Jump to content
Българският форум за музиканти

Нойс Гейт


Overdrive

Recommended Posts

Един малко тъп въпрос - ако си сложа нойс гейт след всички ефекти, точно преди входа на усилватела(лампов), или м/у китара и усилвател(ако съм без Дефекти) това ще промени ли звука, понеже сигнала се прекарва през някви транзистори?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

естесвено че ш прецака натуралния саунд

метълхамера е краен, което не ме изненадва :P:D

 

не е необходимо да го прецека, защото на някой звука може да му харесва именно като е "прецакан". обаче със сигурност ще го оцвети, а това не на всеки би харесало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има вариант да се сложи и преди всички ефекти, тогава оцветяването (ако има такова) ще е по-забележимо, отколкото ако е след, но гейта ще работи по-добре за по-изкривени китари, отколкото ако е в края на веригата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако си хакна FX Loop на ампа между тонкоректора и крайното стъпало и го сложа там?

Или пък има ли някаква схема на лампов нойс гейт, че тея сингул койл адаптери ме побъркват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако си хакна FX Loop на ампа между тонкоректора и крайното стъпало и го сложа там?

Или пък има ли някаква схема на лампов нойс гейт, че тея сингул койл адаптери ме побъркват

Вземи си купи сингл коил със пасивна намотка тип Димарзио виртуал винтидж и ще забравиш за шумовете имат абсолутно сингл коил саунд а са безшумни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз сега съм хвърлил око на Нойз Гейта на Бос - NS2

както Налбантов спомена за луупа, НС2ката има и запазва повече оригиналния сигнал отколкото някой без. Всъщност то това е идеята на луупа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще подкрепя Хамър-а-нойзлес адаптери му е майката-ДиМарзио Върчуал Винтидж,Сиймор Дънкан имат също както и всички Кинман.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е тва с адаптерите няма да стане скоро, защото не са евтини, трябва да потърся схемата на тоя NS2

Можеш да си вземеш копието му направено от Behringer.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това NS-2 типичен нойз гейт ли е (реже шума, когато не се свири) ? Или го премахва и по време на свирене?

Хм, тва не са ли различи ефекти...а именно нойз гейт и нойз редъкшън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.