Към съдържанието

Снимка

Вашето мнение

• Please log in to reply
9 отговора на тази тема

#1 StoyanStoyanov

StoyanStoyanov

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 108 Мнения:
  • Инструмент:Електрическа Китара

Публикувано 19 ноември 2016 - 19:27

Здравейте на всички,искам вашето мнение за моето изпълнение,искам съвети отностно моя глас как трябва да пея,ето записа:

#2 tatkoogi

tatkoogi

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 458 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 19 ноември 2016 - 21:08

Здравей! Пеенето си е ОК. Тембърът е приятен и можеш спокойно да се развиваш вокално. Потърси педагог - има смисъл! Подписал си се ато китарист, но е важно да не спираш да пееш, на мен ми харесва! Поздрави!

#3 StoyanStoyanov

StoyanStoyanov

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 108 Мнения:

Публикувано 19 ноември 2016 - 22:02

Благодаря за мнението ви.По принцип почнах да свиря на китара и после ми се допя  :music: .Този запис е стар преди една година,от една година се опитвах да пея рок песни и разбрах че рока не е моя стил за пеене,свиря рок но не ми пасва гласа за рок :D В момента гласа ми е по стегнат тъй като рок музиката иска стегнат тон,сега съм на етап спокойно пеене без напъване,а за педагог в моя град едва ли има аз съм от Ямбол. :thumbs_up:

#4 tatkoogi

tatkoogi

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 458 Мнения:

Публикувано 20 ноември 2016 - 18:26

Не може да няма! Който търси намира...

Човече, пееш добре, направи усилия за да се развиваш! Успех!

#5 iliev.p

iliev.p

неспасяем

• Members
  • PipPipPipPip
  • 943 Мнения:

Публикувано 20 ноември 2016 - 18:30

Не спирай а търси начин да развиваш гласа си,той е нежен инструмент.
Художниците рисуват върху платна,
музикантите рисуват своите картини върху тишината.

#6 StoyanStoyanov

StoyanStoyanov

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 108 Мнения:

Публикувано 20 ноември 2016 - 18:53

Благодаря за съветите ви,поздрави

#7 Viara Ivanova

Viara Ivanova

badass

• VIP listed
  • PipPipPipPipPip
  • 1800 Мнения:
  • Инструмент:Пеене, ел.бас

Публикувано 12 юли 2017 - 14:53

Здравей, Стояне!

Много приятен тембър, придава истинска емоция на песента.

На моменти има неточности, които на мен ми звучат да са по няколко причини, или просто недобро научаване на мелодията :) да кажем, ти си "запомнил", че мелодията е една, а тя е друга, както в  "Ако някога пак те целуна", или изпяване на думите по инерция - с интонацията, с която би ги казал, а не с мелодията на песента - примерно в началото, "пак ще останем сами",  в мелодията тонът на сричка "са" е с тон над "ми", а при теб интервалът не е чист, защото изговаряш "сами" по-скоро като "съми", "ъ" седи по-ниско от "а", и оттам и при теб е неточно :)

Съветвам те ако можеш да си намираш партитурите на песните, или да си транскрибираш мелодията с китарата - дори и за момента да не можеш да пееш по ноти, само да гледаш "накъде върви" мелодията ще ти е от полза и ще осмислиш, че примерно две съседни срички не са върху един и същи тон, а има някакво разстояние между тях - така ще можеш да си много по-точен и да си тренираш слуха.

Ако още търсиш вокален педагог, можеш да ми пишеш в скайп: this_little_bird

Вяра

#8 yamaha

yamaha

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 667 Мнения:
  • Инструмент:студио

Публикувано 14 юли 2017 - 20:35

...примерно в началото, "пак ще останем сами",  в мелодията тонът на сричка "са" е с тон над "ми", а при теб интервалът не е чист, защото изговаряш "сами" по-скоро като "съми", "ъ" седи по-ниско от "а"...

Моля? ;)

#9 Beatfan

Beatfan

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 15 юли 2017 - 19:00

Хареса ми как пееш. Имам забележки единствено към това как е направен записа. Насложени са две изпълнения на парчето, но има доста разминавания. Ще звучи по-добре, ако едното е в левия канал, а другото в десния, с някакъв процент смесване. Или другия вариант е да се направи софтуерно наслагване само на единия глас, като се добави някакъв дилей или направо да се ползва ADT. Целта е ясна, но в твоят случай не се постига плътност на гласа, а каша :)

#10 yamaha

yamaha

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 667 Мнения:
  • Инструмент:студио

Публикувано 16 юли 2017 - 10:43

По начина, по който е направен целия запис това разделяне трудно ще стане, понеже целият запис е моно, без значение, че е на 2 канала, което още когато го чух ми се стори малко странно. Разделянето на гласа би имало ефект, само ако и инструменталът беше записан стерео и то ако не се раздели максимално ляво/дясно, а в процент от панорамата, за което вероятно говориш и ти. Иначе що се касае до гласа - за демо запис без основна обработка си звучи съвсем добре. :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни