Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля за помощ


stonsa

Recommended Posts

Здравейте колеги, нов съм във форума и затова предварително се извинявам ако темата ми не е написана по правилата на форума.По принцип съм китарист, но в последно време залитам и по клавишните инструменти.Искам да си купя синтезатор самосвирка за домашна употреба и съм се спрял на следните модели.Roland VA7,

Roland VA76, Yamaha psr 9000, Yamaha psr 3000.Това са клавири общо взето от едно пололение 2000-2005г Разполагам с необходимото оборудване за да озвуча Roland VA76. По принцип клавира ми е нужен за домашна употреба за лично удоволствие.Няма да се ползва в заведение, но държа на качеството на звука. Имал съм Ямаха пср 9000 и знам ,че е чудесен клавир макар и доста тежък, но нямам преки впечатления от другите модели.По принцип свиря естрада и не си падам много по кючеците не ,че имам нещо против тях .Предвидения бюджет за харчене е около 700-800лв.Молбата ми е по разбиращите от вас да съпоставят VA-7, VA76,  psr-3000 по добри ли са от psr-9000  и да ме посъветвате кой от тези четири клавира да купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам мнение и то е ,че не разбирате въобще от клавири.Купете си един корг па... до колкото ви стигат парите и тва е.Вие каде ни метнахте незнам?Ямаха пср,роланд ва...-дрън,дрън.Копувате си корг па аранжор от па 300 нагоре и сте готов за кръчма и кадето ви е кеф на  душичката.Също искам да знаете,че корг се зарежда за какъвта жанр музика искате -такъв.Корг не е само за чалга,но понеже сме в БАЛКАНИТЕ във най-чалгаджиското географско полужение,колкото и да се мрази чалгата-всички я обичаме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знам ,че са стари клавири , но не са ли по надеждни от по новите от па серията?А и аз няма да свиря в кръчма с него а в къщи за удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Korg PA 300 аранжор  май са доста по скъпи и мисля ,че няма да мога да се вместя в бюджета.Какво , ще кажете за Korg PA 500 виждам ,че вече ги има по 800-850лв.И да наистина не съм много наясно с нещата понеже съм китарист и затова разчитам на вашите професионални съвети колеги.Извинявам се предварително за въпросите които звучат глупаво.Реално свиря сносно на клавир , но  не съм много добър снастройките  клавирите и си мисля,че ако взема много по скъп синтезатор няма да мога да използвам на 100 % капацитета му и от тази гледна точка си мисля за нещо по старо , по евтино и изпитано.Така и така , ще го ползвам само за домашно свирене, но все пак трябва да е и профи свирка а не детска играчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PA500 , голямо Китайско дърво ! - Като израдботка е кръгла нула, клавиатурата е ужасна и няма нищо-общо с PA800, освен че го докарва на външен вид да плилича  на него.

 

PA300 1560лв. ти е варианта, и то нова с гаранция.

 

Новичкото си е новичко.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, PA 500 отпада като вариант. Но нали и PA 300 е китайски? Няма ли да ми създава главоболия в близко бъдеще?Казват, че бил с оригинални платки на Корг Иначе съм го намерил нов на 1400лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ви хареса вариант корг па 800 или па 600 втора ръка?Тези определено са по-добри но уловката е ,че трябва да се видят и пробват на място и да се прецени тяхното визоално и техническо състояние ,което е от особенна важност при избора и покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е разбира се , но там цените отиват доста нагоре за ПА 800 и не мога да се класирам . Реално аз няма да го ползвам много активно  така,че и да има дребни проблеми може би няма да е болка за умиране.Та от тази гледна точка клавир втора ръка но оригинален а не китайски нов  май е най добре за мен. Стига динамиката на клавиатурата да няма проблеми.За сега се  заглеждам по Корг па 1Х виждам ,че ги има около 1200-1400лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бюджета ми беше до 700-800лв , но просто благодарение на мненията ви разбрах,че за тези пари , ще се сдобия само с още една антика и затова реших да го вдигна до масимума за мен  от 1400лв.Може би не му е тук мястото , но ако някой има приличен  клавир за до 1400лв да свирка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още малко 160лв. и си на нов па300 с една година гаранция, с хубавата клавиатура и бленди , стегнат барсак нов.

 

Човече дори само факта че ти ще го обезчестиш и ще започнеш да го ползваш от нов си струва да се напънеш още малко 160лв.

 

Удоволствието от закупуване на нещо чисто-ново е винаги огромно, спрямо 2ра употреба дори и па600 на 1600 да си купиш, може да е с проблеми с пропаднали или омекнали клавиши , мокрен с ремонти и други присъщи и рискови моменти от закупуването на техника втора употреба с неизвестно минало и история.

 

Успех в избора и се надявам да съм бил поне малко полезен за теб, а и за останалите колеги в сходна ситуация.

 

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре , приемам ,че е така и , ще се съобразя с мнението Ви  , но не ми отговорихте факта ,че са произведени в Китай трябва ли да ме притеснява или няма проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проявите сериозен интерес мисля,че ще намерите па 800 или па 600 по сайтовете за околу 1500 дори и по-малко.Но пак казвам че е нужно да се отиде и да се изпробва машинката на място как е,що е!Трябва си и малко пазарене!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много-отдавна всичко се произвежда в Китай, колега :)

 

Просто има лошо-качество нискобюджетни стоки и изделия  произведени в Китай, и качествени стоки на цената която струват, за да не се разливаме много по-темата давам конкретен пример:

 

Цялото производство на Гиганта в цял свят Apple излиза от Китай.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.