Към съдържанието

Снимка

Два гласа едновременно

• Please log in to reply
3 отговора на тази тема

#1 rettere

rettere

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 56 Мнения:
  • Инструмент:к`вото хвана

Публикувано 12 юли 2017 - 09:00

Здравейте, не съм вокалист, но чух човек от когото излязоха два тона едновременно. Беше пред мен, без микрофон. Не изпя дума или нещо... Само гласен звук  в два тона. Явно прави някакъв резонанс. 

Интересува ме как се казва това ...явление или каквото и да е там.

#2 MISS_SUNSHINE

MISS_SUNSHINE

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:
  • Инструмент:вокал / пиано

Публикувано 12 юли 2017 - 23:56

Мисля, че полифонично обертоново пеене...и на мен ми се е случвало на студиен запис да хващам по два тона едновременно... тук има интересно видео по темата :) https://www.youtube....h?v=vC9Qh709gas

https://www.youtube....h?v=UHTF1-IhuC0

Този пост е редактиран от MISS_SUNSHINE: 12 юли 2017 - 23:58

#3 yamaha

yamaha

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 668 Мнения:
  • Инструмент:студио

Публикувано 13 юли 2017 - 10:53

Интересното ще е ако някой изпее 2 нормални тона едновременно. :P  ...щото обертоновете са си обертонове - и да ги подсилваш, те си остават по-тънко звучащи и далеч от плътния нормален тон. Оставям настрана, че човекът, който го може, неминуемо разваля част от оригиналния тембър на базовия тон докато се опитва да подсилва някой от обертоновете.

#4 rettere

rettere

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 56 Мнения:
  • Инструмент:к`вото хвана

Публикувано 25 юли 2017 - 09:57

Гледах и слушах видеото....няма нищо общо с това за което говоря...

Човека си  възпроизведе два гласа все едно от двама души. Едва ли ще го видя друг път, че и да го запиша.

Гледах клипове с използване на ефекти за пеене. Такива дето гласиш тона в който е песента и включваш китара към ефекта и пееш. Добавя ти се твоя глас но в някаква хармония според настройките и акорда на китарата.....е нещо такова се получи тогава, но без никакъв микрофон и т.н.

Та това е.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни