Jump to content
Българският форум за музиканти

Абе-да се похваля аз!


Recommended Posts

:godbless: Ама аз си казах - тя е за рамо - окачване си има, за да ти е по-удобно при свирене.И когато пиша - просто си махам ръцете от кожичката й и ги разхвърчавам по клавиатурата :bravo:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...

Е т'ва за кожичката също беше интересно (ще си позволя днес за втори път вулгарност..:ph34r: ) А иначе наистина - дали не е джембе в същност щото то май е дървено докато дарабуката е май или метална или глинена (аз имам такава). Имам и два рейн стика - един автентичен от кактус а другия - от бабмбук. Имам и едно чудо дето не му знам баш името - май ахоко стик се казва - с едни черупки като от орех ама по-сплеснати. И едни маракаси от кокос ми се подмятат. Абе лудница е - голям фен съм на всякакви перкусии. А иначе мечата ми е - табла, конги и бонгоси. На последната мини-среща дето я направихме в борисовата, барабаниста на Alxz донесе правени от него бонгоси и дарабуки - лудница са бонгосите.

Айде приятно удряне на всички дето обичат да удрят:ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тарамбука е на български а иначе не е ли даже дарбука (аз в бързината бях му сложил още едно "а")?

А маракасите ми никак не са тежки щото са предполагам шлайфани и са сигурно много тънки - не ми представлява проблем да свиря с тях.

За таблата сигурно си прав - наистина има много удари (даже всеки си има едносрично име) ама аз пък мисля, че ми иде "отръки" :bravo: та може и да се справя, кой знае, а и не съм казал, че ще ставам велик перкусионист - просто казах, че ме кефи.

А това за сета от две табли не го разбрах баш - тя по принцип таблата си се състои от два барабана - единия е по-голям и тумбест и мисля, че се прави от метал, а другия е по-малък и май е дървен.

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тарамбука е на български а иначе не е ли даже дарбука (аз в бързината бях му сложил още едно "а")?

А маракасите ми никак не са тежки щото са предполагам шлайфани и са сигурно много тънки - не ми представлява проблем да свиря с тях.

За таблата сигурно си прав - наистина има много удари (даже всеки си има едносрично име) ама аз пък мисля, че ми иде "отръки" :bravo: та може и да се справя, кой знае, а и не съм казал, че ще ставам велик перкусионист - просто казах, че ме кефи.

А това за сета от две табли не го разбрах баш - тя по принцип таблата си се състои от два барабана - единия е по-голям и тумбест и мисля, че се прави от метал, а другия е по-малък и май е дървен.

Тъй е, тъй е.

И аз имам кокосови маракаси - изобщо не са тежки. Водят се някакви ритуални от Африка. Отвън имат мрежа на която са закачени някакви много твърди сушени плодчета и маракаса дрънчи отвън и отвътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dade imenno tova imax predvid dve tabli /dva barabana/

 

emi poxvalno za teb ,no tozi vid marakasi se vodiat za edni ot nai tejkite osven tova vuv niakoi modeli slagat piasuk vutre i stavat oshte po tejki.

 

RonCarter nebitriabvalo da imat nishto otgore ako imat zna4i sa niakakvi sheikari ot roda na Cabasa

 

kato na tasi snimka li sa ti pokriti "marakasite" :

 

www.farafinaritmi.org/img/djabara'.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо има само :guitar:  и  :violin: ,а налагащо барабанки човече поне защо няма?!?

И аз това питам??

 

Време е някой от шефчетата да се сети да пусне и човече-барабанистче щото голяма дискриминация така :lol:

Пък и нали барабаниста е най-добрия приятел на музиканта, трябва респект

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо има само :guitar:  и  :violin: ,а налагащо барабанки човече поне защо няма?!?

И аз това питам??

 

Време е някой от шефчетата да се сети да пусне и човече-барабанистче щото голяма дискриминация така :happy:

Пък и нали барабаниста е най-добрия приятел на музиканта, трябва респект

:)

еее анакон какво зна4и това 4е барабанистите неса музиканти ли?

 

кръвно съм обидена :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dade imenno tova imax predvid dve tabli /dva barabana/

 

emi poxvalno za teb ,no tozi vid marakasi se vodiat za edni ot nai tejkite osven tova vuv niakoi modeli slagat piasuk vutre i stavat oshte po tejki.

 

RonCarter nebitriabvalo da imat nishto otgore ako imat zna4i sa niakakvi sheikari ot roda na Cabasa

 

kato na tasi snimka li sa ti pokriti "marakasite" :

 

www.farafinaritmi.org/img/djabara'.jpg

Да по същия начин. Само формата е различна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.