Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара за начинаеща !


Alexandrowa

Recommended Posts

Имай предвид, че MusicWorld е онлайн магазин. Когато отидеш в магазина може да я няма налична. Добра идея е да се обадиш в магазина няколко дена по-рано. Така, ако се окаже, че я няма в наличност ще имат време да ти я доставят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм добри отзиви за тия китари.

Аз бих взел по-малко боядисан модел(примерно вариант с натурален цвят) от естетически съображения, но това опира до личен вкус.

Ако имаш възможност, знаеш вече - с човек и пробваш, за да няма проблеми или дефекти.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф, недей взима Walden ... ходих по празниците в Динакорд във Варна и попипнах Walden-ите там. Изобщо не ме впечатлиха, ама никак. И аз бях чувал хубави отзиви за тях, марка били, с традиции били, ама явно ширпотребата им е яко китайска и с неособено добри традиции, в крайна сметка. На усет са твърди, на мен лично са ми некомфортни и от тембъра им грам не се впечатлих. Отдавам го и на струните, разбира се - кой знае какви са и колко са дърти. За сметка на това, във Factor дръннах на един акустичен Washburn и много ми хареса. В София също посвирих на един стегнат, приятен Epiphone в китарния център на Икономов преди няколко месеца, но този модел няма озвучаване - само чиста акустика е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Walden като цяло са по-скоро в графата за бюджетни инструменти, и да, правят се в Китай, но не съм съгласен. Имал съм два Walden-а, всеки от тях беше у мен около година, и много ми харесаха и двата. Вярно, бяха друга серия - G570CE и G640, но от цялото обикаляне по магазините, за тези цени най-много ми допаднаха (първата беше около 400лв, втората около 300лв). Много приятни инструменти, на които се свири лесно. Това, което ми направи впечатление, е че звучаха много по-добре когато свиря с пръсти, с перо не толкова. Редно е да спомена, все пак, че по принцип не се кефя на свирене на акустична китара с перо, което си е доста субективно мнение вече.

 

@Alexandrowa - По-скоро бих ти препоръчал модела D600, който е без електроника. На същата цента, но за сметка на това капакът му е от масивна дървесина, а не от ламинат, което си е голямо предимство. А и както спомена Евтим, по-малко боядисан модел звучи като разумно предложение, особено при по-евтините китари като тези. Колкото до липсата на електроника - за мен е по-скоро плюс. Евтините пиезо адаптери ми звучат отвратително, а и не смятам, че имаш нужда от подобни хави докато се учиш. Ако все пак много много много стане на зор положението да свириш през усилватели, винаги можеш да бучнеш един допълнителен магнитен адаптер - има модели които се монтират/демонтират без каквито и да е интервенции по китарата въобще - закрепя се на резонантния отвор, свириш, струваш, махаш го, и го прибираш в калъфа.

 

Друг вариант, препоръчван от приятели, е Yamaha F310, също я има в Динакорд/Musicworld.bg, около 230 лв нейде беше. Аз лично предпочитам Walden, но и Yamaha-ta никак не е зле за тия пари. За мен това са двата варианта.

 

:offtopic-001: Брех, ама верно дето се спомена в една подобна тема, момиче да си в тоя форум, хората ще се изпотрепят кой първи да помогне :D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Takamine G321 от евтина категория е най-страхотна, коята съм пробвал - от махагон. Имам такава вкъщи между другото.

Walden е пълен боклук. Евтин Fender е също ламиниран траш.

Уф страхотни са тия Takamine.Сега гледах концерт на Bon Jovi ,Джон също свиреше с такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е тръгнало, чудя се как още никой не е предложил да си вземе Мартин, щото са най.добри. 
Александра, не се хвърляй на скъпи инструменти със съмнителни качества. Това, което си харесала е добре боядисана щайга от ламинат. При това на безумна цена за предлаганото качество. Като прибавим и он.лайн покупката, нещата отиват в тиквите. Китара не се избира по картинка. Но ако все пак така си решила, погледай тук

 

http://www.gemamusic.net/category/191/elektro-akustichni-kitari.html

 

и тук

 

http://www.gemamusic.net/category/190/akustichni-kitari.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5754828e.jpg

Да  се похваля и  аз с какво се сдобих днес . Искрено благодаря на всички, направили си труда да помогнат с избора. Но естествено големи благодарности на най-готиният хелпър ! <3

Сега се започва якото  ровене в интернет , първи  стъпки и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка и приятно свирене!

Успех с първите, вторите, третите.... че и петите стъпки!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита ти красавица!

Тъкмо днес в съседна тема разпитвах за тази марка. Дай малко повече подробности ако можеш: модел, цена и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Скоро да те гледаме по концерти! На вид изглежда много добре. :virtuoz:

 

 

 

...но все пак не мога да повярвам, че това е краят! :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не, не е краят! - Таз година булка, а догодина - люлка! или - И заживяха мирно и щастливо до дълбоки старини!

Т.е. тепърва започва втори сезон - какви струни, как се настройват, какви перца, болят ме пръстите - и тем подобни въпроси, на които сме готови да отговаряме искрено и лично, разбира се!

Ама нищо лошо - нека си тече! :beer:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.