Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson vs LTD


Amplifier

Recommended Posts

Знаеш ли, един "оригинален" Jackson е отлична идея.

 

Единственият лек проблем е, че пича се е целнал в ценови диапазон около 600,00 лв.

 

Относно флойдовете ето какво се казва за Шектерския:

 

Bridge

Floyd Rose Special Tremolo

The Floyd Rose Special is the Authentic version of a licensed Floyd Rose tremolo system manufactured in Korea exclusively for Floyd Rose.

 

The Floyd Rose Special maintains the construction parameters and features of an Original Floyd Rose, while utilizing zinc alloy saddles in place of steel and a zinc alloy sustain block in place of brass.

 

 

Относно грифовете разбира се е най-добре да се пробва. Шектерският гриф е с "С" профил, материалът е maple. Палецът няма да се стреми да изкача отгоре както при някои "D" профили и със сигурност ще можеш да свириш много дълго време без умора.

 

За 650,00 лв отнасяш Omen 6 FR. Ако възможностите позволяват за 780,00 пък се сдобиваш с още по-добра машина - Omen Extreme 6 FR.

 

B)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли, един "оригинален" Jackson е отлична идея.

 

Единственият лек проблем е, че пича се е целнал в ценови диапазон около 600,00 лв.

 

Относно флойдовете ето какво се казва за Шектерския:

 

Bridge

Floyd Rose Special Tremolo

The Floyd Rose Special is the Authentic version of a licensed Floyd Rose tremolo system manufactured in Korea exclusively for Floyd Rose.

 

The Floyd Rose Special maintains the construction parameters and features of an Original Floyd Rose, while utilizing zinc alloy saddles in place of steel and a zinc alloy sustain block in place of brass.

 

 

Относно грифовете разбира се е най-добре да се пробва. Шектерският гриф е с "С" профил, материалът е maple. Палецът няма да се стреми да изкача отгоре както при някои "D" профили и със сигурност ще можеш да свириш много дълго време без умора.

 

За 650,00 лв отнасяш Omen 6 FR. Ако възможностите позволяват за 780,00 пък се сдобиваш с още по-добра машина - Omen Extreme 6 FR.

 

B)

 

Така е - ценовия диапазаон си казва думата отвсякъде. Просто се надявам пича който питаше да ме е разбрал точно какво имах под предвид!

Готин сайт бтв - за тоя на Уортайм говора - ся го цъкнах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вземи си оригинален Jackson и няма да се разстройва повярвай ми. Моят дори след концерт държи настройката а повярвай ми не съм от хората дето си щадат флойда.

 

колега аз 3 пъти казах че не разстройва, незнам къде го прочете че ми разстройва :) сега съм с дк2м и повярвай и аз изобщо не го щадя дори и на лайв свирене - колкото може до долу и колкото може нагоре. другите китаристи нямат флойдове и на мен се пада честта да си ръчкам ръчката от сърце :) за сметка на безмисленото ми и некадърно солиране :)))))))

а освен това мисля че и струните са от значение за това дали разстройва ;)

някъде някой беше казал че разликата между оригиналния и лицензния флойд е в материала най вече, лицензния се износвал по бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вземи си оригинален Jackson и няма да се разстройва повярвай ми. Моят дори след концерт държи настройката а повярвай ми не съм от хората дето си щадат флойда.

 

колега аз 3 пъти казах че не разстройва, незнам къде го прочете че ми разстройва :) сега съм с дк2м и повярвай и аз изобщо не го щадя дори и на лайв свирене - колкото може до долу и колкото може нагоре. другите китаристи нямат флойдове и на мен се пада честта да си ръчкам ръчката от сърце :) за сметка на безмисленото ми и некадърно солиране :)))))))

а освен това мисля че и струните са от значение за това дали разстройва ;)

някъде някой беше казал че разликата между оригиналния и лицензния флойд е в материала най вече, лицензния се износвал по бързо.

 

Хах, явно съм проспал сричката - моя грешка извинявам се.

Кат каза за струните - Аз последните ми два комплекта са на BLUE STEEL - едни стоманени 10 ки (криогенно закалявани), честно да ти кажа дося по - доволен не съм бил от никои други струни.

Не съм доволен от Fender, Yamaha i D'Adario до този момент, но тва е мое лично виждане и експириънс дет се вика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш на флойда, ти препоръчвам ето тази китара: цък много е гот, а и е доста запазена за годините си. По-опитните китаристи знаят, че "старото мат'рял" не е кат' сегашните ментета. Това е висок клас инструмент, а за тия пари нова ще вземеш нисък до среден клас от предлаганите по магазините. Не е срамно да се свири на китара 2ра употреба...всеки си вика - абе аз си искам ново. Това НЕ е кола, че да иска човек нова. Тая китара е разсвирена и може да ти донесе само кеф :D

 

Ако не държиш на флойда, може да погледнеш: това

 

Търсене му е майката :)

 

Успех!

 

п.с. Да не си помислиш, че говоря наизуст. Имал съм Jackson от ниският ценови клас, знам за какво става дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ся съвсем объркахте момчето ... Jackson vs LTD и победителя е ... Орфей!

 

:girl_witch::girl_cray2:

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не е баш Орфей. Ти цъкна ли линковете дето дадох? 1вият е Charvel By Jackson (в случай че иска Jackson и Floyd)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не е баш Орфей. Ти цъкна ли линковете дето дадох? 1вият е Charvel By Jackson (в случай че иска Jackson и Floyd)...

 

Съгласен съм, че показаните китари наистина си заслужават. Имах подобен Чарвел (също бял)и ако ще даваш пари вместо Индонезийски си вземи китара на старо ама качествена. Поне знаеш, че свириш на нещо :)

 

Победител: Пълдинка за леворъки с нейчъръл колор хахахаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ А Вие по коя тема пишете? "Какава китара ще ми предложите" или "Jackson vs LTD"

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това, което си пробвал, LTD-то определено е за предпочитане.

Но - в момента някой от форумците продава Джаксън-Снежанка DK2M - китарата е една класа над горепосочените. С пазарлък ще я вземеш за 600 и ще останеш доволен. Страхотна резачка е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм , май стана така както Георги Тотев каза в първия си пост .. човека искаше Jackson или LTD , а вие му давате най-ралични марки и на него му става лошо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам пък вас какво толкова ви дразни това, че се споменават и други марки? Може човека да е необразован (не конкретния човек, по принцип) и по-образованите хора да го светнат, така че ако е бил набелязал 2 много лоши избора, да се загледа към някой по-добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.