Jump to content
Българският форум за музиканти

Израбока а китара(съвет за адаптер)


Recommended Posts

Patzo според мен пича съвсем не знае какво прави.В темата писахме поне 4 пъти да седне да прочете елементарни неща ,за това как се процедира при правене на китара.Ти му даде съвет как да си мащабира една снимка като сметне скала по инчове,той те пита какво е това 2,54.Ами ако беше прочел преди това дето му писахме щеше да го знае!Явно обаче с четенето сме скарани така че остава да земете момчета да му мащабирате и разпечатате китарата и да му пратите готовия чертеж че иначе бая обяснения ще паднат.Пък ако има ентусиасти може и едно телце да му избарат.

YAMAHAc70 извинявай че така пиша ама наистина както сам се изрази малоумни въпроси задаваш,при положение че хората ти линкнаха една камара литература да се запознаеш с основните понятия а ти вместо да задобряваш имам чувството че съвсем се обърка.Няма нищо де като измайсториш един BC rich warlock дълъг 2м и широк 80см може и да разбереш за какво иде реч аджеба!

 

Успехи !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Дойде ми БС Рич-а :wub: по цял ден само си дранкам на него.Това само ме вдъхнови още повече да и направя братче\сестриче.Прочетах това което ми дадохте и честно да си кажа терминологията доста ме затрудни разбрах в общи линии но реших като ще го правя да не ми ясно само в общи линии и намерих десетки пъти по непълно четиво което обечи освен че ми даде малко по ясна представа за нещата това ми даде и идея за алтернативи на инструментите ето го и саита http://behindthetone.com/johnfisher/ това е сега имам само малке спънки примерно какъв вид ще е китарата, дизайна , склад (посъветваха ме да отида в топливо но щe почака защото времето e прекалено влажно) така че сме на финалната права за което мерси за цялата помощ която оказахте

Редактирано от YAMAHAc70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай ама не разбрах какво точно ще търсиш в топливо?Газ,дърва за огрев или въглища.Там няма да откриеш дърво за китари.И бих казал че си още далеч от финалната права.По скоро си на старта :)

 

Успехи ти желая в китаростроенето!

 

btw :Сайтчето,което си линкнал е хубаво

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Имах впредвид финалната фаза :rocker: преди строенето ,а отностно за склада два пъти постнах въпрос и не получих ясен отговор ,освен че няма да мога да намеря от по - хубавата дървесна като палисандър ,което очаквах от самото начало.Сайта , който постнах го намерих из стари теми във форума

Редактирано от YAMAHAc70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като писах за толливо имах предвид че там дървесина за китари няма да намериш по никакъв начин.Такава дървесина се търси в работилници,складове или предприятия,които работят с дърво при това и там не е сигурно защото повечето се изучиха и работят с чамов материал.С две думи те чака голяма Одисея !А за палисандър вече и на мен не ми е ясно от каде се намира.И си мисля (макар да не съм сигурен)че колегите писаха относно дървесината каде може да се намери.Просто не ми се рови назад в темата.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност да, вчера си поиграх малко да направя проба нарязах една дъсчица(от старата врата на бюрото ми си издялках доста прилично заформена плоскост)направих го без длето, а със острие на макетно ножче поради ,което на няколка места имаше вдлъбнатини но се махнаха слез като го минах с шкурка за доста груба дървесина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си знаеш, но да си правиш китара с макетен нож, най малкото звучи несериозно .

Старата врата на бюрото ти е обработена малко или много... няма нищо общо с талпа, от която евентуално ще си направиш китарата.

Изгледай поне малко клипчета, ще те ориентират по добре .

http://www.youtube.com/watch?v=xHaetfQvrwI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.