Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара, промяна на външният вид.


Recommended Posts

Общо взето искам да си променя вида на китарата...

Тя изглежда така http://www.comparestoreprices.co.uk/images...strat-black.jpg

Първо искам да попитам дали е възможно, защото не съм много запознат в тази област, и от къде мога да закупя друга лицева платка?

Бях си харесал една в music123 мисля, но не могат да ми я доставят.

Другия ми въпрос е-Как мога да пребоядисам тялото?

Мога ли всъщност?

С каква боя, трябва ли да внимавам с някоя част, и т.н.

Не искам да я давам на някой който се занимава с това, искам аз да си го направя...

Не за друго, ще ми е кеф.

Ако някой може да ми даде някакви съвети или нещо, ще съм благодарен.

Особено ако ми каже къде мога да намеря лицеви платки, ако мога :punk_guitar:...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боята можеш да я премахнеш с един препарат на Леко,Ремовал се казва и представлява ето това http://www.biznesa.com/modules/icontent/inPages/argos/images/orgachim/suputstvashti/removal.jpg

С него свалих боята на автомобилни джанти и на един бас Орфей.Намазва се и се оставя според повърхността.Боята се премахва с шпатула или сама почва да се "набръчква".Струва около 7 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с химията не го прави дървото се скапва по този начин тва не дограма или входна врата.

А за да я боядисаш сам са ти нужни малко условия трябва ти компресор с регулиране на въздуха и хубав пистолет.Някъде където не е прашно и не е -15 градуса студ.

Ако боята не е наранена не знам защо ще я махаш ?..... Няма да я направиш по-добре ако не си го правил.

Редактирано от Mark Avrelii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боята се маха със шкурка и шлайф - машина. Трябват ти различни размери шкурка. Първо с по-едра докато падне боята, а после с по-финна да загладиш дървото. После нанасяш задължително грунд за дърво преди боята!

Прочети темите във форума как се прави това в раздел "изработка и ремонт", като например тази тема (има и други...):

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=12835

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да видимо разлика няма да откриеш имам колеги който се занимават с реставрация от тях знам че за такива неща не е добре да се използва.По прицип се вслушвам в хора които са се занимавали и имат опит с такива неща. Реставрират иконостаси, църкви,стенописи, икони, стари мебели такива неща и са добре запознати с химията.Виж за обща употреба това става ....опитахме на едни барабани да маха боята всчико но на места леко се разлепиха в краищата пластовете ако бяхме продължили по-настоятелно можеше да стане всичко на фурнир. Тялото на китарата все пак се лепи....нали знаеш... не че ще се разлепи но това е все пак китара.

Редактирано от Mark Avrelii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То по логичния въпрос е как точно искаш да изглежда тази китара че тогава да почнеш да я окипазяваш,защото повярвай с подръчни материали и без опит няма да стане като заводска такава.А ако се подготвиш както подобава ще ти коства колкото самата китара и тогава не се вижда смисъла от интервенцията.Все пак от Скуаер няма да стане Фендер нали?Най добрия вариант е да и лепнеш някакво тиксо цветно на черен фон ще е добре.Все пак китарата си е твоя и ти си решаваш.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Инвестициите в такива начинания наистина не са печеливши, но когато те човърка нещо да направиш сам и дори не си убеден в успеха си няма как да прескочиш етап , в който ще допуснеш много грешки, ще вложиш излишни средства, но няма да мирясаш докато не стане нещо :oops:

Дори да не се получи с пребоядисването , процеса е обратим. Ще се изшкури и ще се пробва пак, докато стане или докато не се откажеш ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.