Jump to content
Българският форум за музиканти

за или против пеенето на английски?


flash_max

на кой език предпо4итате да пеете?  

43 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

правя тази тема , за да разбера на къде отива света.Дали има все още хора, които да не са повлияни от вси4ки 4ужди песни?Слушах доста от записаните пар4ета на форума и забелязах,4е пове4ето от хората,които пееха си пеят на английски.Кво не му харесвате на българския-много си е зву4ен и красив даже. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

правя тази тема , за да разбера на къде отива света.Дали има все още хора, които да не са повлияни от вси4ки 4ужди песни?Слушах доста от записаните пар4ета на форума и забелязах,4е пове4ето от хората,които пееха си пеят на английски.Кво не му харесвате на българския-много си е зву4ен и красив даже. :greenball:

Какво не и харесваш на търсачката - много добре си работи:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=6081&hl= .

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правя тази тема , за да разбера на къде отива света.Дали има все още хора, които да не са повлияни от вси4ки 4ужди песни?Слушах доста от записаните пар4ета на форума и забелязах,4е пове4ето от хората,които пееха си пеят на английски.Кво не му харесвате на българския-много си е зву4ен и красив даже. :greenball:

Какво не и харесваш на търсачката - много добре си работи:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=6081&hl= .

:cheers:

при мене тая търса4ка не ба4ка, не знам що!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пея само на латински, с изключение на две-три от песните ми, които са на суахили, западно наречие. Ама как да гласувам, кат си писал само английски и български?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правя тази тема , за да разбера на къде отива света.Дали има все още хора, които да не са повлияни от вси4ки 4ужди песни?Слушах доста от записаните пар4ета на форума и забелязах,4е пове4ето от хората,които пееха си пеят на английски.Кво не му харесвате на българския-много си е зву4ен и красив даже. :)

Като си такъв родолюбец, защо си изключил от азбуката ни буквата "ч"?

А аз лично предпочитам да пея на английски защото ми е по-удобен, не защото българския не е благозвучен и красив. Освен това английския го чувствам по неангаржиращ. Дано някой да ме разбере :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз определено предпочитам да пея на английски. Напълно съм съгласна с Mandalay, че е по-удобен. А пък и аз си падам антипатриот-ка..., което в крайна сметка е основната причина да не ми е особено, даже никак приятно да пея на български, въпреки че се налага понякога...

Но не смятам, че въпросът трябва да се свежда само до български и английски, защото има и други езици, които са приятни за пеене и за слушане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие сте баси странните хора! Кво му е на българския? Ех че си нямаме един съвременен Паисий Хилендарски... :) Антипатриоти намкво си! Има си супер здрави групи които пеят на български и звучат меко казано яко (поне според мене)! Хубаво е да се направят и неколко парчета на английски ама според мене по-яко си е българския да преобладава :D:):) Ако ние не си обичаме езика няма кой друг!

 

flag_bulgaria.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е според зависи.

В моята група например, концепцията е да се пее на английски, не заради някаква любов към английския, а защото е международен език и имаме желанието посланието което отправяме с музиката си да може да бъде разбрано от всеки, не само от ограничен брой хора говорящи български в рамките на една държава. Иначе за патриотизъм и "България над всичко!" мога да изпиша цели 5 теми, но тук не става дума за това, а пак казвам - всичко е според конкретните намерения и концепции на дадена група/изпълнител. Просто нещата са твърде относителни и трудно може да се дава категоричен отговор на така зададената тема.

Айде със здраве на всички! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще се пее на чужд език, то трябва певецът да го владее добре писмено и говоримо, като се обръща голямо внимание на фонетиката! Не на всеки му се отдава и трябва да се внимава да няма гафове :godbless:

Practice makes perfect isn't a true statement in general.

Редактирано от in search of odd intelligence
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз все пак мисля, че езикът е последното, което е от значение. Пея на такъв език, на какъвто са написани песните - когато ги е писал някой друг, или на какъвто си ги напиша аз, според това, което чувствам в момента. Не мисля, че английският текст прави една песен много по-разбираема за чужденците или по-малко патриотична, всичко е до моментната нагласа на твореца, визирайки себе си. И все пак английският не е единственият западен език, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е чужд езика за мен има значение, защото очаквам да е кадърно написано и неща като definite, indefinite article да говорят нещо на творците на текстове. ;)

Всеки да пише както му харесва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правя тази тема , за да разбера на къде отива света.Дали има все още хора, които да не са повлияни от вси4ки 4ужди песни?Слушах доста от записаните пар4ета на форума и забелязах,4е пове4ето от хората,които пееха си пеят на английски.Кво не му харесвате на българския-много си е зву4ен и красив даже. ;)

Какво не и харесваш на търсачката - много добре си работи:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=6081&hl= .

:cheers:

Пък и май Говорилнята е правилното място и за това ... както каза един от наште - гнездо на спам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие сте баси странните хора! Кво му е на българския? Ех че си нямаме един съвременен Паисий Хилендарски... :godbless: Антипатриоти намкво си! Има си супер здрави групи които пеят на български и звучат меко казано яко (поне според мене)! Хубаво е да се направят и неколко парчета на английски ама според мене по-яко си е българския да преобладава :headbang:  :godbless:  :godbless: Ако ние не си обичаме езика няма кой друг!

 

flag_bulgaria.jpg

:godbless::godbless: :green:

ами никой не ти пречи ,слушай си "супер здравите групи,които пеят на български" ;)

Отговорът на въпроса е строго Субективен и зависи изцяло от нуждите и кефа на всеки един БГ слушател.

Изпълнителите пък, си знаят какви цели гонят, какво ,как и по какъв начин искат да кажат и на кого да го кажат (изпеят).

Така ,че всеки сам да си избира !

СВОБОДА НА ИЗБОРА !

Няма смисъл от псевдопатриотични напъни! :hello: :godbless:

Метъл форева и тва е! :godbless:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правя тази тема , за да разбера на къде отива света.Дали има все още хора, които да не са повлияни от вси4ки 4ужди песни?Слушах доста от записаните пар4ета на форума и забелязах,4е пове4ето от хората,които пееха си пеят на английски.Кво не му харесвате на българския-много си е зву4ен и красив даже. :(

Ако владеех колкото тебе родния си език, щеше да ме е срам дори да пиша по форумите - какво остава да творя на него. Няма да се сърдиш за реакциите по темата си: каквото повикало, такова се обадило :(

 

:read:

Моята лична гледна точка е следната: за мен е важно как боравя със своята "родна реч омайна, сладка" и затова съм много по-придирчива към текстовете, които пиша на български. Вследствие на което имам много повече текстове на английски и смятам, че те на едно приемливо ниво отразяват моментни вдъхновения.

 

Наслушали сме се на кофти текстове на български - айде моля ти се, няма нужда от призиви и рецепти за творчество! Най-малко пък от хора, дето пишат с цифри по клавиатурата, скарани са с пунктуацията и не знаят как да си ползват члена! :D

 

Ай, ма как ме скоси само... :no::D

 

едит: gfw_cyclone, нямаме си съвременен Паисий Хилендарски, щото няма кой да го забележи. Никой българин в наши дни не вярва, че нещо наистина качествено се ражда на нашите 111 хил. кв. км.

Редактирано от qbodp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.