Jump to content
Българският форум за музиканти

Пулт Behringer XENYX X1204USB


voiceman

Recommended Posts

Единият от няколко години, а другият е доста нов, на 3 - 4 месеца. Досега не съм имал оплаквания. Между другото до скоро използвах предимно

Yamaha MG124c за домашните ми записи, но Берито го замени, като качество на звука и количество шум, разлика не откривам, но Берито е по малко и удобно, от която и гледна точка, в края на краищата Ямахата се оказа по леглото ми в кутия :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом бюджета ти е ограничен не очаквай чудеса от радост.Как се открива шума в микса мисля че всеки знае,но за всеки случай ще припомня:връзваш слушалките към някой от изходите и подаваш към него максимално ниво от съответния контролер.При моя behrinder xenyx802 шума го има,но не съм сигурен дали същия този шум се пренася през usb port-a.Чувал съм доста мнения,че дигиталният интерфейс като цяло е малко "по-безшумен" от аналоговият.Може би точно тук

в момента да опиташ да запишеш през usb и да видиш дали вкарва шум още в магазина.Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единият от няколко години, а другият е доста нов, на 3 - 4 месеца. Досега не съм имал оплаквания. Между другото до скоро използвах предимно

Yamaha MG124c за домашните ми записи, но Берито го замени, като качество на звука и количество шум, разлика не откривам, но Берито е по малко и удобно, от която и гледна точка, в края на краищата Ямахата се оказа по леглото ми в кутия :D

Благодаря за отговора.

Имам следната молба: ако можеш да ми направиш един запис на пулта Behringer, чрез usb като усилиш някой от каналите на максимум без музикален източник. Идеята е да чуя само шума през usb, без друг сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, но шума до голяма степен зависи от гейна, а на някои канали има, а други са линейни. Като всеки пулт (поне от нисък клас), ако усиля и гейна и мастера на канала до край, шумът ще е много.

 

http://soundcloud.com/kolio_k/xenyx-test

 

Ето семпъл от 1ви канал с гейн почти до край ( на 4.30 часа, като 5 е до край), фейдър на канала до край и мастер на на 0 дцб. Първо съм пуснал китара директно в пулта, с леко намален волум (иначе изкривява зверски на толкова усилен гейн), след това вадя кабела и оставям записа да върви, за да се чуе шума.

 

Надявам се да ти върши работа

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, но шума до голяма степен зависи от гейна, а на някои канали има, а други са линейни. Като всеки пулт (поне от нисък клас), ако усиля и гейна и мастера на канала до край, шумът ще е много.

 

http://soundcloud.com/kolio_k/xenyx-test

 

Ето семпъл от 1ви канал с гейн почти до край ( на 4.30 часа, като 5 е до край), фейдър на канала до край и мастер на на 0 дцб. Първо съм пуснал китара директно в пулта, с леко намален волум (иначе изкривява зверски на толкова усилен гейн), след това вадя кабела и оставям записа да върви, за да се чуе шума.

 

Надявам се да ти върши работа

Много благодаря за теста, действително шума който се чува е пренебрежимо малък. Ти с кой модел на Behringer си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шума, за който говорех идва от вградения ефект процесор. Не е нещо феноменално, но се усеща. Ако не се пуска ефект в съответния канал, нивото на шума е приемливо, дори пренабрежимо за повечето приложения.

П.П. В момента ползвам 2442FX-PRO.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миксера от записа е Behringer XENYX 1204USB

 

Поздрави!!

Благодаря за отговора.

 

Шума, за който говорех идва от вградения ефект процесор. Не е нещо феноменално, но се усеща. Ако не се пуска ефект в съответния канал, нивото на шума е приемливо, дори пренабрежимо за повечето приложения.

П.П. В момента ползвам 2442FX-PRO.

Благодаря за отговора, можеш ли да направиш запис, за да чуя нивото на шума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, не успях. Пуши ми главата и остава много малко време. Да видим днес ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е http://soundcloud.com/bluesdeluxe/2442-1

 

Gain на канала на 3ч. Фейдъра на канала и мастъра са на 0db. Започва с FX send на канала, AUX send към ефекта и AUX return (от ефекта към master) - напълно затворени. Първо ги отварям до 0db (12ч), след това до максимум и после ги връщам до 0db. Осезаемо се чува шума от ефекта. Не че ще ти се наложи да отваряш ефекта до край, но го има. Без ефект каналите са достатъчно безшумни за целта. Все пак и тоя миксер е старичък, новите може да са по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е http://soundcloud.com/bluesdeluxe/2442-1

 

Gain на канала на 3ч. Фейдъра на канала и мастъра са на 0db. Започва с FX send на канала, AUX send към ефекта и AUX return (от ефекта към master) - напълно затворени. Първо ги отварям до 0db (12ч), след това до максимум и после ги връщам до 0db. Осезаемо се чува шума от ефекта. Не че ще ти се наложи да отваряш ефекта до край, но го има. Без ефект каналите са достатъчно безшумни за целта. Все пак и тоя миксер е старичък, новите може да са по-добре.

Благодаря за записа.

Колко е старичък пулта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно колко, незнам. Аз съм го купувал преди поне 3 години втора ръка. Този е от преди да излязат XENYX сериите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.