Jump to content
Българският форум за музиканти

• 0
rettere

Два гласа едновременно

Въпрос

Здравейте, не съм вокалист, но чух човек от когото излязоха два тона едновременно. Беше пред мен, без микрофон. Не изпя дума или нещо... Само гласен звук  в два тона. Явно прави някакъв резонанс. 

Интересува ме как се казва това ...явление или каквото и да е там.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0

Мисля, че полифонично обертоново пеене...и на мен ми се е случвало на студиен запис да хващам по два тона едновременно... тук има интересно видео по темата :)https://www.youtube.com/watch?v=vC9Qh709gas

https://www.youtube.com/watch?v=UHTF1-IhuC0

Редактирано от MISS_SUNSHINE

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Интересното ще е ако някой изпее 2 нормални тона едновременно. :P  ...щото обертоновете са си обертонове - и да ги подсилваш, те си остават по-тънко звучащи и далеч от плътния нормален тон. Оставям настрана, че човекът, който го може, неминуемо разваля част от оригиналния тембър на базовия тон докато се опитва да подсилва някой от обертоновете.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Гледах и слушах видеото....няма нищо общо с това за което говоря...

Човека си  възпроизведе два гласа все едно от двама души. Едва ли ще го видя друг път, че и да го запиша.

Гледах клипове с използване на ефекти за пеене. Такива дето гласиш тона в който е песента и включваш китара към ефекта и пееш. Добавя ти се твоя глас но в някаква хармония според настройките и акорда на китарата.....е нещо такова се получи тогава, но без никакъв микрофон и т.н.

Та това е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.