Jump to content
Българският форум за музиканти

Ebs Amps And Cabs


swf

Recommended Posts

Здравейте!

Предлагат ми много изгодно да ми докарат amp и cab на EBS. Но все пак става дума за пари...а никога не сам пробвал техни продукти.

По конкретно! Става дума за следните ампове: EBS FAFNER 600W; EBS CLASSIC LINE 450W; EBS 350W .

и колони: EBS EVOLUTION 4 x 10''; EBS EVOLUTION CLASSIC LINE 4 x 10''; EBS NEO 4 x 10''

Давам си сметка, че нещата за който питам са доста различни като цени, но ми се ще да събера мнения за конкретните модели.

Искам да ги съпоставя с нещата на AMPEG, SWR, WARWICK, MARKBASS като качество и звук. (знам че е въпрос на вкус но все пак). Като няма как да ги пробвам поне да попитам де :rockon:

Да спомена! Свиря в метъл банда, като за целта ми трябва нещо шумно и пробивно. И естествено, като почти всеки басист, залитам и към фънк от време на време :girl_cray2:

Моля, който е пробвал някои от нещата да сподели впечатления, и дали си струват пред AMPEG да речем.

 

Мерси предварително и със здраве!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знам че е въпрос на вкус но все пак. Като няма как да ги пробвам поне да попитам де ;)

От тук почвам...

EBS...ако ти харесва hi-fi саунд да,същото и за Markbass...спомена метъл,не мисля,че е най-доброто решение,особено след като спомена Ampeg (не,че съм пристрастен :) , но и аз избирах доста време между тея три марки + TE ).Ако ти трябва напомпан и пробивен звук в микс за метъл и т.н. джънгър,това е Ampeg.Ако ти трябва точно възпроизвеждане на звука на (преампа) на баса или друг преамп - това са EBS и Markbass,като аз клоня към първото.SWR e някъде по средата.Ако искаш проба ми пиши.Мога да ти уредя Ampeg,Markbass i SWR (SM500),ама за EBS питай колегите :) Иначе EBS кабинетите рулират,аз мисля да се снабдя с едно такова домашен любимец :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години съм пробвал Fafner-а, доколкото си спомням беше с доста балансиран и мек тон, тя е с лампа в преампа (не знам една или повече) и мосфет пауър секция. Хубава глава, тя си е и доста скъпа де. По принцип според мен не е най-подходящата глава за метъл, но е много качествена, а с 1-2 камиончета могат да се постигнат чудеса...

Другите неща не съм пробвал.

 

 

П.С. Жалко, че няма как да ги пробваш наистина, но според мен Фафнер е по-добрия избор пред ниския и среден клас на Ампег, особено за новите производства.

Редактирано от Steff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Мерси за мненията! Аз също си направих труда да прочета разни рецензии и като цяло срещнах предимно ласкави изказвания за продуктите на EBS. Щеше ми се да се обзаведа с AMPEG, ама при условията при който могат да ми докават EBS май ще се "жертвам" (поне за cab със сигурност). А за AMPEG май почнаха да се чуват лоши мнения за новото им производство. До колкото, знам вече се произвеждат във Виетнам (не съм 100% сигерен), и качеството им се е влоишило. Както и саунда. Има ли според вас наистина такова нещо, или тва е синдром породен от Виетнамското присъствие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ,аз свиря с Ampeg SVT 3 PRO и SVT 410 HLF,и наистина вече се произвеждат във Виетнам.Не знам какво разбирате под влошаване на качеството и звука,но за мен това са абсолютни глупости.Който не вярва с удоволствие ще му предоставя моят сет да пробва колко "лошо" свири и да види колко "лоша" е изработката.Иначе ,ако можеш да закупиш EBS изгодно,въобще не се замисляй!Всичките им продукти са много качественни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Мерси за мненията! Аз също си направих труда да прочета разни рецензии и като цяло срещнах предимно ласкави изказвания за продуктите на EBS. Щеше ми се да се обзаведа с AMPEG, ама при условията при който могат да ми докават EBS май ще се "жертвам" (поне за cab със сигурност). А за AMPEG май почнаха да се чуват лоши мнения за новото им производство. До колкото, знам вече се произвеждат във Виетнам (не съм 100% сигерен), и качеството им се е влоишило. Както и саунда. Има ли според вас наистина такова нещо, или тва е синдром породен от Виетнамското присъствие?

 

В подкрепа на Bassbuzz - пробвал съм му апаратурата (EBS усилвател и колона). Това е от тези усилватели, в който се ръгаш, свириш и просто няма какво да сбъркаш както и да въртиш копчетата. Не че няма и други добри усилватели, но според мен с покупката на този, няма много какво да сбъркаш. Записвахме го и в записа също влезе много добър звук.

Редактирано от fire_garden
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Chocci,

аз съм голям фен на AMPEG и точно заради това пуснах тази тема - исках да разбера дали си струва компромиса (доколкото може да се нарече така де) да си взема EBS вместо AMPEG. А по въпроса за братята Виетнамци...това го чета по разни форуми и н ямам преки наблюдения. Иначе си се обзавел много мнооогоооо добре!!! Поздравления за добрия избор! На всекиму пожелавам такива играчки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

chobbi:

Ами ,аз свиря с Ampeg SVT 3 PRO и SVT 410 HLF,и наистина вече се произвеждат във Виетнам.Не знам какво разбирате под влошаване на качеството и звука,но за мен това са абсолютни глупости.Който не вярва с удоволствие ще му предоставя моят сет да пробва колко "лошо" свири и да види колко "лоша" е изработката.

 

Eдинствения начин да се разбере дали всички изказващи негативни мнения са прави е да се направи сравнение между нов и стар усилвател от един и същ модел. Обикновено точно такива са основателните претенции към новото им производство - хора, ползващи техни модели от години намират разлика, дори и с едни и същи лампи. Останалите негативни мнения - най-често свързани с държавата на производство са повече емоционални отколкото показателни за конкретни разлики.

 

Ampeg имат специфичен звук и аура на ултимативен рок-усилвател т.е. ако искаш Ampeg нищо друго няма да го замени, но според мен EBS Fafner е много добър модел, при това подходящ за метъл - висока мощност, вграден драйв, компресия и доста приличен еквилайзер. Не виждам какво още би могло да ти трябва за свирене в метъл група, а гарантирано и слап и фънк свиренето ще звучи добре през него :cheers2:

 

 

Според мен помисли и най-добре пробвай при някой от колегите преди да вземеш решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е в неделя увидим...то в тая "Деница" какъв ли звук ше има...имам чувството,че всичко ше е мазало,поне ше чуем EBS в батални условия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е в неделя увидим...то в тая "Деница" какъв ли звук ше има...имам чувството,че всичко ше е мазало,поне ше чуем EBS в батални условия :)

Ако имате мерак освен в " Деница" да чуете EBS в комбинация 350W + 4x10 + Alembic Orion , заповядайте в " Backstage" на 28 .04.2009. Засега е ПОЧТИ сигурно че ще посвирнем там, а като стане СЪВСЕМ Сигурно - ще пише в Какво, Къде, Кога... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо колега там сме,а пък ако нямаш нищо против да си домъкна бастуна на чек-а да го пробвам на EBS-a получаваш бири :)

Съжалявам за :) -а!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отбелязвам си датата. Отдавна ви се каня, този път и аз ще мина да видим тази пуста пенсионерска музика :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.