Jump to content
Българският форум за музиканти

Това истина ли е ?


Recommended Posts

Здравейте,

 

Вярно ли е че имало нещо което ти правело дърварката Електрическа китара ?

да, нарича се лютиер :D:D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че човека има в предвид Акустична > Електрическа . Еми ... в предната тема пишеше - да я включиш към озвучителна система - пиезо адаптер . Иначе да я прекарваш през ефекти като дист и разни други , специфични за ел.китарата - не ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш да я прекараш през усилвател посредством адаптер(бил пиезо или обикновен) както ти обясниха хората, но тя пак ще звучи като акустична само че по-силно

ако искаш да звукне така, както ти е представата за ел китарата, т.е. "стържещо" - ми нема да стане, за таа цел хората са измислили ел. китарите :D

 

П.С. шъ стане ама ще звучи отвратително :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди да си купя електрическата китара,имах(и още имам) от онея кремони с двете дупки.В горната малка дупка пъхах обикновен микорофон и свирех.Правех звука да минава през Guitar FXBOX 2.6 и слагах дистове,нойс гейтове ала бала.Предполагам няма нужда да ти казвам,че звука е меко казано гаден,като силата ан звуак е винаги ан ръба на микрофонията,за да чуваш диста,ама за дигане на шум(и нерви) или за някъв дърт пънк може да се направи такъв компромис. :killyou: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре малчик ти треа се кръстиш ДИ УЛТИМЕЙТ ЧОПЪР :P

и да задаваш повече вЪпроси и по-малко вАпроси за да получаваш смислени отгУвУри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-простия и евтин начин.....

 

Отиваш в железарски магазин търсиш "пиезо пластина"- 1 лев

намираш си кабел за да вържеш пластината,и го праскаш било то и към уредбата,а пластината я лепиш към кухарката,с каквото ти дойде на акъла,може и с дъвка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Вярно ли е че имало нещо което ти правело дърварката Електрическа китара ?

здрасти,

еми вярно е. това нещо се нарича Пари...

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм пробвал да си направя ел. китара от акустична.

 

Това беше първата ми китара - мисля че се водеше 3/4 и имаше ужасна акустика (основно предимство ако си правиш ел. китара от акустична). Та сложих един български адаптер - монтираше се като го завиеш със самонарязващи винтчета към дървото - да драги дами и господа - не адаптер който се монтира във отвора, а адаптер монтиран като бридж адаптер, точно до магаренцето.

 

Пробих и китарата от страни така че да монтирам букса 5-ца (те тва беше актуалният стандарт по него време) и после с едно оригинално руско кабелче 5-ца -> 5-ца (направо Planet Waves на руската индустрия) вкарах невероятната китара в един невероятен руски магнетофон. Пуска се на запис, дава му се пауза и се усилва до край потенциометъра за входящото ниво - ето ти и усилвател за китарата.

 

Цялта тази операция мисля че ми струваше под 10 днешни левчета.

 

Минусите са следните:

  • за целта е необходимо да се сложат метални струни - като резултат китарата тотално се прецаква от към интонация - т.е. започва да звучи фалшиво - това трудно се корегира на акустична китара без издевателства върху магаренцето
  • крайният резултат е в общи линии плачевен - просто не си заслужава

По добре събери малко пари и си купи някаква евтина ел. китара - например някой Скуаер или Стагг.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-простия и евтин начин.....

 

Отиваш в железарски магазин търсиш "пиезо пластина"- 1 лев

намираш си кабел за да вържеш пластината,и го праскаш било то и към уредбата,а пластината я лепиш към кухарката,с каквото ти дойде на акъла,може и с дъвка ;)

А би ли пояснил кво точно чини тая "пиезо пластина" :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми тая пиезо пластина преобразува механичните трептения на корпуса в електрически сигнал, само че е добре да се залепи под моста с тънък слой лепило (не дъвка). Звука не е лош, но лесно става микрофония, да не говорим, че не става за квато и да е форма на дисторшън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.