Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier strat - слаби пружини на тремолото


resistor

Recommended Posts

Здрасти,

 

Свиря със струни 10-46 и забелязах че като си настроя китарата и бриджа леко се повдига и стои леко надигнат - не са достатъчно силни пружините му. Да не ви говоря кво стана като пробвах с 10-52 струни - невъзможно за настройване и бриджа нагоре все едно тремолото е свалено на макс ... Та - също така е кофти и при bending note примерно на 4-5-6 струна направо се навдига супер много целия бридж. Явно пружинките са му слабички - Исках да питам ако някой има оригинал фендер страт дали и при него е такава ситуацията или само на скуаиър ефтинжоса се получава така. То от моя скуайър оригиналната електроника отдавна я няма и сега е H-H къстъм изпълнение с готЯни адаптери ама пък тва ми пречи много ако трябва да докарам само полутон нагоре супер много трябва да се бенд-ва струната защото навдига бриджа и така пада тона...Та да знам дали да търся нови пружини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа открих разно инфо с търсачката. :whistle: Явно трябва да сложа още пружини. В момента е с 3. Ако модовете счетат може да изтрият или заключат тази тема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия скуайър толкова ли са зле деа,натегни винтовете ,които държат планката на която се закачат пружините.Ако си ги завъртял до крайно положение и тремолото не опира плътно (до тялото) пружините са за кофата.

На оригинален страт няма такива проблеми със струни 10-ки в стандартен строй,пък дори и да е на 36 години,като моята талпа.

Ако си от СФ пиши едно лично,търкалят ми се някакви пружини из шкафа ,ще ти подаря 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Squier CV и 10-46. При мен също бриджа е повдигнат но това е нормално. Дори мисля че от Фендер препоръчват около 3мм. Разбира се, това е въпрос на вкус, ако не използваш тремоло и предпочиташ плътно прилепнал към тялото... разрешено е. Но не е "бъг" да "плава" във въздуха. С по-големи струни не съм опитвал, но доколкото знам, три пружини би трябвало да носят 11ки. Виж дали пружините са сложени диагонално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Squier CV и 10-46. При мен също бриджа е повдигнат но това е нормално. Дори мисля че от Фендер препоръчват около 3мм. Разбира се, това е въпрос на вкус, ако не използваш тремоло и предпочиташ плътно прилепнал към тялото... разрешено е. Но не е "бъг" да "плава" във въздуха. С по-големи струни не съм опитвал, но доколкото знам, три пружини би трябвало да носят 11ки. Виж дали пружините са сложени диагонално.

От фендер препоръчват милиметър и половина макс..

:offtopic-001: абе,що не мога да си чета личните,не съм в час с новия форум или оплесках настройките..автора,ако имаш път към Арена запад звънни ми на 0899571354 да ти дам 2 пружини,само прах събират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всъщност 3.2 мм.

 

Ето тук има тема http://www.fender.com/community/forums/viewtopic.php?p=381411&sid=d4f8ffafa92edfabd136355109af1bfc

 

Тази препоръка съм я виждал на различни места, където се е дискутирало това. Освен ако аз нещо не съм доразбрал...

 

ПС. При мен е по малко (на око), но никога не съм си играл с тази настройка.

Редактирано от Twang Zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия скуайър толкова ли са зле деа,натегни винтовете ,които държат планката на която се закачат пружините.Ако си ги завъртял до крайно положение и тремолото не опира плътно (до тялото) пружините са за кофата.

На оригинален страт няма такива проблеми със струни 10-ки в стандартен строй,пък дори и да е на 36 години,като моята талпа.

Ако си от СФ пиши едно лично,търкалят ми се някакви пружини из шкафа ,ще ти подаря 2.

 

:thumbs_up: Мдам трябва да си натегнеш болтовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.