Jump to content
Българският форум за музиканти

DF-7 Vs. MT-2


bloodybeat

Recommended Posts

Здравейте!

Я си кажете мнението за тези дисторжънчета Digitech DF-7 и Boss MT-2. :) ..решил съм да се сдобия с дист и съм се спрял на тези 2 модела ..трябва ми предимно за блуз/рок и метъл(Metallica,Pantera, Black Sabbath, DIO..) Видях в тубата че Digitech-a има симулации на по-леки дисторжъни подходящи за блуз/рок както и на гореспоменатия Boss MT-2.

Има ли някой от вас който ги е пробвал и двата? ..и симулациите на Digitech DF-7 звучат ли така като оригиналните педалчета? ..смисъл, струва ли си?? или по-добрия вариант макар и по-скъп е "Authentic Boss"(диста ако се намали ще бъде ли подходящ и за по-леки неща)?

Всяко мнение ще ми бъде от полза за това към кой от двата да се ориентирам.. а ако имате предложения за друг подобен дис до ~150лв. добре са ми дошли. :)

Поздрави! (rock)

 

PS: Ползвам кубенце Marshall MG15 и китара с humbucks.. което предполагам ще има значение за краиния резултат???

Редактирано от bloodybeat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Във въпроса ти се крие отговора. Естествено, че е по-добре да имаш "the real deal" Но това е по-скъпо. А и като гледам някак си неоправдано. В твоят случай по-добре е да вземеш Digitech-а, защото тези симулации покриват по-голям диапазон от звуци. Не, тези симулации не могат да звучат като оригинала, просто защото са симулации. Всичко е натикано в чип, а не постигнато чрез аналогови елементи. Метъл Зон-а не е лош дист, но има само 1 тип звучене. Не можеш да го ползваш за блус.

 

Поздрави,

 

Кало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен, МТ-2 е по-добро, защото съм голям фен на ВОSS. Притежавам МТ-2 ,но съм пробвал и двата преди да го купя и Metal-zone има уникални възможности, свиря доста голям диапазон(Б Б Кинг - Ингви Малмстийн и Ratt - Sepultura)и той го покрива напълно!

+1 за МТ-2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирих на mt-2 в младините си и си е доста гадно звучащ ефект,не бих ти го препоръчал.След много години си купих пак и го продадох на chris_barnes доста бързо доколкото си спомням,но ако свириш на ниски нива с marshall-a според мен може да има попадения.Параметричния еквалайзер на средите не му не е лош.Аз бих си избрал Бос пред диджитех,защото си бях поръчал един от новата им серия Hardwire TL 2 и си беше доста скапан даже ми се разпадна в ръцете един път,докато бос ще те надживее.Но ако държиш на другата марка бих ти препоръчал digitech deathmetal с мод за намаляване на гейна,или grunge distortion което е почти същото като схема.Според мен проблема с такива "многофункционални" ефекти е че те в същност имат доста малко бленди които ще ти влязат наистина в употреба,искат доста играчка докато се направи звук,и доста често успешно,когато искаш да им се изкефиш на голям усилвател те разочароват.Честно казано бих ти препоръчал да не си купуваш нито един от двата,а с около 50 лв. Да си намериш ефтин аудиоинтерфейс и да свиришна компа с някой софт,а парите които ще спестиш да инвестираш в по-качествен амп,защото 75% от звука е от усилвателя.Надявам се да съм ти помогнал като съм ти посочил някои от грешките които съм допуснал,за да не ги правиш и ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак :recourse: :recourse: :godbless: :godbless: Да, аз го взех от теб MT2-то и си го ползвах сигурно 2 години :D Много бях доволен.

@bloodybeat - Тук има Grunge distortion на Digitech ако имаш как да го тестваш и ти хареса - действай. МТ2то звучи доста студено и остро, а този Grunge е по-топъл и естествен звук. Според мен с намален гейн може да свърши работа, както те е насочил колегата serengeti :)

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свирих 2 години с метъл зона.Мога да кажа че след като го смених с метъл кора качеството на звука се вдигна много-Метъл зона звучи жужашто и гадно,просто се чудя как не съм го разкарал по-рано.Докато при метъл кора аз поне съм сложил ЕQ на 12 часа и само гейна бутам в зависимост от стила.Има страшно много пънч дори и със гейна на минимум.

Но все пак всичко е до къде ще го включиш.Както виждам ти имаш малък амп и незнам дали резултатите ще са същите.

Ако вземеш ДФ-7 ще трябва да преглътнеш дигиталността но поне ще си начешеш крастата за различни видове звуци.

Аз съм на мнение да намериш Метъл Кор на старо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x за мненията! :) ..принципно и аз съм фен на BOSS, но от това което чух в нета наистина ми звучи малко изпилено!:P ..кефи ме тва че има 4-band EQ и дава възможност да си поиграеш докато намериш подходящия звук за стила който свириш ...както и Digitech-a. Проблема при него обаче, въпреки че има доста симулации, е че е Digi-тален, което не ми се нрави!:D ..до тук везните клонят към Boss Metaclcore-a и Grunge-a na Digitech.

