Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
richi

Питане за Wah педал

Recommended Posts

Здравейте. Може ли да ми обясните каква е разликата между wah педал специално за бас и такъв за който не е посочено специално предназначение? 

Има ли вариант в който един педал да се използва за бас и соло китара?                                                            

Ето пример с два модела: dunlop crybaby bass wah и dunlop crybaby cb - 535Q

В общи линии са едно и също, разликата е в няколко елемнта в схемата, които са лесно заменими. Няколко резистора и кондензатора, струващи стотинки. Основно говоря за педалите на Dunlop. Стойностите им определят звученето на педала. Има доста за тези модове в нета, ако се справяш добре с английския, не би било проблем да намериш информация. Според мен е напълно възможно да постигнеш доста приличен резултат за китара и бас с Уа-уа на Dunlop. Лично аз преработих преди време един стар педал gcb-95, като използвах малки тример потенциометри, иначе казано, резистори с които можех да сменям съпротивлението, като ги въртя. По този начин, педалът има доста вариации и може с повечко нагласяне да се достигне до звук, който би ти допаднал и за двата инструмента. 

Благодаря за отговора.