Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими басисти


assoass

Recommended Posts

Дядката, приличащ на Владимир Димитров - Майстора от клиповете на Фил Колинс. От няколко години можеш да го видиш и по рекламите на Dingwall Basses и усилвателите Euphonic Audio. Основният му инструмент е вехт Фендер Пресижън с 2 адаптера EMG P - единия нормално разположен, втория до струнника - няма такава пънкария!

 

Със сигурност си го слушал, щото е записвал с кого ли не.

Най-известния джаз албум с негово участие е "Spectrum" на Billy Cobham ( "Stratus", "Red Baron")

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fracture,

ми не знам наистина откъде....мисля, че албумът отдавна е изчерпан и не се продава, а не знам дали го има някъде в интернет. Опитай чрез някой познат. Те имат и сайт, мисля, че беше www.solaris-band.hit.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от контрабасистите напоследък най-харесвам Charlie Haden. За ужас на колегите ми "Beyond The Missoury Sky" (с Pat Metheny) и " The Montreal Tapes" почти не излизат от CD плейъра :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

In Montreal - Charlie Haden & Egberto Gismonti много ми харесва. А като говорим за Glen Moore - наскоро си дръпнах Out of the Woods на Oregon - много як албум. Харесва ми стила на Moore - прилича малко на Eberhard Weber.

Иначе в категорията на контрабасистите може би трябва да повторим Патитучи и Кларк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от контрабасистите напоследък най-харесвам Charlie Haden. За ужас на колегите ми "Beyond The Missoury Sky" (с Pat Metheny) и " The Montreal Tapes" почти не излизат от CD плейъра :twisted:

OFF

За ужас пък на моите колеги от плеъра ми не излиза напоследък Richard Galliano :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

In Montreal - Charlie Haden & Egberto Gismonti много ми харесва. А като говорим за Glen Moore - наскоро си дръпнах Out of the Woods на Oregon - много як албум. Харесва ми стила на Moore - прилича малко на Eberhard Weber.

Иначе в категорията на контрабасистите може би трябва да повторим Патитучи и Кларк.

Ако не си слушал, чуй на Glen Moore "Nude bass ascending..."

featuring

Rabih Abou Khalil

Arturo Tuncboyaciyan

Carla Bley

Steve Swallow

:D:ph34r::D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно - ще ги чуя. Любопитно ми е само как се вписва Steve Swallow там.. Иначе Стенли съм го чувал на контрата главно в The Rite of Strings - там реже глави от глезените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Да съживим тази хубава стара тема.

 

Carles Benavent е чудесен пример за убийствено добър фретлес басист с индивидуалност и неповторимо звучене. Свири в няколка албума на Пако Де Лусия, аз най-се радвам на баса в "Solo Quiero Caminar". Горещо препоръчвам!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срамота е да не се разпиша тук досега... Та,по темата - Стив Харис,Били Шиън,Стю Хем, Виктор Уутън,Виктор Бейли,Джон Патитучи,Джими Хаслип,Стенли Кларк,Джако Пасториъс,Джон Миунг,Майкъл Манринг,Маркъс Милър,Тони Левин, Лес Клейпул,Натан Ийст, Нийл Мъри,Роджър Глоувър,Роко Престия,Майкъл Антъни,Стийв Д'иджорджио,Флий,Адам Нити,Бил Дикенс,Ален Карон,Кай Екхарт и поне още толкова! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.