Jump to content
Българският форум за музиканти

Metal Drum Loops


the_gorer

Recommended Posts

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)
А колко по-лесно е да свириш на живо...  :D

Даа.. свиренето на живо си е най-лесно, ама записа на живи барабани е :wall: :wall: :wall: Трябват хиляда и сто микрофона, специални помещения... От де такива екстри?

Да не говорим за това колко по-скъпо е свиренето на живо, колко те заобичват съседите и колко ти се съсипват тъпанчетата на ушите.

Другият вариант е студио, ма за там па треат леффчета, дет ги немам.

За скръндзливи копелета като мен, пиратският софтуер му е майката ;)

 

:D:D:D:D :guitar: :D

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фак. Аз за какво се хабих да ги точа тия три СД-та?!?! :happy:

 

П.П. Пускам Groove Agent-а да го видим него... ;)

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фак. Аз за какво се хабих да ги точа тия три СД-та?!?! :happy:

 

П.П. Пускам Groove Agent-а да го видим него... ;)

Те CD-тата и луповете са ОК, ама малко повече творчество се иска от страна на работещия с тях, отколкото при нормалните ACID лупове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ok, кажи с две приказки как се отваря нещо от това СД. Аз съм с Нуендо и след 20 мин. ръчкане съм до никъде.

 

П.П. Имам и Кубейз, ама не съм го слагал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти Cubase VST, а не Cubase SX.

 

Той отваря файловете като подередени песни - интро, ритъм, преходи, финал.

Повечето от луповете са страхотни, но не знам как да ги ползвам с точно определена песен - трябва да си играеш да ги напасваш малко повече, отколкото с обикновените лупове.

Не дей да съжаляваш, че си ги смъкнал - самите ритми са супер яки и късат синджира отвсякъде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

*.rex файловете се редактират с ReCycle =>http://www.propellerheads.se/index.cfm

 

Сложи си Reason и ги импортни там после. Току виж ти се улеснил живота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението е 1

FX Pansion BFD няма нужда от рекс фаилове

втре има вградени хиляди биийтове

 

а звука е на хипер про ниво

но само 1 самите семпли не са процеснати това трябва вие да го сторите

с EQ comrpesori reverbi и т .н....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах целия пакет от 5 СД на BETA MONKEY. Пише че има много луупове за всякакъв вид рок, но като ги чуя ще дам отзиви. Засега чакам да ги получа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смъквам едни метъл/хард рок лупове наречени La Griff.

Те са в някякъв странен формат, но към тях върви програма, която ги конвертира в .wav формат. Смъкнах диска с преходите и ми се сториха сравнително ОК. не са перфектни, но не са и никак зле.

 

Има ги в eMule.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
ОК, това е втората тема за софтуер за метъл барабани, която подхващам. Вече имам FXPansion BFD, благодарение на Делян ( :) ) и ми се ще освен с него да поекспериментирам и с дръм луупове.

Поразрових се в интернет и намерих един диск с барабанни луупове специално за метъл (две каси и прочее). Дискът се казва Beta Monkey Double Bass Mania.

http://www.betamonkeymusic.com/Double_Bass_Mania.html

 

Искам да попитам: има ли го някой на диск, виждал ли го е някой качено на сървър за свободен даунлоуд и прочее? Аз го търсих в мулето и другите p2p-та, но му намерих само упътването.

Другият ми въпрос е: някой ползвал ли е и други подобни метълски луупове и откъде може да се вземат?

Мерси.

Току що получих целия пакет (легален ;)) от 5 диска на Бета Мънки ала бала.....

Много са готини наистина. Без ефекти са, но това не е проблем - тъкмо си ги правиш точно както ти харесва. Много ми харесва соло барабанчето - баш си е "кожено".

Като цяло - супер е!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що получих целия пакет (легален :)) от 5 диска на Бета Мънки ала бала.....

Много са готини наистина. Без ефекти са, но това не е проблем - тъкмо си ги правиш точно както ти харесва. Много ми харесва соло барабанчето - баш си е "кожено".

Като цяло - супер е!!

Честито за бета-мънкито! ;)

Това е наистина готина придобивка, която издирвам от половин година насам.

Жалко, че го няма в eMule и се е наложило да го купуваш, но очевидно за теб това не представлява проблем.

На местно ниво, ще почакаме още минимум половин годинка, дано го пуснат в мулето, а до тогава ще подсмърчаме като цигани край баничарница. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който се интересува от повече, да ми пише (ама не тука, че да не ме съдят за разпространяване на пиратски софтуер! :beer: ) :cheers: Ще измислим нещо :beer:

 

@Фюрер и @горер :beer: обадете се когато можете, че да видим ко ша праим :headbang: .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.