Към съдържанието

Снимка

Микрофон?

• Please log in to reply
4 отговора на тази тема

#1 siqna333

siqna333

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 13 декември 2017 - 21:06

Здравейте! Приятелят ми се занимава любителски с музика. Свири на китара и пиано и пее. За Коледа искам да му подаря микрофон. С малки финанси съм. Търся нещо до 50 лв. Няма да се използва в зала, а ще му служи вкъщи, за да може да записва на компютъра. Не разбирам нищо, затова моля за мнения и препоръки. Ще съм ви много благодарна.

#2 qDt91

qDt91

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 8 Мнения:
  • Инструмент:вокал

Публикувано 14 декември 2017 - 09:54

Здравей! На първо място, това, което ти е необходимо е динамичен вокален микрофон.

С оглед на бюджета, с който разполагаш, марката и модела, според мен не са от голямо значение, тъй като за микрофоните около тази цена няма голяма разлика в класа на възпроизвеждане на звука - дали ще е 30-40-50-60 лв. няма голямо значение. Моето лично мение, в случай, че момчето си няма кабел за микрофон, му вземи микрофон с 15-20 лв по-евтин (т.е. 30-40 лв) и един кабел за 15-20 и ще имаш един хубав коледен подарък за приятеля си :)

Поздрави!

#3 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10499 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 14 декември 2017 - 10:00

А има ли къде да го включи в компютъра? Може да се купи ЮСБ-микрофон и тогава става да се включи директно в компа. Но ако е "стандартен" (XLR) трябва да има и аудио интерфейс или миксер. Всъщност не знам за 50 лева дали има с ЮСБ, ама надали...

Инак стандартни с XLR конектор има разни и на такива цени, но не знам колко са читави. Като най-евтин, дето става, бих препоръчал Electro-Voice Cobalt Co9, който е някъде 77 лева. Евентуално някой от Суперлукс клонингите, но не съм ги чувал тях конкретно.

#4 разбойник

разбойник

отзвучител

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2356 Мнения:
  • Инструмент:бас китара

Публикувано 14 декември 2017 - 10:57

За 50 лв. може да се вземе само някакъв компромисен вариант. Вероятно някакво копие на Шур от Гема Мюзик би бил приемлив вариант, например JTS:

http://gemamusic.net...l?ProductSort=1

Ако си от София се разходи до магазина и обсъди с продавачите нуждите си. Ако не си - и по телефон бихте могли да уточните модел. 

www.nemoband.com

NEMO on Soundcloud

#5 siqna333

siqna333

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 14 декември 2017 - 12:25

Ще отида до магазина да видя на място какво ще ми кажат и ако трябва ще се прави и компромис за парите. :D Благодаря ви за мненията!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни