Jump to content
Българският форум за музиканти

Поддръжка


Recommended Posts

Да не овъртам...имам блок флейта дървена hohner,която се мъча да използвам,мисълта ми е в какво се състои поддръжката...

на всяко свирее я отварям за да не се задържа влажния въздух и да не се образува мухъл,знам,че трбва да се смазва периодично...ще се радвам ако някой,който е наясно с тези неща сподели малко инфо...как да я задържа оптимално качествена за максимално време...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не овъртам...имам блок флейта дървена hohner,която се мъча да използвам,мисълта ми е в какво се състои поддръжката...

на всяко свирее я отварям за да не се задържа влажния въздух и да не се образува мухъл,знам,че трбва да се смазва периодично...ще се радвам ако някой,който е наясно с тези неща сподели малко инфо...как да я задържа оптимално качествена за максимално време...?

 

Мисля, че кой знае какво специално поддържане не е необходимо.

Всички съвремени дървени музикални инструменти имат подходящата импрегнация и ако тази флейта не е някаква антика, можете спокойно да я използвате при някои условия: Винаги да я почиствате от влагата след свирене, да се пази от резки и екстремни промени на температурата, както и от механични сътресения. Ако се спазват тези изисквания и досега тръбата не се е пукнала в единия край, няма страшно. Най-голямото напрежение на материала има в първоначалния период на използване, в следствие от фабричните импрегнации за звучност, против гниене и евентуални духачески агресии при нов инструмент.

Старите музиканти, от онова време, са мажели периодично дървенията с ленено масло. Тази практика е вече остаряла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.