Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане за Бартолини адаптри


zanev 70

Recommended Posts

... Здравейте на всички които четат тази тема .За да не губя време направо на въпроса . интересува ме каква е разлика между адаптрите , които Ибанец изпозва в сериите басове SR и BTB говоря разбира се за адаптрите на Бартолини МК1 и МК2 .по принцип басовете уж са направени по сходен начин но BTB серията е малко по скъпа - дали това е заради разлика в адаптри и електроника или заради нещо по корпуса не знам ...аз имам опит с SR505 и модела МК1 , но не съм пробвал МК2 , та ще бъда много благодарен на отзиви от някой , който е пробвал и сравнявал двата модела .предварително мерси за инфото .живи и здрави .Цеко :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ВТВ серията се използват и по-засукани дървета, а и са по-масивни като инструменти. Грифа е по-широк, тялото е по-дебело. Да не забравяме, че и като дизайн са по-авангардни ( отделен въпрос е,че на мен не ми допадат точно за това ,а и намирам SR серията за най-красивите и хармонични басове изобщо). Едва ли има кой знае каква разлика между МК-1 и МК-2. Може би заради материалите е по-високата цена..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с BTB555 и като го избирах го сравнявах директно с SR405 и за мене лично BTBто имаше много по добри и ясни ниски от SRа ... дали това е само от адаптрите не мога да кажа.

 

Електрониката на външен вид ми се видя идентична ... по спомени разбира се

 

И да добавя, че всеки има различен вкус и дефиниця за звук така че моето мнение в случая е субективно.

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занев, май е най-добре да се питат директно Ибанците или Бартолини. Преди време и аз имах въпрос на какви честоти е сетнато EQ-то на МК-1 преампа, но, естествено, така си и остана. Та, тъкмо си ми дал идея, тая вечер мисля да засиля по едно писмо на двата адреса. Ще постна резултата после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занев, май е най-добре да се питат директно Ибанците или Бартолини. Преди време и аз имах въпрос на какви честоти е сетнато EQ-то на МК-1 преампа, но, естествено, така си и остана.

 

Не съм ти видял въпроса, извинявай. Според книжката на баса ми:

Bass - 30 HZ (+/-14db) | Mid - 250, 500, 800 Hz (+/-10db) | Treble - 10 KHz (+/-16db)

 

А относно адаптерите - MK1 &2 са най- евтините серии на Бертолини. МК2 е с по- ясни баси, леко хъркащ. МК1 е по- балансиран някак си, по- мек е и на мен лично повече ми допада. За сравнение - по магазините по нета се продават предимно МК6 адаптери на Бертолини, смятайте с тия на басовете си колко сме назад ! :punk_guitar:

Редактирано от Demiurg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...благодарско на всички отговорили ми на въпроса - еваларка ви правя , за сетен път доказахте че човек може да разчита на хората в този форум още веднъж данке :) :) :godbless: .... а иначе наистина сме назад както каза Demiurg , за жалост ... но е факт .. имам приятел който си направи бас - 5 струнен и си изписа една от най добрите електроники - адаптри и преамп - 800 евро ако не ме лъже паметта - беше някаква английска изработена от някакъв много известен в средите за поръчкова електроника инженер ... като имам предвид че в цена от 630 евро на басовете с Бартолини МК1 и МК2 то предполагам че цената на адаптрер плюс преамп едва ли е повече от 70-80 до сто евро .... чак да се чуди човек как въобще свирят тия басове :) .... шегувам се де ... като за нашето блато стават ... даже са супер ..... кусур му е а басист свирещ в БГ електроника за 800 евро .... може би в някой друг живот ..... айде живи и здрави . Цеко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ти видял въпроса, извинявай. Според книжката на баса ми:

Bass - 30 HZ (+/-14db) | Mid - 250, 500, 800 Hz (+/-10db) | Treble - 10 KHz (+/-16db)

 

Мерси за инфото! Явно книжките се полагат за тупалки с повече от 5 струни :( .

В този случай моите питания отпадат.

Само да допълня, че МК1 и МК2 са made in Korea.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

delano е истината имат поодобни размери а като звук наистина страхотен

ако сменяш адаптери ти ги препоръчвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

delano е истината имат поодобни размери а като звук наистина страхотен

ако сменяш адаптери ти ги препоръчвам

 

 

^ Мерси, тия ги гледам с любопитство от известно време, ама и цената им е тройна... А иначе - бих пробвал да сменя моите с по- нови Бартолинита - МК6, примерно, да видя какво ще стане - поне са ~ 120$. Ако набутам 400$ за Делано и звука не ми хареса, ще се изям !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

делано може да ги чуеш аз имам 3 баса с делано и съм им голям фен ще трябва да дойдеш до Бистрица и свири пробвай върти корекции а имам и 2 с бартолини не са мк6 по висок клас са но мен лично делано ме утрепва от звук за бартолини не мога да кажа същото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bestbassgear.com/delano-6-7-string-pickups.htm

 

http://www.bestbassgear.com/bartolini-mk6-pickups.htm

 

100 долара са по скъпи сета поне в този сайт струва си жертвата повярвай ми няма да сбъркаш

и за да не говоря празни приказки ето ги на моя бас

 

http://media.snimka.bg/2675/011604685-big.jpg

 

http://media.snimka.bg/2675/011604681-big.jpg

Редактирано от temerut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре стана :)

това е куад койл адаптер но и дуал койла е супер як

с бартолини мк1 нещо хич го нямаше само среди и нищо повече сега е друг инструмент

 

Тони ела на следващата сбирка има още с какво да се нахваля

Редактирано от temerut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

temerut, знам че на теб много ти харесва звука на Делано, но все пак всеки си има вкус. Хубавия звук за един басист е пълна мазня за друг, а и крайният резултат зависи от доста други фактори - инструмент, апаратура и т.н.

Преди месец пробвах сингъл-кът модела на Human Base с къстъм адаптери и електроника на Делано и беше пълно разочарование за мен, дори и без да споменаваме безумната му цена. В същото време твоят бас с Делано ми хареса - хубав, модерен тон.

През годините съм имал над 10 модела на Бартолини - от джаз бас, през соупбар-ове, двунамоткови, четиринамоткови, сингъл койл, къстъм модел на Гари Уилис (който се ползваше в началото на 90-те за стария му сигнъчър модел на Ибанец) и какво ли още не.

Бартолини не са подходящ избор за басисти, предпочитащи подчертани ниски и високи честоти и прибрана среда. Общата им характеристика е по-скоро противоположна - изявена, ясна и вибрираща ниска среда, прибрани високи честоти, леко глухи високи среди и прибрани ниски. В много случаи звукът напомня модерна версия на класически "Пресижън", който обаче е по-детайлен, гъвкав, с по-висока чувствителност към техниката на свирене и с тотална липса на шум. Описанието е малко компромисно, тъй като се опитвам да обобщя доста различни по конструкция и звук модели, но общата идея е ясна. Мисля, че разбирам защо басист харесващ Делано (в случая temerut) не е във възторг от Бартолини, но нека всеки сам чуе и прецени за себе си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.