Jump to content
Българският форум за музиканти

Recording


Am-I-Evil

Recommended Posts

еххх колко време се мина откакто запоследно спамих тука... Значи... Взех си нова машина и имам намерението да й сложа външна USB аудиокарта или друга джиджавка, че да мога да си дрънкам през новия лаптоп и да мога да си правя любителски записи. Моля, дайте ми насока г/д какво да търся, защото не мисля, че като отидох в мултирамата онзи ден въобще намерих нещо, което да ми свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

M-Audio Fast track - и аз съм се замислил в скоро време да си взема нещо подобно!

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тези магазини ала Мултирама , Плесио , Техномаркет и подобните не ще намериш каквото и да е било адекватно решение. Казвам магазините"ала..."- защото те се занимават с продукти за средностатистическия консуматор - където не се класира търсенето на звукозапис. Последното важи в пълна сила изобщо за компютрите като цяло,. ала това е друга тема. Провери в Dynacord -Дружба 1, честно казано, това е едно от наистина малкото места , където да влезнеш и да имаш шанс да си излезнеш с нещото в ръце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Важи за компютрите като цяло, само ако се използват готовите им конфигурации. ;)

---

Аз ползвам E-MU Tracker Pre и съм доста доволен, супер е за вкъщи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

M-audio ги разглеждах снощи. Понеже вградената аудио карта е пълна скръб, има само майк и слушалки и 100% много латенция, искам да попитам дали при активация на direct monitoring опцията на fast track-а се решава проблема с латенцията на аудио картата или само пуска директно сигнал от Line Output към евентуално навързаната стерео уредба?

 

П.П.: При тези устройства има ли значение дали съм с активни или пасивни адаптери?

П.П.П.: Трябва ми да е съвместимо с Win7 64bit, на всички пише за Vista и XP, означава ли, че щом е съвместимо с Vista ще бъде и с Win7?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес цял ден сравнявах продуктите на M-Audio и се спрях на този модел, заради включеният към него software , възможността за 2 паралелни записа и двата "Line Inputs" входа, които го отличават и според мен заради тях превъзхожда другите подобни интерфейсове от класа си. Може ли преампа на мултиефект процесор да се върже пред устройството? Бих искал да знам дали нещо отличава качеството на необработеният запис от това устройство с такъв от по-скъпо подобно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за качество на записа в домашни условия не можем да говорим ...

ако качествените записи ставаха така то хора и компании като East-West щяха да останат на улицата веднага след излизането на първата по-сериозна външна аудио карта...

това дали теб те устройва такъв запис вече е друго нещо

Предполагам че няма да ползваш ефект от процесор а нещо от сорта на Guitar Rig VST плъгин

ако е така - ок.

другото което трябва да предвидиш е от къде ще чуваш записите за да станат добре

(няма да се уморя да го повтарям във всяка тема която коментирам относно звук и записи )

Трябва да имаш добър звук за да направиш добър звук!!!

сиреч за да можеш да чуваш реално ти трябват поне слушалки студиен клас или монитори студиен клас ... или поне нещо което има претенцията за такъв звук.

на кратко всяка USB/ FireWire карта която те устройва като цена е добра за целта. Там единственото което трябва да следиш е латенцията на картата (колко бързо предава/обработва сигнала) но сега и ниските класове интерфейс вече са достатъчно бързи бутваш настройките и готово ...

 

Сиреч - карти -бол! Те не са толкова важно нещо ... по-важното е от къде ще чуваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам скъпа озвучителна техника от висок клас за слушане на музика. Нямам намерения да ползвам Guitar Rig, затова попитах дали сигнала от преампа на мултиефект процесора ми няма да е прекалено силен за това устройство и за записи с него.

 

П.П.: Музиката, която свиря е old school thrash metal, а там добър звук е малко относително понятие. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигнала на всяко стандартно предусилване, било то процесор и т.н. си е 0.75W което не криви в линеен вход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на кратко всяка USB/ FireWire карта която те устройва като цена е добра за целта.

:Piano: съгласен

Сиреч - карти -бол! Те не са толкова важно нещо ... по-важното е от къде ще чуваш

:hysterical: несъвсем съгласен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.