Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене в група


YanulDimitrov

Recommended Posts

Впрегнахте каруцата преди коня. Нека първо се научат да свирят заедно, не е нужно да режат глави. Лесно миже да врътнеш "волумето на мах" и ще стане една... И не е нужно барабанистът да удря като за последно. Едно по-едно, нещата ще дойдат на мястото си. 

Но наистина няма смисъл да купуваш маломошен усилвател, остава завинаги твой. 

 

Това изчерпва темата. Баси, 7 години как съм свирил с 15 ватово фендерче и да не разбера, че било невъзможно да се чуя :greenangel: Иначе никъде колегата не каза какво ще свирят - може пък да е акустичен проект с кахон и дайре :)

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от помещението ... но с 30 ватово транзисторно кубе в малка стая да кажем 4 на 4 ще стигне ..

 

Имам съмнения по въпроса. С 80W транзисторно комбо в помещение 4х3м, със стабилен барабанист с хубав сет, имаше моменти в който не разбирах какво свиря, като съм с повече гейн. С по-блусарски тон нямаше проблеми, като го поусиля. Бяхме само китара и барабани. Преди това свирех с моделиращо комбо 15W на същото място и разликата между двете беше по-малка от два пъти.(полезен линк относно нивата)

Моето мнение е, че основно зависи от мястото, стила музика и този на барабаниста, ако говорим за транзистори. При лампите и 20W може да свършат работа. Най-добре отидете в някоя репетиционна, пробвайте как се чува, питайте с какво свирите(ако не е ясно) и решавайте.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво като му е по-добра визията? Той на парад ли ще ходи с него?

Свържи се с Владо Балев и за същите пари ще си вземеш лампов усилвател, който ще ти служи години наред.
Пустинякът ще ти даде телефон. Както и точно мнение за тия усилватери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VMB  ползвам аз  за репетиции 15 вата и ме устройва идеално ...  Ползвал съм го и на участия в малки клубове - също става. На по големи сцени  с микрофон отпред -- пак се получава. 

 

За екстремни метълизми , според мен - не става или поне няма да е никак задоволително ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 вата с крушки е мнооого силно, повярвай. Въпросът с амповете с малко ватове опира до тва, че не може да се свири кой знае колко силно clean,т.е. нямат headroom. Ако ще се свири clean усилвателя трябва да има повечко ватове , за да не криви, когато това не е нужно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но не казваш, че става дума за фендер клонове, с други думи блусарски ампове.

Ако ти и хилбили ще се кефите на такива, аз примерно,а вероятно и други, ще предпочетат споменатите хибриди на Хюс и Кетнер и Маршал. Срямо целта, амп за репетициона и да мога да свиря и метъл. На Владо ми харесват, но ако ще свиря примерно блус.

Ако трябва да избирам ( при бюджет 400-500 лв), защо бих избрал хибридите?

По-версатилни. ( стават за всичко практически)

Могат да свирят метъл, на Владо  не са за метъл или поне не съм успял да го чуя в тях.

Приемат много по-добре външен процесор. Имал съм възможност да свиря в репетциона с Маршал ВС 8080 и 60 вата ВБМ.

Няма да има разход за крайни лампи.

 

Ако ще се свири само блус , рок, тогава, ок, нека е ВБМ.

Не споделяш и факта, че за да е ниска цената ВБм са  да кажем, с неатрактивни говорители, ако трябва да им се сложат атрактивни, вече няма да става дума за 400 лева!

 

Мисля, че не е проблем питащият да чуе и двата типа, ако се колебае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Хората няколко пъти намекнаха, че зависи от много фактори. Ако става въпрос за чиста китара, която трябва да звучи без изкривяване над барабаните, и 50W лампа са малко, ако става въпрос за резачки дето не може да се направи разлика между бръмчене и интерференция, и самата музика, и 15W транзистор става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти няма да свирим "clean". Аз си харесах това - http://audio-factor.com/home.php?page=product&pid=647http://audio-factor.com/home.php?page=product&pid=647http://audio-factor.com/home.php?page=product&pid=647 и мисля да отида да го пробвам във Варна. Всъщност вече бях там но беше затворено :D Да знаете дали магазина работи в събота и до колко ? Само тогава мога до отида :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кубе до кубе има такава разлика, особено ако се абстрахираш от надписите "Кърк Хамет", най добре да пробваш няколко в някоя репетиционна, поне във Варна има много , чак ще се изненадаш от разликите между на пръв поглед еднакви кубета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.