Jump to content
Българският форум за музиканти

V-amp 2


SlipFly

Recommended Posts

здрасти на всички които изпозвате в-ампове мисалта ми е да направим една яка тема в която всеки да поства каквоо го кефи от брутални ритам бленди до функ:)))

 

вчера си го взех и съм меко казано недоволен от вградените му шитни:D)

 

може и линкове към сайтове ..абе въобще всичко полезно нужно ми е..пък и не само на мен:P:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от вградените пресети и аз не бях кой знай колко впечатлен.

За хай-гейн саунд най -харесвам модърн хай-гейн, което е симулация на Солдано амп, драйва е преместен от 0 на 1, гейн на и 10 часа, бас - и 15 часа,

средни - без 5 часа, високи - и 10 часа, презънс и 5 часа,

кабинет симулация № 15, нойз гейт -10, лек дилей и това е.

За чист звук - някоя от симулациите на Фендър Туин или Меса Буги -чист канал на не си спомням точно кой амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от вградените пресети най-много се кефех на 4/D - Still Got The Blues - много яко звучи. От доста време вамп-а го ползвам само за ревърб в ефект луупа на пулта и не съм си играл да му качвам други пресети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта www.behringer.com има специална тема за настройки на пресетите, където потребители от цял свят (между които и известни китаристи) дават идеи. Но добрият звук зависи и от китарата и настройките на адаптрите. При всеки нов пресет пробвай звука като превключваш всички положения на адаптрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта www.behringer.com има специална тема за настройки на пресетите, където потребители от цял свят (между които и известни китаристи) дават идеи. Но добрият звук зависи и от китарата и настройките на адаптрите. При всеки нов пресет пробвай звука като превключваш всички положения на адаптрите.

Ти пък къде ги видя тези известни музиканти. Единственият power user на vamp2 е никому неизвестният Dennis Hormes - признавам си не съм го чувал (това като с част от звездите в VIP Big Brother).

 

пс. Ето един сайт, на който има пресети конвертирани от Line 6 POD към Behringer Vamp 2 - http://home.swbell.net/bfalch1/.

 

Пробвал съм ги, не са лоши. Както обаче авторът признава, доста от пресетите звучат различно на ПОД и на ВАМП, заради възможностите за настройка - примерно разлика в степените на регулиране на различните параметри и т.н.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз се отказах от пресетите и процедирам по следния начин :

1. решавам с какъв усилвател ми се свири като въртя копчето за амповете, а честотните корекции и презенса са на средно положение

2. избирам го, винаги го оставям с фабрично назначения му кабинет.

3. Въртя корекциите и се опитвам да си направя китарата максимално жива в ръцете. Ако е жива но мътна или изцъклена и не ме кефи - почвам отначало.

 

Когато продадох ВАМП-а и взех ВАМПИРЕ-то ми бяха необходими 10 минути за да си направя звука който искам от нулата по този начин. И отвреме навреме си правя някоя от банките ей така за кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един чист preset - Innocent Clean на 11 Е - супер як е. :greenball:

Продадох си В-Ампа преди доста време, но заради този preset ми липсва и мислех да си купувам пак В-Амп само заради него. :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.