Jump to content
Българският форум за музиканти

Ableton Live


Baby Thomas

Recommended Posts

Здравейте!

 

Абе един френд има проблем с настройката и музицирането в Ableton Live 6.0.1. Звуковата карта е Creative Live 24-bit, сложени са драйверите от СД-то (5.12.1.314), а station-drivers има малко по-нова версия (5.12.02.0443), но не са пробвани.

 

Проблемът е, че в Опциите Ableton дава само 2 моно или 1 стерео изходи да се ползват. За драйвер е наличен само MultiMedia Asio/DirectX. Не знам дали е наличен Creative ASIO в други софтуери. Идеята е да се ползва за DJ стафф, трябва да се изкарат два стерео канала от 4-те изхода на крейтива. Има инсталирана и друга саунд карта (вградена на дъното), но пък нея изобщо я няма.

 

Има ли нещо криво по тоя софт, нещо в настройките ли е проблема, в драйверите ли? Аз разбирам само от Кюбейс и нещо не можах нищо да измисля на тази машина... :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Само в Ableton е проблема. И с вградената карта (която е няк'ва куца, но многоканална все пак) е същата работа - само един стерео или два моно канала са достъпни. В други музикални софтуери (BPM Studio, Tractor DJ) се виждат и работят всички канали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ми, обяснете ми как се бачка с това чудо - имам шестата (май е последна) версия. НИЩО НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА!!!!! Бачкам от 6-7 години с Cakewalk, Sonar, Cubase, ама като това животно не съм виждал никъде... Разбрах че мога да свиря наживо с него и било много лесно, да ама аз нищо не мога да направя. Обяснете като за малоумен ако трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ние имаме проблеми тук на изток с един френд. Какво го хвалят като не може да го подкара човек... :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че не можете да се ориентирате щото като го стартирате, ви се отваря матрицата с клетките, в които да слагате лупове, звуци или там каквото ви хрумне.

 

Някуде има бутон, с които тя се скрива или мести по в дясно и тогава в ляво се показват нормални тракове както при всяка DAW.

 

Там може на всеки трак да си свирите и записвате свирене или от звуците в матрицата или да слагате VST и рисувате МИДИ-та и т.н.

 

Дано съм помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама който е ползва/л нека да каже как точно се свири на живо с нея и как от клавира ми да си сменям виртуалните инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
Отговорено (Редактирано)

Aко искам да направя нещо в реално време и искам да си пусна барабани(да кажем) как може да стане това. От къде се избира какво да си пусна.

и най-вече как да задам с кои ботони от клавиатурата да извършва дадени функции. намерих от къде може да му се зададе да ми разпознава клавиатура, а не midi, но до тук стигнах.

 

и от къде могат да се намерят plug-ins ???

Редактирано от flash_max
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - има Ableton Live 6.0.7.

Второ - със самия софт идват достатъчно много и изчерпателни туториали, които ще те ориентират достатъчно.

Трето - из нета има видео туториали, които са много добри и много полезни - Ableton Live 5 Tutorial DVD на фирмата ASKVideo.

 

Успех! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

ох момчета малко доста ми е трудно да пиша на бг обичам си езика ама та относно ableton това си е най яката програмка за свирене на живо ако ползваш програми за свирене а не само живи инструменти тя така се и казва ableton live страхотна е но на вас ви тряба това ASK.Video.Ableton.Live.Tutorial.DVD имам га ама как да ви го дам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само в Ableton е проблема. И с вградената карта (която е няк'ва куца, но многоканална все пак) е същата работа - само един стерео или два моно канала са достъпни. В други музикални софтуери (BPM Studio, Tractor DJ) се виждат и работят всички канали.

представяш ли си проблема да е в абетончето? и да го ползват всички които се занимават с ком мюзик??? nin и други музиканти даже си дават мастерите дето са ги правели и там кво ли не прблема е в настройките и драйверите определено там трябва да търсиш като ти открие драйверите ште ти даде пове4е стерииииооо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте!

Аз съм диджей и се занимавам с миксиране (главно транс музика, имам предавания по 2 американски онлайн радиа, скоро и по едно българско)

Свалих си това животно Ейбълтон (досега имам опит предимно с хардуер) и искам да миксирам седмичните си радиошоута с него, защото с CDJ-ите нямам време а и е занимавка. Тях ще ги ползвам само по участия. Та въпроса ми е, как се миксира с това животно, как се изравняват траковете и как се записва впоследствие аудио файл. Пробвах да се уча по туториалите но нищо не стана, а и с английския не съм много добре (засега). Ако някой му се занимава да ми обясни стъпка по стъпка ще съм му много благодарен

 

Благодаря предварително

Редактирано от Katsarov-DJ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туториалите, които си идват с Ableton Live! не са хич лошо, но има едни специализирани видео туториали на ДВД-та, които много по-обширно и подробно обхващат целия софтуер. Фирмата издател е ASK Video, която има такива релийзи и за Кюбейс. Могат да се намерят в пиратския залив да речем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.