато е възможно, предпочитам да пея на български език, понеже ми е роден, и знам, че хората около мен чуват какво пея.

Английския език е подходящ за музика, която ще се слуша по целия свят, каквато май, така или иначе, у нас не се прави.

И ето Марк Аврелий веднага ти отговаря бандата е Гравити Ко доста се въртят по класацийте както и по музикалните канали.Също така правят доста яки концерти.Ето ти един пример Евтиме :) не е задължително да свирят метъл и хард рок.И съм убеден че ги знаят масово щото си спомням че ги въртяха във всяка втора дискотека по морето песента е Mr.No One

Този пост е редактиран от Mark Avrelii: 13 септември 2007 - 17:58

SLAVA NA RIM!!!

#28 CrystallineDry

CrystallineDry

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 137 Мнения:

Публикувано 13 септември 2007 - 21:38

Евтиме, съгласна съм с теб, че с една английска гимназия, английски поет не се става, НО няма нужда да си Шекспир, за да ти е правилен граматически и лексикално текста и да казва доста.

#29 martinkfreeman

martinkfreeman

Навъртащ се

• newbies
  • PipPip
  • 59 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 13 септември 2007 - 22:09

^
Според мен единственото, което е нужно, за да напишеш текст на даден език, е да се чувстваш удобно като говориш и _мислиш_ на този език. Ако текста (примерно) го мислиш на български и превеждаш на английски - не става.
Граматическите правила в някои (доста?) случаи се нарушават, за да се "запази звученето".

#30 vhcs

vhcs

Новобранец

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1478 Мнения:
  • Инструмент:Bass

Публикувано 14 септември 2007 - 13:11

И ето Марк Аврелий веднага ти отговаря бандата е Гравити Ко

Гравити Ко са известни само в България и никъде другъде по света... нищо че пеят на английски.

Ето малко БГ групи от миналото и настоящето с големи успехи и заслуги за бълграската общо казано поп-рок музика които пеят на български:
Щурците, Сигнал, ФСБ, Клас, Тангра, Диана експрес, Ахат, Контрол, БТР, Д2, Ревю, Хиподил, Ер Малък, Нова Генерация .. могат още много да се изброят.

я изброй сега ти БГ групи и изпълнители които са горе долу от калибъта на горе избороените и пеят на друг език а не на български.

oh yeah baby =о да матсе
клате тие и тръкалиате братиа

а тва точно е такова клише което според мен пеят хора които няма кво друго да кажат освет ойеее, ояяяя, оиииии, олаааа.
Другото което - не могат 2 езика да се сръвняват така директно.

Грозна си като салата,
неразбъркана с оцет,

А тва как ще го изпеш на английски да те питам аз ?!?!

Поздрави
Алекс

Този пост е редактиран от vhcs: 14 септември 2007 - 13:18

Не от всяко дърво става свирка, ама от всяка свирка ми става на дърво

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни