Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка На Китара


Recommended Posts

Здравейте, преди време попитах за инфо относно боядисване на китара. Благодаря на всички за полезните съвети ето резултата: http://www.easysite.com/Shunud

 

Шарките са от автомобилно фолио което ми казаха че може да се лакира отгоре но нещо се усъмних тази сутрин като видях теста от снощи!

На места където е неравна повърхноста се беше сбръчкало фолиото много малко но си личи все пак. Пръснах доста дебел слой от първия път може и това да е оказало влияние

Моля ако някой е лакирал с автомобилен лак въпросното фолио да сподели дали има риск да се набръчка

Лака който използвам е: Rally clear lacquer на DUPLI-COLOR

А фолиото е стандартно купувано от магазин за авточасти

 

Благодаря

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шарките са от автомобилно фолио което ми казаха че може да се лакира отгоре но нещо се усъмних тази сутрин като видях теста от снощи!

На места където е неравна повърхноста се беше сбръчкало фолиото много малко но си личи все пак....

 

Това с фолиото е голяма грешка! Няма как да се задържи стабилно лак в/у фолиото, поради редица причини независимо, какъв лак използваш!

Сега е мястото и момента да зададеш въпроса си директно към онзи, който ти е дал този съвет. :icon_shithappens:

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с фолиото е голяма грешка! Няма как да се задържи стабилно лак в/у фолиото, поради редица причини независимо, какъв лак използваш!

Сега е мястото и момента да зададеш въпроса си директно към онзи, който ти е дал този съвет. :icon_shithappens:

 

К. Димитров

 

 

Фолиото мога да го разлепя но все пак виждам че лака си държи добре на тестера а и не е толкова голямо покритието с фолиото по китарата

Искаш да кажеш че след време лака ще се отлюспи предполагам?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още един въпрос!

С какво може да се рисува върху боя и след това да се лакира без да се разяде рисунката?

Знам че става с молив за очи но не става прецизно и добро покритието

Помагайте че се увъртях съвсем в тестове бои,лакове и какво ли не :help:

Ако има нещо като маркер или подобно с което да се рисува и да може да се лакира с авто лак ще ми спести много ядове

помагайте! :help:

 

Позрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В/у фолиото се лакира стабилно с всички авто лакове, без отлюспване.Има определена технология.Ако разполагаш с още ленти от фолиото,следкато го залепиш,изтеглиш въздуха,се нанася тънък слой лак и след 24ч,търкаш на вода с най-ситния скочбрайт /леко и финно/ до матиране на лака и след това нанасяш колкото искаш.Най-добре е първо да видиш как става!

 

Успех RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фолиото за да ти се задържи и да нямаш проблеми е хубаво да се лепи на гланцирана повърхност

Освен това този лак който ползваш не става за тая цел

Много е тънък като филм и трябва доста ръце да нанесеш за да получиш някакъв задоволителен резултат

Не е добър за полиране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съветите!

И аз забелязах че с този лак е много тънък слоя

Просто ще пръсна повече ръце то така и става най-добро покритие

Ако този лак който използвам не е много подходящ какъв тогава да взема евентуално и има ли на спрей?

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теста с фолиото беше успешен!

А и успях да се свържа с един приятел който се занимава с боядисване на автомобили и той ме увери че няма проблем да лакирам с този лак който имам авто лепенки

Все пак човека е боядисвал автобусите и тировете на 'Биомет' така че си е мнение на професионалист

И най малкото тестовете показаха че няма никакъв проблем

 

 

Благодаря още веднъж на всички!

 

Поздрави

Редактирано от Sir Alfred
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постарал си се! Поздравления за което, но сега това фолио като тръгне да се отлепя отнякъде /неизбежно е с времето/ всичкия ти труд ще отиде по дяволите! Все пак изглежда добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но сега това фолио като тръгне да се отлепя отнякъде /неизбежно е с времето/ всичкия ти труд ще отиде по дяволите! Все пак изглежда добре!

 

 

Благодаря!

За фолиото не се притеснявам защото знам че пак ще ме хванат лудите и ще я пребоядиасам отново :D

 

Доста се рових за информация за това фолио и разбрах че му дават 5 години гаранция залепено върху автомобила изложено на всякакви атмосферни влияния без дори да е запечатано с лак с времето ще се разбере какво ще стане :)

Пък и го има този момент че можеш да го нагряваш за да прилепне по-добре както и да промениш формата му

става също и с разтегляне нарочно е направено така

Видях авто маниаци които са си облепили целия автомобил с фолио ама не бричка от 80-те а нови модели мерцедеси

Е, не с това фолио точно те са доста вида но с моя вариант видях как са направили резервоари на мотори и то от човек който с това си се занимава

Както и да е времето ще покаже :)

 

 

Поздрави!

Редактирано от Sir Alfred
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поздравления. справил си се добре :)

 

п.с. шахматната дъска се поставя така, че крайното дясно поле е бяло, а не черно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поздравления. справил си се добре :)

 

п.с. шахматната дъска се поставя така, че крайното дясно поле е бяло, а не черно :)

 

Благодаря и мерси за уточнението :) да направя шахматна дъска а да наредя фигурите по този начин :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.