Към съдържанието

Снимка

Кабинет

Best Answer Parni_Valjak , 14 ноември 2013 - 16:53

Ооох, Има тема, забодена, в началото на раздел "Изработка и ремонт ... ",

Интересни и полезни теми из раздела

ама ... да не продължавам, че пак ще има защитници на %№%№$$% !

За ламповите усилватели и високоговорителите за тях 

А сега познайте кой е автора. И дали той е виновен, че никой не чете.

Go to the full post

• Please log in to reply
7 отговора на тази тема

#1 sturm

sturm

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 123 Мнения:
  • Инструмент:Китара, Барабани

Публикувано 14 ноември 2013 - 12:54

Реших да събирам пари за глава + кабинет и се спрях на Bugera 6262. Но не мога да разбера как стоят нещата с кабинета. Виждам, че главата, която съм си харесал е 120 вата. Това значи ли, че и кабинета трябва да е толкова? Има ли някакъв проблем, ако сложа по-малък кабинет и ако да - какъв?

Благодаря за отговорите!

#2 dontwarrior

dontwarrior

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 370 Мнения:
  • Инструмент:Akai MPC ; Technics 1200

Публикувано 14 ноември 2013 - 15:52

Подкрепям мнението над мен, и на мен ми се е случвало да влизам в пререкания с Валяка. Не го познавам лично, но и на мен ми се е случвало да го нападна заради определено надменното отношение към новаците. Ясно е че форума не е училище, но и не всеки е член на AES

По темата: простата логика ми казва че кабинета не би издържал ако главата е на макс, по-добре обратното: по-слаба глава, с (не много) по-мощен кабинет, в идеалния случай еднаква мощност

#3 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6817 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 14 ноември 2013 - 16:28

Аз не разбирам друго, не може ли да прочетете какво пита човека първо и тогава да му отговаряте?

Пита ще му издържи ли колоната, вие му обяснявате как марката си влошила качеството ?!?!? 

Не ви пита нито как да си направи лампов усилвател, нито дрънчи ли кабинета.

Хайде да четем преди да отговаряме!

П.П. оставям само това, което е по темата, останалото го трия и не ме карайте да заключвам темата.

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#4 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6817 Мнения:

Публикувано 14 ноември 2013 - 16:35

На въпроса. Да, писано е 100 пъти, че кабинета трябва да отговаря на главата. 120 вата са ужасно много за малък кабинет. Мощните усилватели са проектирани за мощен звук и 4х12 кабинет. Ако искаш малък кабинет - вземи си комбо модела ако има такъв.

Първо обаче иди в магазина и го пробвай.

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#5 Георги Тотев

Георги Тотев

музикален инвалид

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1706 Мнения:
  • Инструмент:каси с бира

Публикувано 14 ноември 2013 - 16:40

Към автора: Сега попаднах на темата от преди 10 дена, ако не си я чел виж : http://forum.muzikan...a-съвет-ремонт/

Знам, че не става въпрос за глава, но все пак виж за какво иде реч!

Ако и моя коментар е неуместен да се трие!

Поздрави!

Герги

Този пост е редактиран от Георги Тотев: 14 ноември 2013 - 16:42

Спрете Земята, искам да слезна!
По-лесно е да се научиш да играеш билярд с кубчета, отколкото да обясниш на идиот елементарно нещо!
Китарата на рамо не те прави китарист! - брат Игнат
"From all the things i lost i miss my mind the most!" - Марк Твен

#6 Parni_Valjak

Parni_Valjak

Soundman ltd - The Professional Solutions Provider

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4548 Мнения:
  • Инструмент:МОЗЪК REVOX TEK FLUKE HP

Публикувано 14 ноември 2013 - 16:53   Best Answer

Ооох, Има тема, забодена, в началото на раздел "Изработка и ремонт ... ",

Интересни и полезни теми из раздела

ама ... да не продължавам, че пак ще има защитници на %№%№$$% !

За ламповите усилватели и високоговорителите за тях 

А сега познайте кой е автора. И дали той е виновен, че никой не чете.

Този пост е редактиран от Parni_Valjak: 14 ноември 2013 - 17:05

Rumen Kolarov:   Както винаги инж. Манов е прав!

eCJph5P.png

1.If You Think A Good Technician is Expensive, Try A BAD Onе !  2.If you have to ask the price, you can't afford it. biggrin.gif

3.ДА ПИЕМ ЗА ТОВА: ЖЕЛАНИЯТА ДА НИ СЪОТВЕТСТВАТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ! (Кавказка пленница)

4."е" на "х"-та и да го плашиш с диференциране едва ли му пука на аргумента... (Telerig)

5." ДА РАБОТИМ НЕ САМО С РЪЦЕ , НО С УМ И СЪРЦЕ" (Басурендер) 6.Сега е епохата на Гангнам Стайл, АйПад, АйФон и АйСиктир...( patient)

7.Другаря Кире- "Инженерите със вкус, пипат само ток и блус...." 8.Като не можеш, най-лесно е да кажеш, че не искаш. (docc)

9.“It’s an unfinished job, looking for high quality audio. It never finishes.”-Rupert Neve   10.Fingers On Strings, Hands On Faders, Music On Tape.

11.musicman: Колкото по глупави въпроси задаваш, толкова е по-малък шансът, отговорите им да ти харесат. Забележи, не да ти помогнат, а да ти харесат.

#7 G.Varbanov

G.Varbanov

Лампи!

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1480 Мнения:

Публикувано 14 ноември 2013 - 17:51

Точно тази тема я четох още в началото като прегледах забодените теми, като съвестен форумник. И правилата си прочетох като пич. Точно в тази тема те видях за първи път. Помня, че ме остави с въпроси, но утре ще бъда по-конкретен.

#8 Parni_Valjak

Parni_Valjak

Soundman ltd - The Professional Solutions Provider

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4548 Мнения:
  • Инструмент:МОЗЪК REVOX TEK FLUKE HP

Публикувано 14 ноември 2013 - 18:27

Така вече става!

Rumen Kolarov:   Както винаги инж. Манов е прав!

eCJph5P.png

1.If You Think A Good Technician is Expensive, Try A BAD Onе !  2.If you have to ask the price, you can't afford it. biggrin.gif

3.ДА ПИЕМ ЗА ТОВА: ЖЕЛАНИЯТА ДА НИ СЪОТВЕТСТВАТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ! (Кавказка пленница)

4."е" на "х"-та и да го плашиш с диференциране едва ли му пука на аргумента... (Telerig)

5." ДА РАБОТИМ НЕ САМО С РЪЦЕ , НО С УМ И СЪРЦЕ" (Басурендер) 6.Сега е епохата на Гангнам Стайл, АйПад, АйФон и АйСиктир...( patient)

7.Другаря Кире- "Инженерите със вкус, пипат само ток и блус...." 8.Като не можеш, най-лесно е да кажеш, че не искаш. (docc)

9.“It’s an unfinished job, looking for high quality audio. It never finishes.”-Rupert Neve   10.Fingers On Strings, Hands On Faders, Music On Tape.

11.musicman: Колкото по глупави въпроси задаваш, толкова е по-малък шансът, отговорите им да ти харесат. Забележи, не да ти помогнат, а да ти харесат.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни