Jump to content
Българският форум за музиканти

Отзиви за M-Audio Keystation 88


Cangasero

Recommended Posts

Здравейте ! Предполагам, че съм попаднал в правилния форум и се надявам да получа сведения "от извора" :))))

 

Както е видно от заглавието на темата, търся отзиви за продукти на M-Audio, и в частност - за MIDI кийборд Keystation 88es.

Интересуват ме всякакви мнения и препоръки. От известно време насам преравям нета на тема синтезатори и кийборди и предвид множество съображения (вкл. и чисто финансови такива) се спрях на гореспоменатата клавиатура. Очаквам Вашите публикации, за което ви благодаря !

Още веднъж - всякакви мнения и съвети ще ми бъдат от полза.

 

Мерси !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах такава, но се наложи да я продам поради финансови затруднения. Единствения недостатък, който аз лично намирам е, че няма контролери. Във всяко друго отношение е едно от най-добрите неща в тоя ценови клас, според мен. Отначало, преди да я включа, клавиатурата ми изглеждаше странна на пипане, но после се оказа, че може изключително добре да се борави с динамиката на свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах такава, но се наложи да я продам поради финансови затруднения. Единствения недостатък, който аз лично намирам е, че няма контролери. Във всяко друго отношение е едно от най-добрите неща в тоя ценови клас, според мен. Отначало, преди да я включа, клавиатурата ми изглеждаше странна на пипане, но после се оказа, че може изключително добре да се борави с динамиката на свирене.

Благодаря, BlueZone!

Фактът, че кийборда няма контролери не ме притеснява особено за настоящите ми цели. Оценката ти за динамиката на свирене ми е по-интересна. Вероятно иде реч за т.нар. semi-weighted клавиши, доближаващи усещането при свирене до истинската пиано клавиатура. (Yamaha го наричат hammer-graded, но аз не схващам разликата. Както и да е.)

Още един въпрос: към кийборда върви ли Ableton Live Lite софтуер и ако да - имаш ли впечатления от него ?

 

Благодаря ти още веднъж !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клавишите изобщо не се доближават до тези на истинско пиано, освен като размер. На допир са меки като на синтезатор, вътре няма никаква хамър механика и ако човек ще ги ползва за свирене на софтуерни пиана, по-добре да избере нещо друго. Това semi-weighted е подвеждащо, защото на тежест клавишите са същите като на всички останалите синтезатори. Аз лично имам Keystation 61ES, който има същите клавиши, но са 61 на брой. За пиано - забрави. Ориентирай се към евтино стейдж пиано като Casio CDP-100 или Korg SP-170 и го ползвай като контролер със софтуерни пиана. Аз примерно освен дигиталното си пиано, което има механика с дървени клавиши, имам и Yamaha KX8, който е МИДИ-контролер с хамър механика и е доста приятен, но вече е спрян от производство и се намира само на старо за около 700лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.