Jump to content
Българският форум за музиканти

Кремона Vs. Puldin


кое е по-добро?  

85 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имах Пълдин(зебра) и Кремонка(чам) ит Креми-то по доволян бях в пъти...

Тогава нищо не занех за адаптери ала бала.. други такива.На Кремоната Грифа и беше по широк по тънък,по удобен и по по и най най..найана беше то ама :metalist:Леко Брумче вкарваше само.... много метал имаше в нея :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вграден в магаренцето ли е пиезо пикъпа ?

Не :metalist:

пиезото е едно кръгче което може да се купи за около 1лв

по-малките му братя се използват за звънци в доста схеми :virtuoz:

с 2 проводника изведени е свързано към женски жак 6.3 който е изведен от долната страна

а самото пиезо е залепено от вътрешната страна на лицето на китарката

макар, че май беше по-добре да го залепя от вътрешната страна на гърба :virtuoz:

но този анализ си го направих след като го бях залепил вече с лепило ПРОМА :)

P.S. само да допълня че китарката звучи много добре, независимо че на някой може да му се стори смешно как съм я направил :):virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е сега ще модваме с pacman един пулдин, и тремоло ще му слагаме. Той е много добър, с тяло от орех и ясен, и гриф от бук и акация. Като стане след месец-два ще постна снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

важното е да звучи добре, въпреки че за първи път чувам за полуакустична китара озвучена с пиезо, което не е вградено в магарето :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как ве??

моята акустична и аз така съм си я направил(тоест като я взех от един френд я беше моднал ) и е супер :D само ще и едно по хубаво пиезо , че тва е много разбито :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как ве??

моята акустична и аз така съм си я направил(тоест като я взех от един френд я беше моднал ) и е супер :D само ще и едно по хубаво пиезо , че тва е много разбито :D

май не правим разлика между акустична и ПОЛУакустична китара. нагледно

 

акустична китара

 

полуакустична китара

 

забелязва се произволното ползване и на двата термина за китара тип "кухарка" както си я знаем, а това не е правилно.

 

поздрави

 

петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята кремонка на времето беше много удобна за свирене

... вярно грифчето беше дебело, но струните бяха залепени за грифа :D

Чак не мога да го възприема че има удобна кремона.... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица свирих на едно Кремона тип Strat на един приятел. Класата си е класа :guitar: Просто няма такава китара :D

Редактирано от metalmaniak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе, хора, сериозно ли кремоните ви се струват по добри?!?

Да бе, верно ли смятате, че Кремоните са по-добри? :)

 

Може би повече хора имат Кремони, за тва и си защитават марката, което е малко субективно, щото нямат опит с Пълдинки... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как ве??

моята акустична и аз така съм си я направил(тоест като я взех от един френд я беше моднал ) и е супер :) само ще и едно по хубаво пиезо , че тва е много разбито :)

май не правим разлика между акустична и ПОЛУакустична китара. нагледно

 

акустична китара

 

полуакустична китара

 

забелязва се произволното ползване и на двата термина за китара тип "кухарка" както си я знаем, а това не е правилно.

 

поздрави

 

петър

000385964.jpg

това е мойта китарка и си мисля, че е полуакустична :)

 

000385962.jpg

 

000385963.jpg

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това си е абсолютна акустична китара, просто е с по-тънко тяло. полуакустичните китари нямат кръгъл резонаторен отвор под струните и са напълно затворени, с изключение на Ф-отворите, които са повече декоративни.

 

поздрави

 

петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.