Jump to content
Българският форум за музиканти

Пренареждане пружините на флойд


Eagle5

Recommended Posts

Колега, ако снимките са верни  в смисъл че при опънати пружини флойда стои по този начин

май няма да е лошо да ги смениш пружинките или да пробваш с други от някой приятел за по-сигурно  за да не се набуташ....

 

ПП. Имам Джаксън без флойд е , пристигна с едни пружини дето като пипнеш тремолото  го връщаха всеки път в различна

позиция.... смених ги и сега е ок

 

успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колега, ползвал съм флойд роуз доста години. И дори сега ползвам китари с такова.

Между флойд роуз и стандартно "плаващо" тремоло разлика във функцията няма! Единствената разлика е заключването и фината настройка. Не случайно Флойд Роуз системата произлиза от класическото тремоло на Фендер, което господин Роуз преработва. Дори да е "вирнато", тремолото не се разстройва. Разстройват други фактори, които вече сме обсъждали, един от които е евтини части и материали.

 

П.П. И да, Джеф Бек е ползвал в определен период от кариерата си флойд. Записите му с Тина Търнър например са с Jackson. ;)

 

nBEu7kL.jpg

 

А това е сетъпа на тремолото му в момента и от години... (Основния му Фендер Страт) Пробвал съм го, същото съм пробвал с Шалер и оригинален Флойд.

Общо взето съм експериментирал с всякакви тремоло системи през годините и повярвай ми положението на тремолото спрямо равнината на тялото няма отношение към разстройването на инструмента!

 

tYzbZsQ.jpg

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, за положението на флойда е ясно  че не разстройва но ако пружините не го връщат в изходната му позиция всеки път... (няма ли да се промени настройката ?!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за пружините съм писал още в началото на темата. Пружините са част, която се сменя и задължително трябва да е качествена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв размер струни си? Тремолото ти е не е невелирано с тялото. Ако си сдебели струни ти трябват 4 пружини или по твърди пружини. Моментното положение е неприемливо.

 

И моля не бъркайте два ралични типа тремола. Наклона на тремолото при флойд системи има огромно значение за стабилността на строя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би трябваше да го спомена по-рано, но на снимката не е моята китара....Използвах я само защото пружините са подредени по същия начин, а нямах възможност да снимам моята. Както казах по-рано въпросът ми е изцяло принципен(коментар 15). Колкото за това колко разстройва моята система, единственото което мога да направя е да сменя пружините, но ще ви помоля някой да каже от къде да купя качествени...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моля не бъркайте два ралични типа тремола. Наклона натремолото при флойд системи има огромно значение за стабилността на строя.

 

Кои два типа и какво да не им бъркаме?

Както вече повтарям за безброен път, наклона на тремоло системата, била тя Флойд Роуз или стандартно тремоло (фендерски тип без заключване), няма значение за това дали ще се разстройва инструмента или не! Друг е въпроса дали Флойд Роуз системата е комфортна за свирене във въпросното положение. Двете системи работят на абсолютно един и същ принцип!!!  Значение за това доколко едно плаващо тремоло запазва строя на инструмента има от това дали са ползвани качествени компоненти и дали е изработено добре, както и конструктивната удачност на същото.

 

А в конкретния случай, най-вероятно има нужда от качествени пружини.

Ето един вариант:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/370734459610?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колега Kalmar, приемам писаното с bold шрифт за повишаване на тон, което съвсем не ми харесва! Нека не излизаме от рамките на възпитаното общуване. След като не си съгласен с нашето мнение(и опит), поне си направи труда да прочетеш(видиш) инструкции на известни лютиери и на самите производители. А иначе можем да си ги мерим до другата година...

 

А за пусналия темата - разбирам, новобранец си тук, но това съвсем не значи, че е приемливо да ни подвеждаш.На въпросът ти възможно най - конкретно: нареждането ти не е "стандартно", както казваш. и дори да го промениш ще постигнеш(евентуално) едва забележим ефект. Направи снимки на твоята китара, посочи дебелината на струните, строя, в който свириш. Не винаги е задължително да сменяш пружини - може просто да е необходимо да добавиш една или две.

Редактирано от soundcraft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, чета достатъчно много по темата. Както и се занимавам с това. Считай че съм запознат с въпросните инструкции.

Колкото до болднатия шрифт - това не е повишаване на тон, а подчертаване. Не съм в този форум за да се карам на някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, к'ва е файдата от нехоризонтално тремоло? Като ти трябва по-висок екшън сваляш струни и пружини и отвинтваш малко стъдовете. Пък и така навирено ти ограничава dive диапазона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, к'ва е файдата от нехоризонтално тремоло? Като ти трябва по-висок екшън сваляш струни и пружини и отвинтваш малко стъдовете. Пък и така навирено ти ограничава dive диапазона.

Файдата е че при тремоло, което не е вкопано в тялото (няма кухина под него), обикновено няма достатъчно ход "назад" или изобщо няма. Иначе казано няма възможност да опъва струните достатъчно. За това винтидж тремоло системите с 6 винта и по-модерните варианти се "повдигат" според вкуса на китариста, с цел по-голям ход при опъване.

Това е случая и при Джеф Бек. А при него проблема с недостатъчното разстояние за "дайв" е компенсирано с допълнително изкривена ръчка.

Доста от винтидж стратовете също са сетъпнати така (от фабриката). При тях обаче ръчката не е под прав ъгъл с планката на тремолото, а има ъгъл назад, което елиминира проблема с "дайв диапазона".

 

Обикновено при флойд Роуз системите не се налага такъв сетъп, понеже повечето китари с такава система са "изкопани" под тремолото.

Аз лично не сетъпвам флойд роуз системите така, а водоравно (стандартното положение, ако някой е останал с погрешно впечатление).

Но често се е случвало, като сменя марката струни и флойда да се "вирне" поради по-голямото опъване на новата марка струни.

В такова положение съм свирил и флойда работи безпроблемно! Единствения минус е дискомфорта от стърчащото тремоло и ниската "ръчка".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.