Jump to content
Българският форум за музиканти

Метаморфозата на една кремона....


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Сега остава да изшкуриш грунда (аз му викам шприц кит) докато стане гладък и готин на пипане и си готов за боята.

После много внимателно обезмасли, а още по-внимателно опезпраши!

Най-добрият тест е с пръст - ако не остава супер фина пепел по пръста, значи всичко е ОК.

 

Какъв грунд е това? Нящо марки, местонахождение, цени?

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

ето това съм ползвал

 

Някакво много бързо ми свърши грунда де... поне така ми се стори. Или бях прекално развълнуван и не съм усетил кога е заминал, или просто си е малко количеството... /минал съм около 4-5-6 ръце/

Кита ми струваше 1.40 лв, грунда - 5.20, и боята 7.40 лв. /нали, щото уж металик и е по-скъпам иначе нормалните спрейове са по 5.70/ Мислих си да взема червен металик, защото това си ми е мечта, но уви няма такива екстри... То не е червено е тъмно лилаво и става кофти. Аз си исикам изкрящо червено и да блещука ;) но и този цвят ме радва, поне ще е уникална :Р

 

Ам, какво друго... понеже май от по-далече съм пръскал и е станал грапав грунда, а и ме е страх със шкурка, да не взема прекално много, със парцалче става идеално гладко. Забелязах баси якият ефект обаче: помниш ли, като ти разказвах как се получава дървото да блещука, ако се напръска с прозрачен лак, докато не е съвсем финно изшкурено? Ем, имаше едно такова място на моята китара при рогчетата, и на първите ръце, точно така изглеждаше. Почва много да ме хваща яд, че съм левичар :rolleyes: Щеше да е адски готина с клиър финиш :cheers2:

 

Ем, няма лошо - РОК ОН!

Редактирано от bai-goku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах баси якият ефект обаче: помниш ли, като ти разказвах как се получава дървото да блещука, ако се напръска с прозрачен лак, докато не е съвсем финно изшкурено? Ем, имаше едно такова място на моята китара при рогчетата, и на първите ръце, точно така изглеждаше.

Сигурно си попаднал на онзи супер рядък модел Кремона с тяло от клен. :hysterical:

Чамовите дъски също имат готини отблясъци, докато са прясно рендосани или изшкурени. Тополата също вади някакви отблясъци.

Обаче нищо от нашенските дървета не се доближава до отблясъците на клена.

543196e91eeo1.jpg

 

Чакаме снимки на боядисаната китара.

Дотук се движи много добре и с доста бързо темпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, късмет :hysterical:

 

Ами, тя е боядисана вече. Сега мисля да и придавам завършващи полирания и тогава да я снимам. Личи си, че не съм се старал много и има неравности, но все пак си ме кефи, как се е получило ^^ както му се вика: "итс май бич" :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Иха, колко весело... нямаме полир-паста. Дал съм я на онзи мой познат, дето си купил полир-машина... ех, не ме бива мисленето в преспектива :greenball:

 

И все пак за нетърпеливите като мен: All kneel the mighty LEFT Kremona ;)

Редактирано от bai-goku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Копелеее, баси якия цвят!!!! Трябва малко да си погираеш и с грифа и да я направиш 'rainforest' ;)

 

А иначе не съм съгласен със stratrocastera тука, нека има труд да се трупа експириънс, че да можеш да вдигнеш ниво :greenball:

 

Евала!

 

едит: Ъъъм лефт лефт, ама защо не взе малко от долния рог? Или ти над 16то прагче не свириш ;)

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го мерих бая време. Нали рогчето затова е остро, играх си 3 дена да го меря, истънявам и такива ти глупости. Ако се влгедаш е и малко отрязан по ръба, демек по-къстъм за моята ръка не можеше да стане :Р

а не съм го изрязвал много, за да не повлиае на и без това не толкова стабилната връзка. От това, което разбрах по форума, всяка вибрацийка е добре дошла при такъв клас китари :greenball:

Грифа почти не съм го пипал, само малко го оцветих, защото бял не ме кефише. Много светъл и такам... А той лесно полсе ще се оправя. Първо да видя как съм оправил праговете и дали ще се наложи смяна. Като задобрея /демек, като почна да уцелвам струните без да се бъркам всяко 4-то пикване/, ще се замисля за адаптори, но това в далееечено бъдеще. Сега очаквам един познат да ми продаде старо кубе и ефект, но не съм го чувал от бая време. А не разполагам с много пари в наличност. Та, допълнителни разходи може и да няма за сега ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да се обръща наклона?

 

 

Ето я в сравнително завършен вид:

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/110/27428_863.JPG

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/110/27429_868.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, може би е само при мене, но главата на грифа ми изглежда огромна... идеята ми беше и нея да я пипнеш малко :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да де, някакви идеи да имаш? Бая я мислих, но така и не намерих подходяща форма... ех, музата ми нещо е в отпуска :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.