Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за няколко GALLIEN KRUEGER комбо-усилвателя...


yordaniy

Recommended Posts

blr, последното което искам е темата да се превърне в спор и мерене на познания, но пак ще ти опонирам.

GK може да осигури звученето, което описвам и то е част от причината тази марка да е популярна. Постига се с комбинация от гейн, усилване на крайното стъпало и функция "Бууст" и като резултат се добавя определено изкривяване в среди. Нивото на изкривяване зависи от атаката при свирене, както и от степента на натоварване на крайното стъпало. Естествено, с различен бас, струни и начин на свирене звукът ще е различен - в един случай може да ти харесва, в друг не.

 

И последно - не смятам, че усилвателите GK са някаква манна небесна. Има достатъчно други марки, които могат свършат добра работа и които харесвам. В тази връзка колкото повече различни апаратури се пробват преди покупка, толкова по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм имал допир с GK, а ми се искаше да надникна във възможностите им преди няколко месеца, когато търсех варианти за това как да срина блока, в който живея. За късмет събрах пари и взех глава и кабинет на Warwick, които отговарят на моите критерии за звук. Скоро ще правим домашен сбор с Искрен, че не сме се виждали от ужасно много време и ако искаш заповядай, за да пипнеш още нещо, различно от това, което гледаш като опции в момента. Томан имат налични варианти и от тази марка. Факт е, че пада голямо влачене, но звукът си струва. ;)

 

П.П. За да не остана капо, growl съм постигал с игра с EQ на главата(както описа разбойник) и точно същия MXR като твоя. Дървесината на басът ми е далече от тази, която използват Warwick. Growl-ът не е точно този натурален ръмжащ тон на така мечтаните от мен басове, но пак е задоволителен и кара козинката ми да настръхва, а комшията да прави дълбоки ями с метла по тавана си. :greenangel:

 

Поздрави,

Вик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.