Jump to content
Българският форум за музиканти

кубе за домашни цели?


flash_max

Recommended Posts

Здравейте, имам си китара но си нямам кубе- До сега свирих на едни колони, прекарани през компютъра ми и си пусках разни ефекти през софтуер. Като цяло се получават супер яките неща, но нямам добра саундкарта, за да звучи наистина добре и продължителен звука. Та не ми се влагат пари в саундкарта, защото и компа ми не е много със света, та не си заслужава да ъпргрейдвам само саундкарта. Затова се поинтересувах от кубе. Иска ми се да си взема нещо. Няма да ми трябва голяма сила. Ще го използвам само в домашни условия. Та колко мощно кубе ми трябва, все пак няма да вдигам съседите във въздуха, но звука да го бива. И какви са най-вероятните и добри възможности, които мога да мерна във форумския базар? Мога да отделя около 80 лева. Знам, че сумата е смешна, но това е положението. Все пак ще търся нещо втора ръка. Благодаря предваритено ако ме ориентирате и не спамите с тъпи и безполезни коментари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си се ориентирал към кубе. За 80лв, може да се намери нещо, но иска чакане.

Редактирано от L.K.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един колега продаваше едно пийви рейдж 158 наскоро огледай се в продавам може да имаш късмет а комбото е супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих се жалил са кубе. Не знам как съм издържал досега с моето, което също е 80лв. Почти ме отказва на моменти. Не знам от кога свириш, но аз като тепърва започвах, на ушите ми им беше все тая, сега не е съвсем така. А ако се притесняваш да не вдигнеш блока във въздуха -> слушалки. Дори е по-готино със слушалки на моменти, защото като ти дойде музата в 3:00ч. по нощите, на никого не пречиш, също така не чуваш абсолютно нищо друго (колите навън, хората и т.н.).

Редактирано от ~DN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих се жалил са кубе. Не знам как съм издържал досега с моето, което също е 80лв. Почти ме отказва на моменти. Не знам от кога свириш, но аз като тепърва започвах, на ушите ми им беше все тая, сега не е съвсем така. А ако се притесняваш да не вдигнеш блока във въздуха -> слушалки. Дори е по-готино със слушалки на моменти, защото като ти дойде музата в 3:00ч. по нощите, на никого не пречиш, също така не чуваш абсолютно нищо друго (колите навън, хората и т.н.).

Абсолютно съм съгласен с тези думи,събери пари и вземи кубе като хората,иначе рискуваш да купуваш второ след много къс период, защото меракът да звучиш като идолите си е много ГОЛЯМ, а с 80 лева не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Rolland cube 20" Останах изключително очарован когато чух възможностите от 10' говорител, от много плътен до много кокаджйски саунд, с много високи децибели, с достатъчно вградени ефекти. Има ги в "xxxx", цената беше 215лв. а някой го продаваше и по-ефтино тук в форума преди време.

https://www.thomann.de/gb/roland_cube20xl.htm?sid=e5b67bfc1b62049569fdeff41584594e

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло се получават супер яките неща, но нямам добра саундкарта, за да звучи наистина добре и продължителен звука.

Продължителността на звука(sustain) зависи от много неща.

 

Първо от самата китара. Занеси я при някой познат, които има кубе и провери дали се различава съществено "продължителността" на звука.

 

От настройките на софтуера. На твое място бих погледнал входното ниво (врътката IN в Guitar Rig например) и noise gate настройките. С малко играчка можеш да постигнеш максималната продължителност за твоята китара с известен копромис към шума в паузите.

 

Моят съвет - не бързай с кубето. Дори "скапана" звукова карта с добър софтуер звучи по-прилично от ефтино кубе. За възможностите, които ти дава софтуера, въобще не говоря.

 

Благодаря предваритено ако ме ориентирате и не спамите с тъпи и безполезни коментари.

Малко странно се изразяваш за човек, който търси помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам си китара но си нямам кубе- До сега свирих на едни колони, прекарани през компютъра ми и си пусках разни ефекти през софтуер. Като цяло се получават супер яките неща, но нямам добра саундкарта, за да звучи наистина добре и продължителен звука. Та не ми се влагат пари в саундкарта, защото и компа ми не е много със света, та не си заслужава да ъпргрейдвам само саундкарта. Затова се поинтересувах от кубе. Иска ми се да си взема нещо. Няма да ми трябва голяма сила. Ще го използвам само в домашни условия. Та колко мощно кубе ми трябва, все пак няма да вдигам съседите във въздуха, но звука да го бива. И какви са най-вероятните и добри възможности, които мога да мерна във форумския базар? Мога да отделя около 80 лева. Знам, че сумата е смешна, но това е положението. Все пак ще търся нещо втора ръка. Благодаря предваритено ако ме ориентирате и не спамите с тъпи и безполе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам си китара но си нямам кубе- До сега свирих на едни колони, прекарани през компютъра ми и си пусках разни ефекти през софтуер. Като цяло се получават супер яките неща, но нямам добра саундкарта, за да звучи наистина добре и продължителен звука. Та не ми се влагат пари в саундкарта, защото и компа ми не е много със света, та не си заслужава да ъпргрейдвам само саундкарта. Затова се поинтересувах от кубе. Иска ми се да си взема нещо. Няма да ми трябва голяма сила. Ще го използвам само в домашни условия. Та колко мощно кубе ми трябва, все пак няма да вдигам съседите във въздуха, но звука да го бива. И какви са най-вероятните и добри възможности, които мога да мерна във форумския базар? Мога да отделя около 80 лева. Знам, че сумата е смешна, но това е положението. Все пак ще търся нещо втора ръка. Благодаря предваритено ако ме ориентирате и не спамите с тъпи и безполезни коментари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Izviniavam se za shliokovicata, no niamam variant za kirilica na rabota.

 

Ochakvam da mi dostaviat tova - http://www.google.co.uk/search?hl=en&q=ibanez+Ga1g&meta= - v ponedelnik. Ima dve videota v youtube - za parite si e ok. Osnovno ako iskash da go zaneseh niakade barzo ili da se mradnesh za malko v drugata staia bi bilo dobar, evtin variant.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.