Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се свързва синтезатор към РС?!


SLADKO_

Recommended Posts

Как се свързва синтезатор към РС?!

 

Искам да свържа, компютъра си със синтезатор и по възможност, и с микрофон?!

Моля, ако някой знае как става и какво ми е нужно, за да направя това нека пише...

Мерси предварително за отговорите...

 

Ако темата не е на точното място моля да не се изтрива, а да се премести или коригира...Благодаря на модераторите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синта се връзва през МИДИ порт с кабел Din5. Ако аудио интерфейса ти има такъв (като повечето М-Аудио) ти трябва само жица, ако нямаш такъв порт - някакъв преходник USB-to-MIDI, дето никой не продава в БГ. ;)

Микрофона може да се забоде и директно в Mic In на саунд картата. С кабел Canon-to-1,4TS, но за предпочитане е да имаш микрофонен преамп или миксер, а оттам в Лайн Ин. Но ако е няк'ва умряла саунд карта - пак греда.

 

Въпрса си БИ ТРЯБВАЛО да го зададеш така:

Имам синтезатор Casio SA75, саунд карта Creative Audigy 2, микрофон Shure PG58. Искам да свържа кийборда и микрофона към саунд картата и да ги ползвам с Sonar 7. Какви кабели ще ми трябват и има ли нужда от допълнителни устройства?

 

Примерно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е синтезатора!

Звукова карта: ASUS nVidia(00EA), ALC850

 

um1x.jpg

КАБЕЛ MIDI CABLE (11.03.4025) 37,20 BGL

Искам да питам дали единствената връзка помежду синтезотор-компютър- микрофон е тази или има и други?И ако има други, кое е по-добре да се направи?

Има и друг начин, който знам, че има..той е с мишпулт чрез, който се свързват помежду си компютъра-синтезатора и микрофон...

Отделно искам да знам микрофона по какъв начин трябва да се свърже с какъв кабел и къде на PC?

betaqf7.jpg

Редактирано от SLADKO_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази "саунд карта" ще трябва да си сложиш ASIO4ALL драйверите.

Кийборда има МИДИ Аут, остава да го включиш някъде. Саунд картата няма, но това на снимката ще ти свърши работа! Така сигурно ще виждаш синта като USB Audio Device, но това не е от значение - въпроса е, че ще върви. Само от софта ще трябва да го укажеш като вход за конкретен МИДИ трак. На изхода може да сложиш някакъв VSTi плъгин за озвучаване.

Микрофона вече ти казах как можеш да свържеш - или в Мик Ин директно (с кабел Канон->малък 3,5 мм жак или Канон->1,4" моно жак->преходник 1,4"-към-3,5 мм стерео) или през преамп/миксер (с кабел Канон->Канон) и после в Лайн Ин (с кабел 2хRCA->3,5мм стерео).

 

Аз лично други начини не се сещам в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.