Jump to content
Българският форум за музиканти

Проект : Педал борд


Recommended Posts

Здравейте. От няколко месеца ми се върти в главата идеята за педал борд, който да побира повече от 10 ефекта. Прегледах няколко сайта, и се оказа че ,,такова животно нема,, . Та затова реших сам да си направя. За костукцията използвах един стар офис шкаф, който е направен от алуминеви профили, две парчета ламинат и плат за тапициране на тонколони (тепих). Следва мерене (размерите на цялата конструкция са 90см на 45см), рязане, лепене и сглобяване и резултата е ....

 

77a97baafe4120dbcfbe17e4f71016dd_610x0.jpg

 

91c15def18f75d1bad56069aa0328965_610x0.jpg

 

bf9faab419313f2559884d417f825d28_610x0.jpg

 

7eaa6af8b1fd2434f8b84b42b707417c_610x0.jpg

 

Това е на този етап. Това което следва е ( като идея) всички кабели да минават отдолу, а над уа педала да има само вход и изход.

Най-бруталния проблем в случая е със захранването, по който все тествам и умувам как да направя нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти дал един съвет от това, което правя аз покрай фотографските си глупости - олепи си ефектите отдолу с велкро така, че да ги "залепваш" за борда. Много е удобно и здраво. Можеш да направиш и халки от велкро за сортиране на кабелите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Искам да направя едно включване в темата, макар да имам само три ефекта, искам да ги вкарам в педалборд, но и аз се чудя със захранването как ще стане работата.

Проблема е че повечето ефекти вървят на 9 волта, това добре, има си пач кабелчета и разни там глупости с които захранваш няколко ефекта, но имам друг ефект на който му трябват 12 волта стабилизирано и също така имам Уа педал който работи на 18 волта.

Нямам никаква идея как може тва чудо да стане с 1 контакт :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че повечето ефекти вървят на 9 волта, това добре, има си пач кабелчета и разни там глупости с които захранваш няколко ефекта, но имам друг ефект на който му трябват 12 волта стабилизирано и също така имам Уа педал който работи на 18 волта.

Нямам никаква идея как може тва чудо да стане с 1 контакт :lol:

 

Ето така става :) :)

PepePowerboxfront.jpg

 

 

 

 

 

deadman_walking, имам няколко забележки по проекта ти:

Първо, за какво е тази дупка по средата? Виж уа педала. Той заема много повече място отколкото му е нужно. Освен това, съдейки по големината на ефектите, пак си сложил много място, като височина, за тях. Според мен има много мегдан този педалборд да се оптимизира от към габарити. Никой не иска педалборд колото кухненска маса, нали ? :D

Второ, какво има на краката, за да не драскат пода в случая когато поставяме педалборда въху скъп абаносов паркет например? :D До колкото виждам си сложил капачки от минерална вода. Потърси някакво по-елегантно решение за крачета. Най-добре гумени.

 

Ако занесеш тия алуминиеви профили на прахово боядисване и ти ги боядисат в черно или сиво ще се получи много гот. Сега бие малко на щанд в панаира (професионално изкривяване ;) ).

 

ЕДИТ: Захранването го сложи отдолу. То няма място отгоре. Само заема място ;)

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, Ники, хубава работа! Какво е това захранване сега? Защо няма тема-ревю за него? Има ли серийно производство, единична бройка ли е? Ще има ли още, може ли да има още? Хубаво написа темата за ground-loops, размъти тука мозъците и останахме да мислим какви захранавания да си купуваме :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники ми взе думата:) Наистина има голям мегдан да се стесни педалборда и да стане по-компактен.Също така би било хубаво да се помисли това съоръжение да може да се побира (без да се махат ефектите)в нещокато чанта или куфарче.Би могло да се използват някаъв вид кабелни канали и кабели почти да не се виждат.Такива поне се намират и има голям избор.Вообще дизайна малко трябва да се барне и изделието да стане ергономично.Все пак и това е решение при липса на друго.

 

Успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, първо искам да благодаря на всички, че не останахте безучастни към темата. Всяко мнение и съвет са ценни за мен, поради простата причина, че намеренията са ми това да не е първият и последен педал борд.

Първо бих искал да отговоря на Ники. Дупката в средата е с ,, декоративна цел,, , мисля да я запълня с мрежа и в средата да има лого.

Над уа педала ще има така нареченият контрол панел, вход и изход и още някой неща за които не бих искал да споменавам докато не си ги изясня как точно ги направя. С две думи мястото е умишлено оставено. Но като цяло съм съгласен с всички, че прекалих с празното пространство, което оставих около ефектите. По повод капачките ...... ами кво да кажа това са гумени крачета, не е очевадно, че не стоят добре и ще ги сменям , може и без тях да го оставя щото паркета ми е за циклене :whistle: . Да захранването разбира се , че ще е отдолу, но няма да е то, а един разклонител за рак с 9 гнезда и ще използвам отделни адаптери. За цвета на рамката също съм съгласен с Ники , не му отива сивото, но няма да я нося на прахово боядисване , а аз ще си поиграя с нея /ще си припомня за дните в художествената / :) .

И за край, да кажа за кабелите , всичко ще минава отдолу , жаковете и конекторите ще минават през дупки до самите ефекти.

Предполагам че до краят на седмицата ще го завърша и ще постна още снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо не издържа ли пряко настъпване ще береш ядове. Отделно втория ред ефекти идва малко далеч - ще правиш акробатики. Дано не си навехнеш крака в дупката.

 

Закачи металното шаси към масата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо не издържа ли пряко настъпване ще береш ядове. Отделно втория ред ефекти идва малко далеч - ще правиш акробатики. Дано не си навехнеш крака в дупката.

 

Закачи металното шаси към масата.

 

За здравина- здраво е. Но това което ми казваш за масата .... няма ли да превърне борда в антена и да се получи някакъв допълнителен брум?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го закачиш за активния край на кабела - със сигурност ще стане антена. Затова го връзвай към масата. Всъщност ако се притесняваш може и да не го връзваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

deadman_walking, не знаех, че празнините са резервирани :hysterical: Принципно логотата на педалбордовете седят от късата страна - там където може да се гледа от публиката. Така поставено логото ще си го гледаш само ти и вокалът :hysterical: Помисли и над това. Също, ако не си го направил, хвърли едно око на серийните педалиери. Може да ти дойдат разни идеи и от там.

 

 

:(

MaPuHcKu, захранването е една бройка - къстъм за Пепи от Акага. То и за това се казва Пепе ;) Естествено съм предразположен за подобни къстъм изпълнения. Предвиждам серийно- нещо подобно с над 10 и най-разнообразни изходи, но имам проблем с намирането на захранващи кабели жак-жак. Тоест желание имам, мат'рял нЕма на тоя етап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

L.K. нищо не пречи да опитам.

Ники има смисъл в това което казваш и ще помисля дали наистина да не го променя. Когато правех проекта на конструкцията, всичко се базираше на идеята ,че борда ще е за домашно ползване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.