Jump to content
Българският форум за музиканти

Поредната "ставам Ли За Певец"


Metallicafan2

Recommended Posts

Здравейте, изправен съм пред дилема има ли смисъл да се занимавам с пеене на метал. Знам че началото Fade to Black не е типичен метал, но по мое мнение на това клипче звуча сравнотелно добре. Моля коментирайте клипчето и кажете ставам ли за певец. :thumbs_up::metalist:

 

http://www.youtube.com/watch?v=g5JDRshVgUw

Редактирано от Metallicafan2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве ти май се бъзикаш нещо??surprise.gif

Това продължението на "Кен ли" ли е?

Как може в клип от 0:53м, с който някой да трябва да определи ставаш ли за певец да преобладава разстроена китара и пеенето да почва от 0:34 ?!

Като пускаш нещо за мнение:

1.научи мелодията на това, което пееш

2.ако ще пееш с думи-научи текста

3.запиши значително повече от 20секунди и чак тогава го пусни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни малко пове4е да 4уем :thx: Не съм специалист, не мога да ти кажа ставаш ли...но дори и да не ставаш за певец ако се кефиш..не спирай. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
:D Имам същото запитване http://www.megaupload.com/?d=L34JD661 Записано е със Sound Recorder-a затова прекъсва накрая...Може ли да се помогне,къде са ми грешките.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Имам същото запитване http://www.megaupload.com/?d=L34JD661 Записано е със Sound Recorder-a затова прекъсва накрая...Може ли да се помогне,къде са ми грешките.

 

Можеш ли да качиш още нещо? Записът звучи интересно.

 

Може би ще е добра идея да използваш друг сайт, тъй като ще е добре Вяра да чуе, според мен има материал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Имам същото запитване http://www.megaupload.com/?d=L34JD661 Записано е със Sound Recorder-a затова прекъсва накрая...Може ли да се помогне,къде са ми грешките.

 

 

Страшно много ми звучиш като един познат, който упорито настоява да пее дикинсънската, и като тембър, и като маниер на пеене, макар да звучи толкова готино на ниско.

Хареса ми вибратото и тембъра ти в началото и въобще като цяло звучи доста добре, струва ми се не си съвсем неопитен певец. Единственото, което не харесах, е преходът ти към фалцет, но си мисля, че Вяра може да ти даде доста по-професионално мнение по въпроса от мен, а може би и съвет как да го направиш по-добре. Съветът ми е да се регнеш в soundcould.com и да качиш там - както каза Flame, ако можеш да качиш и други записи, ще е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ И на мен ми направи впечатление фалцета. Но наистина искам да чуя още някой запис :) Много си прав относно тембъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за положителните мнения,можеби има светлина в тунела :).Колкото до фалцета за мен си е нещо ново така или иначе.До преди месец си беше мираж.Но се поогледах за on-line уроци,намерих и се упражнявам от време на време,доста си е трудно да не виеш :D Направих си регистрaция във soundcould.com .Ето и линка :

.Ще гледам до края на тази седмица да кача още нещо.Мерси отново.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той фалцетът си ти е добре (доколкото го чувам), просто преходът е малко кофти - рязък е и имаш фалшив тон точно преди да преминеш на фалцет. Когато на мен лично ми се наложи да правя такова преминаване, аз си играя с динамиката - не го пея равно, ами с крешендо, така че да успея да замажа, ако случайно изляза несигурен точно на прехода между глас и фалцет. Не зная доколко е правилно и доколко ще работи при теб, като се има предвид, че аз имам доста различна теситура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тембърът ти много ме кефи.

Според мен след малко упражнения за артикулация и дишане ще зазвучиш много по-добре.

Дишането ще ти позволи да държиш стабилни тонове по-дълго време и съответно да не се налага да прикриваш нестабилността с вибрато(струва ми се, че това последното е типично сред хората, които не дишат правилно).

А интонационните грешки предполагам, че и сам можеш да си ги чуеш - те също се оправят с практика и търпение.

Като пееш няква песен и усетиш че дадено място го осираш спри. Пей осрания откъс докато не го изпееш както трябва. И после го изпей още няколко пъти. И после цялата песен пак отначало. Повтаряй докато не се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за положителните мнения,можеби има светлина в тунела :).Колкото до фалцета за мен си е нещо ново така или иначе.До преди месец си беше мираж.Но се поогледах за on-line уроци,намерих и се упражнявам от време на време,доста си е трудно да не виеш :D Направих си регистрaция във soundcould.com .Ето и линка :

.Ще гледам до края на тази седмица да кача още нещо.Мерси отново.

 

Гласът ти е много добре. Разпявай се повечко и ще си още по-добре :) И да, практика му е майката ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.