 

Някакви други предложения за аналогов all-around дист, който да си струва и да ми върши работа предвид техниката с която разполагам? :rolleyes: ..btw Metalcora-а дори и с намален гейн за по-леки неща няма ли пак да звучи доста dirty? :unsure:

 

 

PS: Напълно съгласен съм с колегата @serengeti че 75% от звука идва от ампа, но за момента нямам възможност да си купя лампичка и ще трябва да се задоволя с Marshall-чето. Просто искам да заменя Drive-а на амапа с някое по-приятно звучащо дисторжънче. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам,че темата е за тези два ефекта,но лично аз бих те посъветвал да си вземеш S-amp на Nikifena :godbless: ,който слага в малкият си джоб всички по-горе посочени ефекти(лично според мен).

 

Успех! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Hardwire TL 2 и си беше доста скапан даже ми се разпадна в ръцете един път...

 

Аз категорично не съм съгласен с изказването на serengeti за Hardwire TL-2, вероятно си има причина да е "пристрастен" :)

TL-2 е страхотен ефект, ако е имало проблем, то е по-скоро случайност. Личното ми мнение е, че е по-добър от BOSS Metal Core ML-2, но е възможно и моето мнение да е изкривено от пристрастие, т.като съм собственик на TL-2, a BOSS-a само съм пробвал. Така или иначе и TL-2 и ML-2 са по-добри от DF-7 и MT-2, както и са по-скъпи.

 

Аз лично също смятам, че е по-добре да събираш пари за усилвател, който да ти харесва какъв звук вади. Ако нямаш приличен усилвател (с достатъчно голям говорител - тук, размерът има значение :D ), каквото и дист-педалче да боднеш, все няма да си достатъчно доволен.

 

А, забравих да добавя, че от всичко видяно и чуто за изделията на НикиФена, може би това е най-правилният избор (не е реклама, не познавам Ники и не съм ползвал негов ефект, което вероятно е пропуск...)

Редактирано от Chieftain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не продадеш усилвателчето и да си вземеш Фендер Суперчамп на старо.Хем ще имаш лампи,хем има доста ефекти,хем има и метълски дист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Hardwire TL 2 и си беше доста скапан даже ми се разпадна в ръцете един път...

 

Аз категорично не съм съгласен с изказването на serengeti за Hardwire TL-2, вероятно си има причина да е "пристрастен" :)

TL-2 е страхотен ефект, ако е имало проблем, то е по-скоро случайност. Личното ми мнение е, че е по-добър от BOSS Metal Core ML-2, но е възможно и моето мнение да е изкривено от пристрастие, т.като съм собственик на TL-2, a BOSS-a само съм пробвал. Така или иначе и TL-2 и ML-2 са по-добри от DF-7 и MT-2, както и са по-скъпи.

 

Аз лично също смятам, че е по-добре да събираш пари за усилвател, който да ти харесва какъв звук вади. Ако нямаш приличен усилвател (с достатъчно голям говорител - тук, размерът има значение :D ), каквото и дист-педалче да боднеш, все няма да си достатъчно доволен.

 

А, забравих да добавя, че от всичко видяно и чуто за изделията на НикиФена, може би това е най-правилният избор (не е реклама, не познавам Ники и не съм ползвал негов ефект, което вероятно е пропуск...)

Моля те отвори капачето за батерията и виж какво е ключето за on/off,при мен гумичката която го натиска и седи от долната страна на капачето се отлепи веднага на първия ден,а ключа е SMD монтаж ,дори без да коментирам за звук нещо,съотношението цена/качество е доста в полза на първото!!!Също си купих и един тунер от серията итрябва да ти кажа че освен че не настройва точно за 1 година 2 пъти ходи в сервиза на Фактор,като първия път беше подменен с нов, а втория път ремонтиран!

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dball не съм съгласен с теб относно "метълския звук" на Fender Superchamp XD,понеже аз съм собственик на точно такъв амп.Да верно е че има допълнителни екстри като : дилей,хорус,ривърб,също така и чудесен чист канал.Но проблема с тоя усилвател се крие в гейна,не съм разучавал схемата му и може да се изкажа малко неподготвено но си мисля,че дистъра заедно с другите ефекти са намират в процесор и в това се крие причината драйва да не е достатачно стабилен,но поне аз си разреших проблема като си купих Line 6 Uber Metal и благодарение на превъзходния клийн канал звука,който изкарвам е перфектен за брутални резачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като съм си имал доволно вземане-даване с изброените ефекти ще си позволя и аз да дам мнение. Според мене DF-7 е по-доброто решение от двата, защото той самият си има и метъл зон, който макар и да е моделинг, наподобява доволно оригиналния, пък и за да може да се свири и с двата се налага да им се навъртят копчетата по еднакъв начин, тоест да се намали гейна доволно и да се орежат високите (и на ефекта и на кубето)- това е начина да се премахне ефекта "пчеличката Мая", а по този начин звучат почти идентично (разликата си личи повече при повече гейн). За другите - Метъл кора не е лош, има по-балансиран звук и по-лесно се настройва, но няма параметричен еквалайзер за средните, както и Дигитек Гръндж. Дет-метъла пък няма врътка за гейн, което си е неудобство, но пък има доста злобен звук без да "жужи", а гейна може да се намаля от volume-a на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.