Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко помощ!


iron man

Recommended Posts

Здравейте на всички и честита нова година.Значи положението е следното:

От училището решиха да правят рок група и ще направят нещо като кастинг,за да се намерят хора.Та и аз реших да участвам и ще ви помоля някоя лесна песен да ми препоръчате.Начинаещ съм,свиря на ел.китара от месец някъде.Насочил съсм се към някоя песен на ac/dc но искам и вие да ми препоръчате! :):hysterical::wacko:

ПОЗДРАВИ!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на ел. китара ли си свирил? Целият ти музикален стаж един месец ли е само? Ако е така ти е твърде рано за група. Там е по-трудно, отколкото пред компа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

L.K. е прав. Трябва повечко да посвириш.

Но ако много искаш можеш някоя лесна на Iron Maiden, Sum 41, Metalllica или нещо друго...

Eто ти тази например Iron Maiden - The number of the beast

Ето ти кавър:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко на 100% :)

 

Гледай ся... Настройките на ампа не са специфични за песента, която избираш, а за китариста, който свири. Каквото и да ти кажем ще е относително какво харесва всеки от нас. Сядаш пред ампа, започваш да свириш и да въртиш копките докато не започне да ти харесва. И така си избираш това, което най-много ти харесва. Разбира се сме готови да ти дадем някакви насоки, но на въпроса "Какви трябва да са ми настройките за някоя си песен?" никой няма да ти каже сложи това на еди колко си, а онова на еди колко си.. Като за начало сподели с какъв амп си? От него ли ползваш драйв или с някой педал ? И също и китарата каква е ?

 

П.П.. Аз ползвам кубе Marshall AVT100dfx и от него си ползвам драйва. Аз бих използвал настройки:

Gain - на около 2-3 часа

Bass - около 4 часа

Mid - около 1 часа

Treble - около 5-6 часа

 

П.П.2.... Разбира се това е само мое виждане.

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ампа ми е доста простичък,има gain,tone,volume и over drive.Китарата ми е българска но грифа и адаптерите и са сменени и вади приличен звук който на мене много ми допада :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, струва ми се, че подхождаш към това начинание, както България към приемането и в Европейския съюз - "Нека ни приемат, пък след това да става каквото ще" Тая група една песен ли ще свири само?

 

P.S. И за да не излезе, че само се заяждам, ще поясня какво имам предвид - сформирането е най-малкият проблем. Преди години съм свирил по групи и съм се сблъсквал с най-невероятни и дори смешни проблеми като постоянно забързване на барабаниста(мога и по-добре), нарцисизъм на солокитарата(синдрома - "вдигни малко, че не се чувам"), звездомания на вокала(аз съм лицето на групата), лесна обидчивост на басиста(исках така да го изсвирим, но мен никой не ме слуша), липса на техника и помещения за репетиции, конфликт с готвачите от намиращия се над репетиционната ученически стол и т.н. мога да продължавам доста.

Освен това по скромното ми мнение рок група не се прави с кастинг. От кастинга най-много да излезе някоя бойбанда.

Редактирано от bmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм тръгнал да влизам в групата,просто да видят какво мога и какво немога това е.Просто за кеф! :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.