Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ при пускането на Tda2050 еднополярно


Recommended Posts

На корпус е минуса поради особенност на самата технология и схемотехника на чипа.Предполагам ги е изолирал (което пак не изключва възм. ядове поради капацитета корпус-слюда-радиатор ... ( но това е като за тема за имп. захр. ;0)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нямам търпение да разбера докаде е стигнал с амп-а.

Също забелязвам че греца е много отдалечен от кондензаторите.Премести го в/у изводите им. Тегли два хубаво усукани проводника от вторичната намотка до него.Изолирай корпусите от радиатора.Дано изнамериш някое яко поялниче че знам каква мъка е с подобни спойки ...

Видях и потенциометърче си приготвил ... ще трябва да се мисли и замасяване на четири парчета ширмован проводник ... бтв. този трансфоматор само с една вторична ли е ? Това ли те накара да избереш този КИТ ? За еднополярното хубав начин е само един - мостови (BTL) схеми (е и клас А "печки" - Пасс Зен ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бтв. този трансфоматор само с една вторична ли е ?

- не бях го прочел за трафа - или минаваш на +/- и друга схема, или си подменяш изгорено/ени ТДА , двете намотки ги разделяш и отделно изправяш за да хранят двете китчета отделно с по един кондензатор и грец за всеки канал никакви звездни изпълнения - единствената обща точка на двата канала ще ти е на чинчовете и от тях на шасито (изолирай тда-тата от радиатора) - дано ме разбираш - целта е да изчезнат силните тоци покрай входовете , ще се получи нещо като два "моноблока" с по 1/2 поделен траф ! Ако ти се добавят още части може да си направиш две виртуални средни точки (както е при КУАД 520/606/707/909).Всичко в този абзац се отнася за трансформатор с напълно отделени две вторични, ако е със средна точка трябва да я разделиш на две ( е при теб изглежда не е "средна точка" - инак щеше да търсиш китче за 80 волта еднополярно :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бтв. този трансфоматор само с една вторична ли е ?

- не бях го прочел за трафа - или минаваш на +/- и друга схема, или си подменяш изгорено/ени ТДА , двете намотки ги разделяш и отделно изправяш за да хранят двете китчета отделно с по един кондензатор и грец за всеки канал никакви звездни изпълнения - единствената обща точка на двата канала ще ти е на чинчовете и от тях на шасито (изолирай тда-тата от радиатора) - дано ме разбираш - целта е да изчезнат силните тоци покрай входовете , ще се получи нещо като два "моноблока" с по 1/2 поделен траф ! Ако ти се добавят още части може да си направиш две виртуални средни точки (както е при КУАД 520/606/707/909).Всичко в този абзац се отнася за трансформатор с напълно отделени две вторични, ако е със средна точка трябва да я разделиш на две ( е при теб изглежда не е "средна точка" - инак щеше да търсиш китче за 80 волта еднополярно :greenangel:)

2x32V е вторичната (40.5V при двупътно изправяне), естествено че мога да направа два моноблока с еднополярно стига да подкарам чиповете. Отивам да меря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-- Трябва да бъде --

захранване 40V

Крак 5 -> 40V

Крак 1 -> 20V

Крак 3 -> 0V

Крак 4 -> 20V

 

*Крак 3 е към маса и на двата канала.

 

-- Канал 1 --

захранване 41,2V

Крак 5 -> 41,2V

Крак 1 -> 19,1V

Крак 3 -> 0V

Крак 4 -> 40,4V

 

-- Канал 2 --

захранване 41,2V

Крак 5 -> 40,9V

Крак 1 -> 18,6V

Крак 3 -> 0V

Крак 4 -> 40,2V

 

Канал 1 видимо затопля 1/2 от радиатора си, докато Канал 2 съвсем леко го топли, даже не може да се познае!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом на извод (крак) 4 имаш 40 волта значи чипът е заминал.

Разгледай платката - някоя спойка да не окъсила временно със съседната? Това като цъкне веднъж и край. Лампите в това отношение са малко по-толерантни.

 

едит: Сигурен ли си, че поляритетът на захранването е спазен и никога не е бил обръщан?

Редактирано от L.K.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом на извод (крак) 4 имаш 40 волта значи чипът е заминал.

Разгледай платката - някоя спойка да не окъсила временно със съседната?

Сигурен ли си, че поляритетът на захранването е спазен и никога не е бил обръщан?

Отивам да купувам чипове!

Като сваля платките от радиаторите ще проверя за окъсявания!

Никога не е обръщано захранването!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си и един мощен резистор 200 ома или наоколо за пускането.

8 ома, 40 вата резистор става ли?

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не става. Целта му е да ограничи тока на консумация до безопасни стойности. Ако има грешка да поеме удара. 8ома няма да го усетят. Тук трябва да ги има: http://www.electroninvest.com/news/news.php?adress=1

 

Tda2050 има и ментаци, та не знам къде на какво ще попаднеш. Нямам опит в купуването за да ти предложа правилното място. За всеки случай питай за производителя. Рекламации не се приемат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да е с логото на ST , крачетата им са матови ( а не калайдисани), пластмасата над надписа е скосена и не е гладка. Простото правило е че гадните ментетета изглеждат грозно ... не би ме очусило да има перфектна имитация на оригала но поне ще е по-истинска от грозното или премаркирано менте, прекалено евтин е чипа за да го ментосват за разлика от японските примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.